کشورها در سراسر جهان در حال نورد از تماس با ردیابی نرم افزار شامل coronavirus. چگونه ما می دانیم چه کار می کنند ؟

میلیون ها نفر از مردم را به دانلود برنامه های طراحی شده به هشدار آنها را به کروناویروس قرار گرفتن در معرض. اثر خود را هنوز به اثبات رساند.

Minzayar Oo/Panos Pictures/Panos Pictures/Redux

علم‘s COVID-19 گزارش توسط مرکز پولیتزر.

ماه گذشته زمانی که دولت استرالیا راه اندازی یک برنامه گوشی های هوشمند به نام COVIDSafe برای پیدا کردن و هشدار از تماس با افراد آلوده به ویروس coronavirus نخست وزیر اسکات موریسون ساخته فروش سخت ، “بیشتر کسانی که دانلود این مهم بهداشت عمومی برنامه … هر چه زودتر ما می توانید با خیال راحت محدودیت و بازگشت به کسب و کار و انجام چیزهایی که ما در عشق او گفت:” در 26 آوریل آزادی مطبوعات. دو میلیون نفر آن را دانلود در 24 ساعت اول آن در دسترس بود.

ایده این است که چنین دیجیتال تماس با ردیابی شناسایی افراد به طور بالقوه در معرض coronavirus که باید خود جدا—و که آنها را به طور داوطلبانه انجام دهید. اما تا کنون ما فقط باید مدل های اپیدمیولوژیک نشان می دهد چنین برنامه های می تواند کمک به کنترل یک بیماری همه گیر. منتقدان نگران این نرم افزار به مقدار یک high-tech حواس پرتی. و حتی برخی از طرفداران می گویند آنها تنها به عنوان قوی به عنوان یک سیستم بهداشت و درمان توانایی برای پیگیری اطلاع کاربران تست آنها و ارائه پشتیبانی در قرنطینه.

“آنs بسیار جذاب است که شما باید یک برنامه است که این همه کار می کند … می کند و آن را به سرعت می گوید:” هانا کلفم متخصص اپیدمیولوژی در دانشگاه ملی سنگاپور دیدم Swee Hock دانشکده بهداشت عمومی. اما او هشدار می دهد که یک نرم افزار نمی تواند جای این کار از تماس انسان ردیاب. “من امیدوارم که آن را با این نسخهها کار. اما من نگران که ما فکر می کنیم آنs رفتن به ما را نجات دهد.”

استرالیا در میان اولین کشورهایی به راه اندازی یک تماس ملی ردیابی برنامه و بسیاری از برنامه ریزی برای انجام این کار در هفته آینده. به عنوان ادارات بهداشت وزن رقابت برنامه طراحی و آماده سازی خود را در زمین به حریم خصوصی شهروندان آگاه آنها باید به تعریف موفقیت است. آن را سخت خواهد بود برای اثبات یک برنامه کاهش میزان عفونت و تغییر این دوره از یک بیماری همه گیر. اما تیم از اپيدميولوژيستها و مهندسین و رفتاری دانشمندان بسیاری از آنها را به آزمون.

در حال ظهور برنامه های کاربردی از بسیاری از طعم

برنامه تماس مبتنی بر ردیابی جذاب است, در بخشی به دلیل coronavirus’ گسترش است به طوری یواشکی. افراد آلوده می تواند انتقال این ویروس به روز قبل از آنها توسعه علائم و می توانید آن را چند روز بیشتر برای بهداشت عمومی محققان برای یادگیری در مورد یک مورد و تایید آن با تست. این تیم پس از آن که ارزش کمی وقت به صورت سنتی تماس با ردیابی: مصاحبه با فرد آلوده ردیابی کردن تمام تماس های اخیر آنها به یاد می آورند و کسانی که مردم را به خود منزوی کردن قبل از آنها هم عبور ویروس.

ادارات بهداشت محلی بسیاری از آنها understaffed در حال زور زدن برای نگه داشتن. “توسط شما داده شما باید یک زن و شوهر روز به تعقیب مردم پایین می گوید:” Jason C. Wang یک سیاستگذاری سلامت محقق در دانشگاه استنفورد است که با همکاری ادارات بهداشت در COVID-19 پاسخ. اما اگر گوشی های هوشمند می تواند تشخیص زمانی که دو کاربر در حال نزدیک به اندازه کافی برای به اشتراک گذاشتن این ویروس یک برنامه می تواند هشدار یک نفر به عنوان به زودی به عنوان دیگر بیمار می شود—حتی اگر آن افراد غریبه که فقط اتفاق افتاده است به نشستن در مجاورت مترو صندلی. “فن آوری پاسخ کاملا ضروری است” وانگ می گوید: “و برای این کار باید سریع می باشد.”

وجود دارد طرح های مختلف (و مقدار زیادی از بحث در مورد آنچه که اطلاعات یک برنامه باید جمع آوری و چه مقدار از آن باید به اشتراک گذاری با مقامات بهداشتی. دولت چین گرفته شده, ردیابی تلفن به یک نظارت شهروندان مکان و خرید خود را به سنج خطر و محدود کردن جنبش خود را. داده های GPS از تلفن های همراه می تواند بالقوه را شناسایی نقاط داغ و نشان می دهد که در معرض شده است. برنامه های دولت در, کره جنوبی, هند, ایسلند و ایالات متحده از جمله داکوتای شمالی و یوتا در حال استفاده از تلفن محل داده ها برای نظارت بر COVID-19 را گسترش. اما فن آوری GPS نیست به اندازه کافی دقیق برای سنجش فواصل کوتاه بین دو گوشی که برای تعیین برخوردهای خطرناک ترین. و گسترده خودکار ردیابی GPS را افزایش می دهد نگرانی های حریم خصوصی است که می تواند منجر به چالش های قانونی در برخی از کشورها.

بسیاری از دولت ها به جای برنامه های در حال توسعه که شناسایی تماس های اخیر با تبادل انرژی پایین بلوتوث سیگنال های رادیویی. هر گوشی تولید تصادفی عددی ID که این رادیو به نزدیک گوشی که رکورد چنین بلوتوث “handshakes.” اگر یک کاربر تجربه علائم یا تست مثبت آنها می تواند باعث اطلاعیه به همراه آنها به تازگی در نزدیکی.

آن را تشخیص خطر است ؟

اساسی آزمون این است که آیا سنسورهای گوشی می توانید انتخاب کنید از انواع تعاملات به احتمال زیاد به گسترش ویروس. یک برنامه باید برآورد فاصله بین دو نفر بر اساس قدرت بلوتوث چراغ از یک تلفن زمانی که آن می رسد دیگر. محققان در حال حاضر در حال اجرا آزمایش برای ارزیابی چگونه دیوار و موانع دیگر ضعیف شدن سیگنال.

“به نظر می رسد بسیار کثیف” داگلاس لیت یک دانشمند کامپیوتر در کالج ترینیتی دوبلین می گوید از داده های اخیر او جمع آوری شده با استفاده از یک نسخه از سنگاپور بلوتوث مبتنی بر TraceTogether برنامه. او و تثلیث کامپیوتر دانشمند استفان فارل یافت که هنگامی که مردم نشسته در سراسر یک جدول از یکدیگر قدرت سیگنال بسیار پایین تر بود اگر تلفن خود را در جیب خود را از اگر آنها مجموعه ای از تلفن های روی میز. گاهی قدرت سیگنال افزایش یافته به مردم منتقل دورتر—به طور بالقوه به دلیل انعکاس از سطوح فلزی از قبیل قفسه های سوپر مارکت. (نتایج آنلاین نوشته شده اما هنوز داوری.) لیت نگرانی بلوتوث-بر اساس برنامه با شکست مواجه خواهد شد برای هشدار به مردم مخاطره آمیز برخورد و سیل آنها را با آلارم کاذب.

اما ناقص بلوتوث زیادتری هنوز هم می تواند مفید باشد اگر آنهادوباره تفسیر محافظه کارانه می گوید: مارسل Salathé متخصص اپیدمیولوژی در موسسه فدرال سوئیس و فناوری ندارند. او با ارائه مشاوره به دولت سوئیس در یک برنامه راه اندازی در یک مرحله آزمایشی در این ماه است که با هدف به تشخیص زمانی که کسی می آید در 2 متر از فرد آلوده حداقل به مدت 15 دقیقه. او فکر می کند که تیم او می تواند لحن به سیستم به طوری که “اگر کسی می شود قرار گرفتن در معرض اطلاع رسانی ما را احساس لعنت به مطمئن شوید که آن راs واقع شده است تماس بگیرید.”

آیا این حرکت توده ها ؟

برنامه می توانید تنها با گرفتن تعاملات بین افرادی که با نصب آن به خرید کلید موفقیت است. سنگاپور که پیشگام برنامه تماس مبتنی بر ردیابی با راه اندازی آن از TraceTogether بر 20 مارس در حال حاضر گزارش بیش از 1.4 میلیون کاربران—تقریبا یک چهارم از کشور است. اما این دوری-از-جهانی جذب در یک ملت قوی و اعتماد عمومی به دولت باعث می شود برخی از محققان شک و تردید در مورد گسترده تصویب در جای دیگر. جذب برنامه نیاز به تقریبا improbably بالا واقعا به ضبط تمام تماس ها است که ممکن است مربوط به می گوید:” آلیسون سیاه, ژنتیک اپیدمیولوژی در دانشگاه واشنگتن در سیاتل است.

اخیر, مدل سازی توسط بیماری های عفونی اپیدمیولوژی کریستف فریزر و همکارانش در دانشگاه آکسفورد پیش بینی شده که چگونه با استفاده از یک برنامه ممکن است کاهش یک ویروس تولید مثل شماره یک نماینده از چگونه بسیاری از مردم گرفتن ویروس از فرد آلوده. آنها دریافتند که اگر در مورد 56 درصد از جمعیت (یا حدود 80 درصد از تمام کاربران گوشی های هوشمند) با استفاده از نرم افزار, آن را به تنهایی می تواند به کاهش این تعداد از حدود سه (تقریبا به جایی که آن را در شروع این بیماری همه گیر) به زیر یک (آستانه برای کنترل شیوع). در این مدل فرض بر این است که مردم بیش از سن 70 باقی مانده در مستند اما که هیچ سنتی تماس با ردیابی جریان بود و این که گسترده اجتماعی فاصله قوانین نیست ،

Salathé می گوید: در نتیجه منجر به “بازداشتگاه” پیشنهادات و انتقادات در رسانه ها است که یک برنامه کار می کند تنها اگر حداقل 60 درصد از جمعیت آن استفاده می کند. برنامه هنوز هم می تواند به جلوگیری از عفونت و صرفه جویی در زندگی در سطح بسیار پایین تر از جذب او می گوید: به محض این که شما باید دو رقمی من فکر می کنم این اثر در حال حاضر کاملا قابل توجه است.”

البته به سرعت coronavirus مردم نیاز به انجام بیش از فقط دانلود نرم افزار—آنها نیاز به ماندن در خانه هنگامی که آن را به آنها می گوید به. بخشی از این کار از یک تماس تحقیقی است که برای اتصال به یک فرد اجتماعی پشتیبانی می کند که به کمک آنها خود را قرنطینه برای مثال با تنظیم مواد غذایی تحویل و یا حتی یک هتل اقامت می گوید: مایکل رید یک بیماری عفونی پزشک در دانشگاه کالیفرنیا در سان فرانسیسکو. او در حال کار با شهرs عمومی وزارت بهداشت به استخدام و آموزش تماس با ردیاب.

در حالت ایده آل هر دستور توسط یک برنامه به خود منزوی می تواند دسترسی به همان پشتیبانی می کند. اما از آنجا که اکثر برنامه های نگه داشتن کاربران ناشناس مقامات بهداشت نمی خواهد به طور خودکار می دانم که می شود یک هشدار و یا آنچه آنها نیاز وانگ می گوید. یک برنامه می تواند توصیه تماس با فرد آلوده به تماس خود را در بخش بهداشت محلی برای مشاوره و یا به ترتیب تست. اما وانگ انتظار ندارد هر کاربر برنامه به وحی بررسی در اسرع وقت آنها دریافت هشدار. “که بیش از حد خوش بینانه,” او می گوید. “ما به مردم به ماندن در خانه; آنها به ساحل بروید.”

آن را پیدا کنید که به تازگی آلوده می شود ؟

برای تست اینکه آیا یک برنامه است که ابتلا به بیماری انتقال مقامات بهداشتی نیز می خواهید بدانید که چه تعداد از مخاطبین شناسایی شده از طریق این برنامه تا پایان گرفتن بیمار—به اصطلاح حمله ثانویه رای دادن. داده ها از سنتی تماس با ردیابی در شنژن چین و کره جنوبی برآورد کرده اند که حدود 15 درصد از مخاطبین درون فرد مبتلا در خانواده آلوده. که شماره در کنار ویروس’ برآورد تولید مثل شماره دو به سه—نشان می دهد بیش از نیمی از انتقال اتفاق می افتد در خارج از خانواده می گوید: جسیکا Metcalf, یک متخصص در دانشگاه پرینستون. یک برنامه می تواند هدف را به گرفتن برخی از این جامعه انتقال که سنتی تماس با ردیابی ممکن است از دست ندهید.

اما با توجه به نرم افزار طراحی, مقامات بهداشتی ممکن است عدم دسترسی به اطلاعات که یک فرد آلوده شده است ، برخی از برنامه ها از جمله استرالیا COVIDSafe و انگلستان خدمات بهداشت ملی را در برنامه راه اندازی در یک مرحله آزمایشی این ماه—متمرکز طراحی که بدان معنی است که فرد آلوده ارسال هر دو خود گوشی کد شناسه و تلفن و شناسه خود را از تماس های اخیر به یک سرور مرکزی. اگر چه این شناسه ها ناشناخته خواهد ماند و مقامات می توانید کل شبکه از مخاطبین.

در نروژ که راه اندازی آن متمرکز برنامه در آوریل شهرداری را در مقایسه با چگونه بسیاری از مخاطبین شناسایی و با چه سرعتی این مخاطبین دریافت هشدار توسط نرم افزار در مقابل از طریق سنتی تماس با ردیابی می گوید: امیلی مک دونالد متخصص اپیدمیولوژی در نروژی موسسه بهداشت عمومی. (یک قطره در این کشور موارد گزارش شده به 10 تا 20 هر روز—ساخته شده است آن را دشوار است برای تست برنامه تا کنون او می گوید.)

طرفداران متمرکز برنامه های می گویند که این طراحی باعث می شود آن را آسان برای بررسی اینکه آیا حق مردم در حال گرفتن اطلاعیه ها. محققان می توانید تمام گوشی های که کردم یک هشدار و اینکه آیا آن دسته از کاربران بعد از گزارش علائم و یا یک تست مثبت از طریق برنامه. مقامات همچنین می توانید تجزیه و تحلیل بلوتوث handshakes که نمی تواند به اطلاع رسانی چون برای مثال مخاطب تلقی می شد بیش از حد کوتاه, یادداشت های فریزر است که ارائه مشاوره به دولت انگلیس در آن برنامه است. اگر بیش از حد بسیاری از unnotified کاربران (یا به اندازه کافی از اطلاع آنهایی که) مریض برنامه نیاز به تنظیم.

برنامه های دیگر مانند کسانی که تحت توسعه در سوئیس و آلمان خواهد بود غیر متمرکز به این معنی است که اطلاعات در مورد گوشی های اخیر تعاملات ماندن در این گوشی. یک کاربر آلوده ارسال تنها خود را ناشناس ID به یک پایگاه داده مرکزی; همه همراه با نرم افزار به طور منظم بار لیست کاربران آلوده به بررسی کنید برای مطابقت با تلفن های آنها به تازگی در نزدیکی. طرفداران حفظ حریم خصوصی بزرگ مزایای این طرح و استدلال می کنند که آن را ترک نمی کند اطلاعات در مورد کاربران شبکه های اجتماعی آسیب پذیر به هک و یا بهره برداری. (گوگل و اپل دیروز منتشر فن آوری است که اجازه خواهد داد که بلوتوث پیگیری برنامه به اجرا در پس زمینه دستگاه های خود را—ساخت عملیات نرم و صاف و مقدار کمی از عمر باتری—اما فقط برای رسمی دولت در بخش بهداشت و درمان برنامه های که اتخاذ یک غیر متمرکز طراحی شده است.)

اما با یک غیر متمرکز برنامه بخش بهداشت و درمان محققان تنها اطلاعات در مورد افرادی که در واقع در تماس برای گزارش گرفتن یک هشدار. آنها می توانید ببینید که چگونه بسیاری از اطلاع مردم آنها ممکن است از دست رفته است که می تواند آن را سخت تر برای ارزیابی برنامه دقت و صحت. هنوز سلامت بخش می توانید مقایسه حمله نرخ برای تماس های آنها در مورد یادگیری از طریق مصاحبه های سنتی و از طریق یک برنامه می گوید Salathé که بخشی از یک تیم در حال توسعه بین المللی پروتکل برای مدیریت داده ها در برنامه های غیر متمرکز. به عنوان یک قاعده کلی اگر برنامه حمله نرخ مسابقات و یا بیش از روش سنتی “ما می دانیم که برنامه در حال انجام یک کار واقعا خوب.”

آن را شکستن منحنی است ؟

برخی از محققان با توجه به نحوه قرار دادن برنامه ها از طریق کارآزمایی تصادفی به ببینید که آیا آنها به طور مستقیم مسئول برای پایین آوردن عفونت. “من نمی گویم غیر ممکن است می گوید:” یوهانس Abeler یک اقتصاددان رفتاری در آکسفورد اما “این امر می تواند بسیار پر هزینه و دشوار است.” چون COVID-19 باقی مانده است نسبتا نادر است چنین مطالعاتی ممکن است نیاز به ده ها هزار نفر از شرکت کنندگان به لحاظ آماری تفاوت معنی داری در تعداد عفونت های بین app-با استفاده از گروه کنترل و گروه او می گوید.

محققان همچنین می توانید سعی کنید یک رویکرد گذشته نگر: مقایسه میزان عفونت در میان افرادی که در حال حاضر تصمیم گرفتند و در برابر دانلود برنامه. اما افراد با خطر بالاتر ابتلا به عفونت ممکن است انگیزه بیشتری برای استفاده از یک برنامه Abeler می گوید که می تواند باتلاق هر گونه سود بالقوه را فراهم می کند. به مسائل بیشتر گیج کننده یک برنامه نیست در نظر گرفته شده برای محافظت از آن کاربر اما که کاربر تماس با ما. بنابراین مرتبط ترین سوال برای یک اثر مطالعه نخواهد بود “آیا شما این برنامه را دانلود کنید ؟” اما “چه نسبت از مخاطبین خود دریافت نرم افزار؟” که تقریبا غیر ممکن خواهد بود برای شرکت کنندگان به آنها پاسخ دهید.

یک احتمال این است که به مقایسه تغییرات در نرخ ابتلا به عفونت در بین مناطق جغرافیایی و یا گروه های جمعیتی با سطوح مختلف از برنامه استفاده کنید نشان می دهد روزالیند Eggo, متخصص اپیدمیولوژی در دانشکده بهداشت لندن و پزشکی گرمسیری است. او را درگیر در ساخت و یا برنامه های در حال توسعه اما او امیدوار است که برای مطالعه تاثیر خود را. “ما بسیاری از فن آوری است که می تواند کمک به ما در اینجا,” او می گوید. “وجود دارد کاملا بسیاری از مردم گفت: آن برندهتی کار می کنند.’ من فکر می کنم ما باید سعی کنید.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im