‘همکاری’ و ‘مستقل’ سگ نژاد ممکن است واکنش نشان می دهند متفاوت به ناعادلانه نتایج

تعاونی کارگر سگ نژاد به نظر نمی رسد به پاسخ بیشتر منفی به ناعادلانه نتایج از انجام مستقل کارگر نژاد, با توجه به مطالعه منتشر شده در ژوئن 17 در فضای باز-دسترسی به مجله PLOS ONE توسط جیم McGetrick از کنراد لورنز موسسه رفتارشناسی و همکاران. اگر چه حجم نمونه کوچک بود نتایج را پشتیبانی نمی کند این فرضیه که نابرابری گریزی و همکاری شرکت-تکامل یافته است.

سگ و بسیاری دیگر از حیوانات, نمایش عدالتی گریزی — پاسخ منفی به ناعادلانه نتایج — است که برای کمک به نگهداری از همکاری است. اما تنها محدود شواهد پشتیبانی از این فرضیه که همکاری و نابرابری گریزی co-تکامل یافته است. سگ ارائه یک مدل مناسب گونه برای آزمون این فرضیه از آنجا که نژاد متفاوت است در حدی که آنها انتخاب شدند برای cooperativeness. در مطالعه جدید McGetrick و همکاران مورد بررسی قرار گرفت پاسخ 12 سگ از تعاونی کارگر نژاد (به عنوان مثال: چوپان استرالیا مرز collies Labrador retrievers و خشن collies) که کار مستمر در ویژوال تماس با انسان و 12 سگ از مستقل کارگر نژاد (به عنوان مثال: آکیتا inus, basenji, Siberian huskies, shiba inus). در پنجه کار آزمایش متناوب خواسته دو سگ به پنجه اما تنها یک سگ بود که همیشه پاداش.

سگ متعلق به هر دو نژاد گروه نمایش داده عدالتی گریزی و تفاوت معنیداری بین دو گروه در میزان پاسخ منفی به بی عدالتی و یا در اثر بی عدالتی در پس رفتارهای اجتماعی. اما وجود دارد برخی از تفاوت های بین نژاد قرار گرفتند. برای مثال سگ مستقل از نژاد خود را به پنجه بار کمتر از, آیا سگ از تعاونی نژاد به خصوص در unrewarded شرایط. علاوه بر این سگ از تعاونی نژاد صرف زمان بیشتری به شرکای خود را که مجاز به آزادانه ارتباط برقرار کردن نسبت به سگ از مستقل نژاد.

با توجه به نویسندگان این یافته ها ارائه برخی شواهد اولیه گروه نژاد تفاوت در تمایل به کار بدون پاداش و احتمالا در کل جامعه پذیری است که می تواند مثمر ثمر زمینه تحقیقات برای آینده مطالعات متمرکز بر شناخت نژاد سگ تفاوت.

نویسندگان اضافه کردن: تعاونی کارگر نژاد تمایل به کار برای بیش از مستقل کارگر نژاد وظیفه ما است. این ممکن است نشان می دهد یک تاریخچه از انتخاب در تعاونی کارگر نژاد برای افزایش انگیزه برای کار با انسان است.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط مجله PLOS. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de