در حالی که فیزیک کوانتومی است که معمولا در رابطه با بلوک های ساختمان های اساسی از نور و ماده برای برخی از زمان دانشمندان در حال حاضر تلاش شده است به بررسی کوانتومی خواص اشیاء بزرگتر در نتیجه کاوش مرز بین دنیای کوانتوم و زندگی روزمره است. برای این منظور ذرات آهسته با کمک امواج الکترومغناطیسی و motional انرژی به شدت کاهش می یابد. یکی نیز صحبت می کند از “motional خنک کننده است.”

کوانتومی خواص زمانی رخ می دهد که ذرات در حال سرد به خود بنیادی کوانتومی زمین دولت است که به کمترین سطح انرژی. در حالی که تا کنون تنها راه برای خنک ذرات به زمین دولت شده است به آنها را به ارتباط برقرار کردن با فوتون ها به دام افتاده در یک الکترومغناطیسی تشدید کننده, فیزیکدانان نظری به رهبری کارلوس گونزالس-Ballestero و Oriol Romero-Isart از گروه فیزیک نظری در دانشگاه اینسبروک و موسسه اپتیک کوانتومی و اطلاعات کوانتومی (IQOQI) از آکادمی علوم اتریش با همکاری experimentalist Jan Gieseler از دانشگاه هاروارد و ICFO در بارسلونا در حال حاضر پیشنهاد می کنیم به حرکت ذرات مغناطیسی با تعامل داخلی acoustic waves که محدود در داخل هر ذره.

امواج صدا در میکرو-آهن ربا

در قیاس به فوتون — کوانتوم نور — ارتعاشات در یک جسم جامد را می توان به عنوان به اصطلاح فونون. این صدا بسته های موج انتشار از طریق شبکه بلور جامد. “فونون بسیار منزوی شده و ارتباط برقرار کردن با حرکت ذرات حرکت تنها از طریق امواج مغناطیسی” توضیح می دهد که کارلوس گونزالس-Ballestero. “در کار ما ما در حال حاضر نشان می دهد که این تعامل را می توان توسط یک میدان مغناطیسی است.” این اجازه می دهد تا به درک کوانتومی آزمایش بدون فوتون و بنابراین حتی با نور جذب ذرات. “ما همچنین نشان می دهد که تعامل قوی بین حرکت و فونون را فراهم می کند یک راه برای بررسی و دستکاری گریزان و عجیب و غریب پویایی صوتی و امواج مغناطیسی در ذرات بسیار کوچک” می افزاید: Oriol Romero-Isart. روش های جدید نیز باز می شود تا فرصت های جدید برای پردازش اطلاعات کوانتومی به عنوان مثال با استفاده از فونون به عنوان یک کوانتومی حافظه است.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه اینسبروک. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im