محققان از Charité-Universitätsmedizin برلین و فرانسیس کریک موسسه را شناسایی 27 پروتئین است که در حال حاضر در سطوح مختلف در خون COVID-19 بیماران بسته به شدت علائم خود را. این نشانگر پروفایل می تواند مورد استفاده برای پیش بینی پیشرفت بیماری و آن را آسان تر برای پزشکان به تصمیم می گیرید که چه نوع از درمان استفاده کنید. کار منتشر شده در سلول های سیستم.

پاسخ مردم بسیار متفاوت به عفونت با رمان coronavirus (SARS-CoV-2). در حالی که برخی از بیماران دچار هیچ عوارضی دیگران را توسعه بیماری شدید و حتی ممکن است بمیرد. به این دلیل وجود دارد یک نیاز فوری برای ‘خون’, سنجش ویژگی های بیولوژیکی است که می تواند یک وسیله قابل اعتماد و پیش بینی پیشرفت بیماری و شدت. یک تیم تحقیقاتی به رهبری پروفسور دکتر مارکوس Ralser (مدیر Charité موسسه بيوشيمی دارنده یک استادی انیشتین و رهبر گروه در فرانسیس کریک موسسه) با استفاده از دولت از هنر و تکنیک های تحلیلی به سرعت در حال تعیین سطوح مختلف پروتئین در پلاسمای خون است. این رویکرد فعال محققان برای شناسایی مختلف پروتئین خون در پلاسمای خون بیماران مبتلا به COVID-19 که مربوط به شدت بیماری خود را.

محققان توسعه یافته دقیق high-throughput اسپکترومتری جرمی پلت فرم قادر به تجزیه و تحلیل بيماران proteomes — خلاصه ای از پروتئین موجود در مواد بیولوژیکی — در یک رای از 180 نمونه در هر روز. با استفاده از این فن آوری تیم مورد تجزیه و تحلیل خون نمونه پلاسما از 31 مردان و زنان بودند که دریافت درمان در Charité برای COVID-19 درجات مختلفی از شدت. محققان قادر به شناسایی 27 پروتئین در خون است که متنوع در مقدار بسته به شدت بیماری. سپس محققان اعتبار این مولکولی امضا با تجزیه و تحلیل نمونه ها از گروه دیگری از 17 COVID-19 بيمار و 15 سالم مردم است. بيان پروتئين امضا قادر به دقت طبقه بندی بیماران با توجه به سازمان بهداشت جهانی برنامه نویسی معیارهای COVID-19.

“این نتایج ذخیره کردن پایه برای دو بسیار متفاوت برنامه های کاربردی. یکی استفاده احتمالی در آینده خواهد بود برای بیماری پیش آگهی” توضیح می دهد که پروفسور Ralser است که رهبر گروه در فرانسیس کریک موسسه در لندن است. “اوایل آزمایش خون را قادر می سازد به پزشک معالج برای پیش بینی اینکه آیا یا نه یک بیمار با COVID-19 توسعه علائم شدید. این می تواند به طور بالقوه صرفه جویی در زندگی: هر چه زودتر پزشکان می دانیم که بیماران نیاز به مراقبت های ویژه سریع تر آنها می توانید با استفاده از گزینه های درمانی موجود.” به منظور نزدیک شدن به این هدف محققان در حال حاضر مطالعه و بررسی چگونگی نشانگر امضا تغییر در طول دوره بیماری.

“یکی دیگر از استفاده احتمالی در آینده خواهد بود که در بیمارستان تست تشخیصی است که می تواند وضوح در مورد وضعیت بیمار — بدون در نظر گرفتن چگونه آنها خود را توصیف آن” توضیح می دهد که زیست شیمیدان. او می افزاید: “در برخی موارد بیمار علائم ظاهر نمی شود برای ارائه یک تصویر دقیق از خود واقعی وضعیت سلامت. هدف ارزیابی بر اساس نشانگر مشخصات می تواند بسیار ارزشمند در این زمینه است.” تیم تحقیقاتی در حال حاضر طرح خود را برای آزمایش روش های جدید در تعداد زیادی از بیماران به امید نزدیک شدن به در حال توسعه یک تست تشخیصی.

تغییرات در پروتئین مشخصات

برخی از 27 پروتئین که داشت برای پیش بینی شدت COVID-19 قبلا نمی شده است مرتبط با یک پاسخ ایمنی است. اما شاخصهای شناسایی شده توسط این محققان همچنین شامل فاکتورهای انعقادی و تنظیم کننده التهاب است. برخی از این پروتئین ها عمل می کنند اينترلوکين-6 (IL-6) در سطح مولکولی. IL-6 یک پروتئین است که شناخته شده است به علت التهاب و که با توجه به مطالعات اولیه در ارتباط است با شدید COVID-19 علائم. تعدادی از شاخصهای شناسایی شده به عنوان بخشی از این مطالعه ممکن است به همین دلیل مناسب برای اهداف درمان است.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط Charité – Universitätsmedizin برلین. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de