Coronavirus ریپ طریق هلندی سمور یا راسو مزارع تحریک culls برای جلوگیری از عفونتهای انسانی

سمور یا راسو جمعیت burgeon در بهار زمانی که نوزادان به دنیا می آیند, افزایش نگرانی ها در مورد جدید SARS-CoV-2 شیوع است.

روسلان Shamukov/TASS via Getty Images

علم‘s COVID-19 گزارش توسط مرکز پولیتزر.

للیستد هلند—در غم استقلالی به COVID-19 pandemic, مقامات در هلند شروع به گاز ده ها هزار نفر از سمور یا راسو در 6 ژوئن, بسیاری از آنها را به نوزادان متولد شده تنها چند هفته پیش. SARS-CoV-2 حمله کرده مزارع که بالا بردن حیوانات خز و دولت هلند نگرانی آلوده سمور یا راسو می تواند تبدیل به یک ویروسی مخزن است که می تواند باعث شیوع بیماری های جدید در انسان است.

سمور یا راسو شیوع بیماری “سرريز” از انسان همه گیر—یک مشترک بين انسان و حيوان در جهت معکوس است که ارائه دانشمندان در هلند یک فرصت منحصر به فرد برای مطالعه چگونه این ویروس جهش بین گونه ها و سوختگی از طریق بزرگ جمعیت حیوانات.

اما آنها نیز یک مشکل بهداشت عمومی. ژنتیکی و اپیدمیولوژیک آیفون نشان داده است که حداقل دو مزرعه کارگران گرفتار این ویروس از سمور یا راسو—تنها بیماران در هر نقطه شناخته شده تبدیل شده اند آلوده حیوانات. SARS-CoV-2 می تواند آلوده دیگر حیوانات از جمله گربه و سگ, ببر, همستر موش خرماها و macaques اما وجود دارد هیچ مورد شناخته شده از انتقال از این گونه را به جمعیت انسانی است. (این ویروس در اصل به انسان از این ناشناس گونه های جانوری است.)

دو سمور یا راسو شیوع گزارش شده در بر 23 و 25 مارس در مزارع برگزاری 12,000 7500 حیوانات بود. بیشتر سمور یا راسو در حال مرگ بودند بیش از حد معمول و برخی از آنان در ترشحات بینی و یا اشکال در تنفس. در هر دو مورد ویروس معرفی شد توسط یک کارگر مزرعه بود که COVID-19. امروز آن زده 12 حدود 130 هلندی سمور یا راسو مزارع. یک بار COVID-19 می رسد یک مزرعه ویروس به نظر می رسد به گسترش مانند آتش سوزی و حتی حیوانات قرار دارد در قفس جداگانه. دانشمندان گمان می کنند آن حرکت می کند از طریق قطرات عفونی در خوراک یا ملافه یا در گرد و غبار حاوی ماده مدفوع.

که سمور یا راسو مستعد نبود تعجب چرا که آنها از نزدیک مرتبط با موش خرماها می گوید: Wim van der Poel از دانشگاه Wageningen و تحقیقات است که سلامت حیوانات آزمایشگاهی در اینجا. (هر دو سمور یا راسو و موش خرماها همچنین می توانید قرارداد انسان ویروس آنفلوانزا.) مانند انسان آلوده سمور یا راسو نشان می دهد هیچ نشانه و یا دچار مشکلات شدید از جمله ذات الریه. مرگ و میر قابل اغماض در یک مزرعه و تقریبا 10 درصد در دیگری. “این عجیب و غریب—ما واقعا آن را درک می گوید:” virologist ماریون Koopmans از مرکز پزشکی اراسموس در روتردام. گربه وحشی رومینگ مزارع و سرقت سمور یا راسو مواد غذایی—به ترتيب آلوده نیز هست. محققان منتشر preprint در مورد کار خود را در 18 مارس; مقاله در Eurosurveillance آمده ممکن است به زودی.

هلند تنها کشور تا کنون به گزارش SARS-CoV-2 در سمور یا راسو. در دانمارک بزرگترین سمور یا راسو تهیه کننده “ما نه ثبت هر بیماری مشابه و یا شیوع بیماری می گوید:” آن سوفی چکش دامپزشکی دانشمند در دانشگاه کپنهاگ. نه چین دومین تولید کننده می گوید virologist چن Hualan از آکادمی چینی علوم کشاورزی. (هوبئی استان سخت ترین ضربه COVID-19 ندارد سمور یا راسو مزارع او اشاره می کند.)

هلندی شیوع بیماری در حال دادن به دانشمندان فرصتی برای مطالعه و بررسی چگونگی ویروس سازگار به عنوان آن را از طریق متراکم جمعیت. در برخی از حیوانات دیگر ویروس ها از جمله شرایط باعث تکامل به سمت بیشتر تلخ فرم به این دلیل که ویروس نیست جریمه اگر آن کشته شدن یک میزبان حیوانات به سرعت به عنوان طولانی به عنوان آن به راحتی می توانید پرش به یک بعدی. (آنفولانزای مرغی مثلا معمولا اسپرد به عنوان یک بیماری خفیف در پرندگان وحشی اما می تواند تبدیل به بسیار بیماری زا که آن سرزمین در یک مرغداری انبار.) اگر چه SARS-CoV-2 است که تحت مقدار زیادی از جهش به عنوان گسترش آن از طریق سمور یا راسو آن حدت نشان می دهد هیچ نشانه ای از افزایش.

حتی پس از, هلندی شیوع نگران مردم در برابانت شمالی استان, که در آن سمور یا راسو مزارع متمرکز هستند. منطقه رو به رشد بز صنعت باعث بزرگترین اپیدمی انسانی از تب Q در بین سال های 2007 و 2009. اضطراب شهروندان می ترسید یک تکرار با SARS-CoV-2 و سمور یا راسو. اما Coxiella burnetiiاین باکتری است که باعث تب Q اشکال هاردی اسپور که پیچید از انبارها و منفجر کردن زمینه های بارور شده با کود بز. SARS-CoV-2 به مراتب شکننده تر; محیط زیست نمونه تبدیل کرده است تا هر گونه ویروس در خارج از سمور یا راسو میریزد می گوید دامپزشکی اپیدمیولوژی ارژن Stegeman از دانشگاه اوترخت که منجر پژوهش در سمور یا راسو شیوع است. در حالی که کارگران مزرعه باید از پوشیدن تجهیزات حفاظتی جمعیت در بزرگ است که در بسیار کم خطر Stegeman می گوید.

در نهایت این ویروس به نظر می رسد به خود می سوزاند در هر مزرعه یک بار بیش از 90% از حیوانات باید آن را قرارداد و توسعه آنتی بادی است. همراه با پایین بودن میزان مرگ و میر این بدان معناست که شیوع بسیار کمتری ویرانگر برای کشاورزان برای اینکه آنفولانزای پرندگان در مرغ یا پا و دهان بیماری در گاو.

حتی اگر فقط دو تا از هلند است که نزدیک به 50000 تایید بشر COVID-19 موارد مرتبط شده اند به مزارع دولت تصمیم به جمع اوری این حیوانات به دلیل این مشکل می تواند تبدیل به بزرگتر در ماه های آینده. زن سمور یا راسو زایمان در آوریل و مه منجر به شش برابر افزایش در جمعیت. آنتی بادی در شیر مادر خود را احتمالا محافظت از نوزادان در حالی که برای, اما آنها ممکن است تبدیل به آسیب پذیر بعد از آن به هر گونه ویروس طولانی در مزرعه. “است که می تواند به معنای وجود یک موج دوم در minks در پاییز” Van der Poel می گوید:—بالا بردن خطر بیشتر موارد انسان. سمور یا راسو در حال جمع آوری توسط گاز آنها را با مونوکسید کربن; دولت هلند کشاورزان را جبران کند.

در دراز مدت کسب و کار خود را محکوم شدند به هر حال: یک قانون تصویب شده توسط پارلمان هلند در سال 2012 ممنوعیت سمور یا راسو کشاورزی به عنوان سال 2024 میلادی به دلایل اخلاقی. تحت تاثیر قرار کشاورزان ممکن است مجاز به بازگشایی مزارع خود را برای یکی دیگر از 3 سال اگر آزمون قطعی نشان می دهد این ویروس از بین رفته است—و یا آنها می توانید تصمیم به پرتاب در حوله در حال حاضر.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.nettny.im