مهندسین و رهبران کسب و کار مشغول به کار در autonomous cars برای سال, اما یک مانع بزرگ برای ساخت آنها را به اندازه کافی ارزان برای تبدیل شدن به امری عادی: آنها نیاز به یک راه برای کاهش هزینه های lidar این فن آوری قادر می سازد که رباتیک سیستم های ناوبری به نقطه و جلوگیری از عبور و مرور و سایر خطرات در کنار جاده توسط تندرست از امواج نور کردن این موانع بالقوه.

امروز lidars استفاده از مجموعه قطعات مکانیکی برای ارسال, چراغ قوه, اندازه مادون قرمز لیزر در حال چرخش در اطراف مانند قدیمی, bubblegum چراغ بالای ماشین پلیس — در هزینه از 8 ، 000 $به $30,000.

اما در حال حاضر یک تیم به رهبری توسط مهندس برق Jelena Vuckovic در حال کار بر روی کاهش مکانیکی و اجزای الکترونیکی در یک پشت بام lidar را به یک تراشه سیلیکون است که او فکر می کند می تواند تولید انبوه برای عنوان کمی تا چند صد دلار است.

پروژه رشد می کند از سال پژوهش توسط Vuckovic آزمایشگاه برای پیدا کردن یک راه عملی به استفاده از ساده و در واقع بسیار شبیه به نور خورشید می درخشد را از طریق شیشه سیلیکون شفاف است به مادون قرمز نور لیزر استفاده می شود توسط ليدار (کوتاه برای تشخیص نور و اعم).

در یک مطالعه منتشر شده در طبیعت فوتونیکمحققان توصیف چگونه آنها ساختار سیلیکونی در راه است که با استفاده از آن مادون قرمز شفافیت برای کنترل تمرکز و مهار قدرت از فوتون ها, دمدمی ذرات است که تشکیل پرتوهای نور.

این تیم با استفاده از یک فرآیند به نام معکوس طراحی که Vuckovic آزمایشگاه پیشگام در طول دهه گذشته است. معکوس طراحی متکی بر یک الگوریتم قدرتمند است که پیش نویس یک طرح واقعی فوتونی مدارات که انجام وظایف خاص — در این مورد تیراندازی یک پرتو لیزر را جلوتر از ماشین به قرار دادن اشیاء در جاده ها و مسیرهای نور منعکس شده را به یک آشکارساز. بر اساس تاخیر بین زمانی که نور پالس فرستاده شده است رو به جلو و هنگامی که پرتو نشان دهنده بازگشت به آشکارساز lidars اندازه گیری فاصله بین اتومبیل و اشیاء.

آن زمان Vuckovic تیم دو سال برای ایجاد طرح مدار برای lidar-روی-یک-چیپ نمونه آنها ساخته شده در دانشگاه استنفورد nanofabrication تسهیلات. محقق فوق دکتری کی Youl یانگ و دانشجوی دکتری Jinhie Skarda نقش های کلیدی در این فرآیند با مهم نظری بینش از دانشگاه شهر نیویورک فیزیکدان Andrea Alù و CUNY محقق فوق دکترا میشل Cotrufo.

ساختمان این محدوده پیدا کردن ساز و در یک چیپ است و فقط برای اولین بار-هر چند ضروری — گام به سوی ایجاد ارزان lidars. محققان در حال حاضر مشغول کار بر روی مرحله بعدی تضمین این که پرتو لیزر می تواند رفت و برگشت در یک دایره بدون استفاده از گران قطعات مکانیکی. Vuckovic برآورد آزمایشگاه او در حدود سه سال به دور از ساخت یک نمونه اولیه است که می تواند آماده برای تست جاده.

“ما در یک مسیر برای ساخت یک lidar-on-a-chip است که به اندازه کافی ارزان است برای کمک به ایجاد یک بازار انبوه به صورت خودمختار اتومبیل” Vuckovic گفت.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه استنفورد دانشکده فنی و مهندسی. Original نوشته شده توسط تام آباته. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im