زندگی در اطراف یک سیاه چاله می شود ؟ ممکن است اما هیچ جایی مثل خانه

علامت GARLICK/علم کتابخانه عکس

سیاه چاله پرجرم درون آن باشد شهرت برای مصرف همه چیز را در مسیر خود از ابرهای گاز به کل سیستم های خورشیدی. بنابراین وجود دارد هر راه بیگانگان می تواند در یک جهان که در واقع orbited یکی از این کیهانی جانوران? با کمال تعجب, پاسخ, است, آزمایشی, بله, محققان می گویند اگر چه وجود دارد بسیاری از دلایل که چرا زندگی هرگز نمی تواند را نگه دارید در یک مکان. اگر آن را زندگی در یک سیاره خواهد بود واقعا حقیقی با سیاه چاله پر کردن تقریبا نیمی از آسمان و تمرکز مانده فوتون از انفجار بزرگ به pseudosun.

این پژوهش با الهام از 2014 فیلم Interstellarکه در آن فضانوردان سفر از طریق یک کرم چاله به سیاه چاله و بازدید از چندین سیاره در مدار اطراف آن است. اخترفیزیکدان پاول Bakala از سیلسیا دانشگاه در اوپاوا و همکارانش با نزدیک شدن این مشکل با توجه به ترمودینامیک چنین جهان است. برای زندگی به تکامل یک سیاره نیاز به یک منبع انرژی قابل استفاده (خورشید در مورد زمین) و یک مخزن غیر قابل استفاده برای اتلاف گرما (برای ما سرد از فضا). این تفاوت بین این دو است که همواره از فرایندهای ایجاد زندگی است.

در واقع در میان ستارگانوضعیت معکوس شده است: “خورشید” سرد است و فضای داغ است. سوراخ سیاه و سفید خود را ایده آل نزول گرما محققان استدلال می کنند و انرژی می تواند از ریزموج زمینه کیهانی (CMB) ضعیف تابش از انفجار بزرگ است که نفوذ فضا. در فقط چند درجه بالاتر از صفر مطلق ، CMB ضعیف است اما افراطی گرانش یک سیاهچاله ابر پرجرم خواهد scrunch تابش نوری به طول موج و قیف آن را به یک پرتو های باریک. در یکی از این سیارات عجیب و غریب, محققان می گویند CMB به نظر می رسد به عنوان یک ستاره درخشان فقط در لبه سوراخ سیاه و سفید سایه.

دانشمندان برای اولین بار منتشر شده این ایده در سال 2017. در حال حاضر آنها را firmed اعداد. به منظور دریافت به اندازه کافی قوی CMB نور یک سیاره نیاز به مدار بسیار نزدیک به سیاه چاله افق رویداد. به طور معمول یک شی که به زودی خواهد sucked گرفتن. اگر سیاهچاله در حال چرخش با سرعتی نزدیک به مدار پایدار امکان پذیر است. اما به عنوان گزارش محققان در مجله منسوب به فیزیک نجومیبرای سیاره خود را برای به دست آوردن نزدیک به اندازه کافی به سطح سیاه چاله را به چرخش در کمتر از 100 میلیون از یک درصد خجالتی از سرعت نور است.

سیاه چاله نیز نیاز به بزرگ تیم محاسبه حداقل 163 میلیون برابر خورشید جرم است. که به دلیل کوچکتر سیاه چاله پرجرم درون آن باشد مانند یکی از ما در کهکشان راه شیری وزن در 4 میلیون خورشیدی توده ها تمایل به پاره کردن ستاره ها و سیاره ها از هم جدا با نیروهای جزر و مدی به عنوان رویکرد آنها. در اطراف بزرگتر از سیاه چاله ها و جزر و مدی اختلال اتفاق نمی افتد تا زمانی که یک ستاره یا سیاره در داخل افق رویداد بنابراین هر چیزی خارج امن است که از سرنوشت.

برای یک مدار سیاره به رشد مرکز کهکشان نیز باید آرام: “یک کهکشان” Bakala می گوید “تقریبا فضای خالی” در اطراف سیاه چاله است. چرا که هر ولگرد ماده که به سیاه چاله را منتشر می کنند یک انفجار اشعه در طول آن مرگ مارپیچی قدرتمند به اندازه کافی برای کشتن هر گونه حیات بر روی یک سیاره در نزدیکی. در هر صورت, Bakala اذعان می کند: “من نمی دانم چه نوع زندگی می تواند به شکل در این نوع از محیط زیست است.”

آن را قطعا خواهد بود هیچ جایی مثل خانه. عمیق سیاهی افق رویداد بلندی تقریبا بیش از نیمی از آسمان خواهد بود منع حضور. و به دلیل اتساع زمان در اثر آلبرت انیشتین نظریه گرانش شناخته شده به عنوان نسبیت عام 1 سال عبور بر روی یک سیاره را هزاران سال به اطراف عادی ،

حتی اگر زندگی می تواند نگه دارید در چنین جهانی وجود دارد شانس کمی برای تشخیص آن است. یک سیاره در حال عبور در مقابل یک سیاه چاله است که قصد ندارم به آن را به نظر می رسد هر دیمر هنگامی که آن را در حال حاضر. Bakala می گوید یک آرایه وسیعی از رادیو تلسکوپ مانند یک سال گذشته مورد استفاده قرار به تصویر یک سیاه چاله برای اولین بار ممکن است قادر به تشخیص چنین حمل و نقل. “از لحاظ فنی خیلی آسان نیست, اما در تئوری این امکان وجود دارد.”

نظریه پرداز Avi لوئب از دانشگاه هاروارد اغلب ponders سوالات است. سال گذشته او mused در “برخی از چیزهایی که سرگرم کننده شما می توانید تصور کنید انجام نزدیکی یک سیاه چاله” مانند استفاده از آن را اعلام دیسک برای سوزاندن زباله و تولید انرژی قابل استفاده و یا گشت و گذار با نور بادبان در جت از یک سیاه چاله لهستانی. اگر چه او می گوید چنین تمرینات مفید برای آموزش در مورد گرانش و درک شرایط شدید در اطراف یک سیاه چاله, او می تواند از فکر می کنم بسیاری از دلایل که چرا یک سیاره وجود دارد نمی تواند قابل سکونت.

برای استارت, او می گوید, چرخش بالا مورد نیاز از سیاه چاله نزدیک به حداکثر جسمی ممکن است و وجود دارد این است که هیچ مکانیسم شناخته شده برای چرخش یک سیاه چاله که به سرعت.

مشکل دیگر این است که گرفتن یک سیاره وجود دارد. سال گذشته محققان در ژاپن فرض که سیارات می تواند فرم در سرما ديسک گاز و گرد و غبار وجود دارد که در برخی از راه دور در سراسر یک کهکشانی مرکز. اما آن را دشوار است به تصور یک راه برای حرکت سیارات به دستکاری مدار به سختی بالا سیاه چاله سطح لوئب می گوید.

شاید بیشتر به طور قابل توجهی بیشتر ستاره ها در بخش های داخلی از کهکشان ها خواهد بود به احتمال زیاد محروم از اتمسفر توسط قدرتمند انفجار شدید نور ماوراء بنفش تولید شده توسط سیاه چاله مرکزی به عنوان آن رشد می کند و gobbling توسط گاز و گرد و غبار لوئب و همکار محاسبه می شود چند سال پیش. یک سیاره نزدیک به سطح آن ایستاده شانس.

اگر چه Bakala تصدیق میکند که مطالعه بود به سادگی یک ورزش فکری در بخشی به دانش آموزان به تفکر در مورد ترمودینامیک, آن را به او کردم و تیم خود را به خوبی در مورد این کشف از بدن کوچک نزدیک به کهکشانی مراکز. ستاره شناسان می توانید ببینید, بزرگ, روشن, خورشید, شناخته شده به عنوان S-نوع ستاره موجد خسارت در, از, اما, Bakala فکر می کند که همسر و دیمر اشیاء مانند ستاره نوترونی می تواند از طریق یک تغییر ناگهانی از گرانش را از حضور خود شناخته شده است.

لوئب می گوید او تفکرات برخاسته از های اخیر دوره کارشناسی او آموخت. او از دانشجویان خواست که آیا اگر این پیشنهاد به وجود آمد و آنها را سوار یک سفینه فضایی با بیگانگان و یا سفر به یک سیاه چاله است. گفت: آنها می خواهم برای دیدار با بیگانگان تا زمانی که آنها به اینترنت دسترسی داشتند و می تواند به اشتراک گذاشتن تجارب خود را با دوستان. اما سیاه چاله گردشگری بود بدون برو: هنگامی که در داخل یک سیاه چاله نیست حتی یک Instagram می توانید فرار.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de