کیهانی tempest: ستاره شناسان تشخیص پر انرژی ترین خروج از یک کوازار دوردست

محققان با استفاده از Gemini North تلسکوپ هاوایی Maunakea باید شناسایی شده ترین و پر انرژی باد از هر کوازار تا کنون اندازه گیری شد. این جریان که رفت و آمد در حدود 13 درصد از سرعت نور حامل انرژی به اندازه کافی به طور چشمگیری تاثیر شکل گیری ستاره در سراسر کهکشان. این برون طوفان دراز در چشم ساده پنهان برای 15 سال قبل از رونمایی توسط نوآورانه مدل سازی کامپیوتری و اطلاعات جدید از بین المللی رصدخانه جمینی.

بیشترین انرژی باد از یک کوازار نازل شده است توسط یک تیم از ستاره شناسان با استفاده از مشاهدات بین المللی برج رصدخانه, برنامه NSF را NOIRLab. این قدرتمند خروج در حال حرکت است به میزبان خود کهکشان در حدود 13 درصد از سرعت نور و ناشی از یک کوازار شناخته شده به عنوان SDSS J135246.37+423923.5 نهفته است که حدود 60 میلیارد سال نوری از زمین است.

“در حالی که بالا و سرعت باد را قبلا مشاهده شده در quasars این بوده است نازک و باریک حمل تنها مقدار نسبتا کمی از جرم” توضیح می دهد که سارا گالاگر یک ستاره شناس در دانشگاه وسترن (کانادا) که منجر به برج جوزا مشاهدات. “خروج از این کوازار در مقایسه نوردد همراه مقدار بسیار زیادی جرم در سرعت های باور نکردنی. این باد دیوانه, قدرتمند, و ما نمی دانیم که چگونه کوازار می توانید راه اندازی چیزی بسیار قابل توجه است.” [1]

و همچنین به عنوان اندازه گیری از خروج از SDSS J135246.37+423923.5 این تیم نیز قادر به استنباط جرم سیاهچاله ابر پرجرم تأمین کوازار. این هیولا جسم است 8.6 میلیارد بار به عنوان گسترده ای به عنوان خورشید -حدود 2000 برابر جرم سیاه چاله در مرکز کهکشان راه شیری و 50% عظیم تر از شناخته شده سیاه چاله در کهکشان مسیه 87.

این نتیجه منتشر شده در مجله اختر فیزیک و کوازار مورد مطالعه در اینجا در حال حاضر دارای رکورد پر انرژی ترین کوازار باد اندازه گیری تا به امروز با باد پر انرژی تر از کسانی که به تازگی منتشر شده در یک مطالعه از 13 quasars [2].

با وجود آن جرم و انرژی جریان کشف این نیروگاه در حال ورشکستگی در یک کوازار نظرسنجی برای 15 سال قبل از ترکیبی از برج جوزا داده و این تیم نوآورانه کامپیوتر مدلسازی روش اجازه آن را به مطالعه در جزئیات.

“ما شوکه شده بودند — این نیست جدید کوازار اما هیچ کس می دانست که چگونه شگفت انگیز آن بود تا تیم رو Gemini طیف” توضیح می دهد که کارن Leighly یک ستاره شناس در دانشگاه اوکلاهما بود که یکی از علمی آگهی برای این تحقیقات است. “این اشیاء بیش از حد سخت برای مطالعه قبل از تیم ما ما روش و تا به حال اطلاعات مورد نیاز ما در حال حاضر به نظر می رسد مانند آنها ممکن است جالب ترین نوع باد می وزد quasars به مطالعه است.”

Quasars — همچنین به عنوان شناخته شده quasi-stellar اشیاء — یک نوع از فوق العاده درخشان اختر فیزیک جسم ساکن در مراکز عظیم کهکشان ها [3]. متشکل از یک سیاهچاله ابر پرجرم احاطه شده توسط درخشان دیسک گاز quasars می تواند تحت الشعاع قرار دادن تمام ستاره ها در کهکشان میزبان و می توانید درایو بادها به اندازه کافی قدرتمند برای نفوذ در کل کهکشان [4].

“برخی از کوازار محور بادها انرژی کافی برای رفت و برگشت مواد از یک کهکشان که مورد نیاز است به شکل ستاره و در نتیجه فرو نشاندن ستاره تشکیل” توضیح می دهد که Hyunseop (یوسف) Choi یک دانشجوی کارشناسی ارشد در دانشگاه اوکلاهما و نویسنده اول این مقاله علمی در این کشف. “ما مورد مطالعه به خصوص باد می وزد quasar, SDSS J135246.37+423923.5 که خروج بسیار ضخیم است که آن را دشوار است به تشخیص امضای کوازار خود را در طول موجهای نور مرئی.”

با وجود انسداد این تیم قادر بود برای به دست آوردن یک دید واضح و روشنی از کوازار با استفاده از برج جوزا نزدیک به مادون قرمز طیف (GNIRS) در برج جوزا شمال به رعایت در طول موج مادون قرمز. با استفاده از ترکیبی از کیفیت بالا و طیف از برج جوزا و پیشگام کامپیوتر مدل سازی به روش ستاره شناسان کشف ماهیت خروج از جسم — که ثابت قابل ملاحظه ای بود و پر انرژی تر از هر کوازار خروج قبلا اندازه گیری شد.

این تیم کشف را افزایش می دهد سوال مهم و همچنین نشان می دهد وجود دارد می تواند بیشتر از این quasars انتظار داشت.

ما نمی دانیم که چگونه بسیاری از از این فوق العاده اشیاء در ما کوازار کاتالوگ که ما فقط در مورد نمی دانم و در عین حال” نتیجه گیری چوی “از آنجا خودکار نرم افزار به طور کلی شناسایی quasars با انتشار خطوط یا رنگ آبی — دو خواص جسم ما فاقد — وجود دارد می تواند بیشتر از این quasars با فوق العاده قدرتمند outflows پنهان در نظرسنجی ما.”

“این فوق العاده ای کشف شده بود ممکن است با منابع ارائه شده توسط سازمان بین المللی برج رصدخانه; کشف جدید باز می شود و پنجره فرصت برای کشف جهان بیشتر در سال های آینده گفت:” مارتین هنوز یک برنامه ستاره شناسی مدیر در بنیاد ملی علوم آمریکا که بودجه رصدخانه جمینی از ایالات متحده به عنوان بخشی از یک همکاری بین المللی. “The Gemini رصدخانه همچنان به پیشبرد دانش ما از جهان با ارائه بین المللی علم جامعه با مقدم دسترسی به تلسکوپ ابزار و امکانات است.”

یادداشت

[1] عظیم انرژی انجام شده توسط quasar خروج یک محصول از هر دو سرعت باد و مقدار جرم حمل آن است. یک راه بصری برای درک این است که به مقایسه یک قطار باری و یک قهرمان دو سرعت — در حالی که هر دو سفر در حدود همان سرعت بیشتری عظیم آموزش حمل و نقل به مراتب بیشتر از حرکت و انرژی.

[2] این نتیجه مستقل از های اخیر ناسا/STScI آزادی مطبوعات در کوازار بادها که با تمرکز بر بادهای قوی در 13 سایر quasars.

[3] Quasars نام خود را از اول خود را شناسایی و در سال 1950 در رادیو با طول موج. کوازار یک انقباض quasi-stellar رادیو, منبع, یک نام انتخاب شده برای منعکس starlike ظاهر این رادیو منابع زمانی که در طول موجهای نور مرئی.

[4] گاز تغذیه یک کوازار تسلیم انرژی به صورت نور به عنوان آن می افتد به سیاه چاله مرکزی. این نور ساطع شده است که هر دو منشاء یک کوازار درخشش و منبع انرژی است که درایوهای خروجی.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>