حدود 750 سال پیش مارکو پولو معروف عهده سفرهای متعددی از ونیز در سراسر دریای مدیترانه زمینی از طریق ایران و آسیای مرکزی به دادگاه از Kublai خان نوه چنگیز خان و بنیانگذار سلسله یوان که ریاست شاید بزرگترین امپراتوری در تاریخ جهان است. مغولان پرورش ابریشم جاده های بازرگانی که میرسد به جهان قرون وسطی از چین به ایتالیا—تا زمانی که مرگ سیاه گسترش در امتداد آنها در همان جهت پاک کردن تقریبا نیمی از جمعیت جهان است.

آن است که البته بیش از حد به زودی به چنین پیش بینی های نگران کننده در مورد Covid-19. اما قابل توجه همپوشانی وجود دارد بین مسیر از امروز گسترش ویروسی و مسیر است که ظهور در 1300s. این تشابه به ما بگویید که چیزی بسیار مهم را در مورد وضعيت ژئوپليتيك. مسیرهای تجاری و زیرساخت های گسترش امپراتوری نفوذ وقفه همراه آنها بالا بردن آگاهی از آسیب پذیری ما. اگر ما هوشمند ما با ایجاد معقول اصطکاک برای جلوگیری از بودن توسط یک تک هژمون.

14-طاعون قرن است گفت: به سرچشمه گرفته و در شمال غربی چین با باکتری قرارداد از marmots. هبی استان با مته سوراخ کردن فشار از چین طاعون مرگ و میر با 5 میلیون نفر از ساکنان آن نابودی در 1330s. ساخت راه خود را به سوی غرب از طریق جاده ابریشم تجار و کاروان طاعون در زمان چند سال برای رسیدن به ایران, که در آن کشته شدن خان ارباب ابو سعید به عنوان به خوبی به عنوان نیمی از جمعیت. در 1347 آن وارد اروپا از طریق ایتالیا به بندر جنوا.

در حال حاضر که نسبت به آنچه که ما امروز شاهد آن هستیم با Covid-19. این زمان در اطراف منبع بیماری ممکن است pangolins یا خفاش ها به جای marmots. آن آغاز شده و در ووهان که فقط اتفاق می افتد به هبی پایتخت. Coronavirus برتر ایران در چند هفته و تا کنون نیز آلوده کرده است صدها نفر از مردم و حتی کشور معاون وزیر بهداشت. آینده ایران آینده بدترین شیوع است در ایتالیا با بیش از 300 مورد و افزایش سرعت—و به احتمال زیاد پخش از طریق اروپا دقیقا به عنوان طاعون را قرن ها پیش.

آن است که شاید هیچ اتفاقی است که در دو دهه گذشته چین بوده است منشاء سارس, آنفولانزای خوکی و در حال حاضر Covid-19 coronavirus. ما نباید شگفت زده می شود که ایران و ایتالیا پدید آمده اند یک بار دیگر به عنوان ایستگاههای بین راه برای گسترش همه گیر. چه ایران و ایتالیا مشترک اند امروز ؟ آنها دو عمده مجریان چین کمربند و جاده ابتکار—همچنین به عنوان شناخته شده قرن 21 جدید جاده ابریشم.

به تازگی در پکن من سخنرانی یک گروه از کسب و کار دانش آموزان از تورینو که در دانشگاه ها و لینک های قوی به چین است. این برنامه فارغ التحصیلان اغلب مشاغل با Alibaba ICBC و عمده دیگر شرکت های چینی که در حال گسترش حضور خود در ایتالیا. هنگامی که من به نام دانش آموزان امروزی Marco Polos آنها راننده سرشونو تکون دادن giddily در تصویب. آنها همچنین تجار از مرگ ؟

A map of China's Belt and Road Initiative
نقشه: گتی ایماژ

رئیس سازمان بهداشت جهانی می گوید جهان آماده است برای یکی دیگر از بیماری همه گیر. بسیاری از بهداشت عمومی سیستم بیمار مجهز و قادر به اعمال قرنطینه روش ها و شیوه های بهداشتی مورد نیاز برای جلوگیری از گسترش این بیماری است. در عین حال ما در حال یادگیری به سرعت و بقا است که احتمال بسیار زیاد هنوز هم. سنگاپور رفت و از این کشور با اکثر عفونت ها در خارج از چین به تخلیه تقریبا همه بیماران آلوده از بیمارستان های آن. ساکنان آن هنوز هم در حالت آماده باش, اما زندگی به حالت عادی بازگشت. دیگر جوامع می توانند یاد بگیرند از سنگاپور و اتخاذ انضباط مورد نیاز برای جلوگیری از جرم اختلال. بر خلاف هفت قرن پیش ما پیچیده اند درمان های پزشکی و فن آوری است که قرنطينه بیشتر امکان پذیر است.

حتی در حالی که جهان همچنان با ضروری مدیریت بحران از coronavirus جغرافیای سیاسی و اقتصادی هستند که به تمرکز واضح تر. شرکت خواهد شد سرعت بخشیدن به تغییر زنجیره تامین از چین محدود کردن قرار گرفتن در معرض خود را به تنها چیزی که آنها را برای بازار چین است. ژاپنی, خودروسازان انجام شده است این کار را برای بیش از یک دهه با تویوتا جابجایی تولید به تایلند و اندونزی است. سامسونگ انجام داده است و همان را برای گوشی های هوشمند خود را در حال حاضر ساخت بسیاری از آنها در ویتنام است. سرود جدید است: را که در آن شما فروش. نمی تواند بیش از حد نزدیک یا وابسته بیش از حد در چین است.

همان درس امر به دیپلماسی است. به جای مشاهده چین در یک مسیر خطی به اوراسیا تسلط چین با همسایگان خود در حال بیرون آمدن از سایه آن است. ژاپن به دست آوردن اعتماد به نفس ملی; هند است که در یک نظامی خرید ولگردی و قانونی شکنی و فقط میزبانی رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن به تصریح این کشور تعهد خود را به رایگان و باز کردن هند و اقیانوس آرام, دریایی در منطقه است. این کشورها—و همچنین اروپا—در حال کمک به ضعیف تر کشورهای آسیایی ایستادن به چین در دفاع از جزیره خود را اجتناب از بدهی های خود را از تله ها و پیدا کردن جایگزین برای Huawei 5G مخابرات سیستم.

هر چند چینی ها بودند و هنگامی که مغول قربانیان امروزی چین است که اغلب تشبیه به توسعه امپراطوری مغول است. فقط به عنوان طاعون نابود مغول khanates و متلاشی گرفتن آن در اوراسیا, بنابراین بیش از حد خواهد coronavirus را تشویق چین رعیت متحده به دنبال شرکای دیگر در جغرافیای سیاسی بازار است. آسیا شده است تحت سلطه یک قدرت پس از مغولان و جای خود را در تاریخ به نظر می رسد دست نخورده است. ساختمان بیشتر مسیرهای اتصال ممکن است در ابتدا به نظر می رسد برای ایجاد بیشتر راه را برای عوامل بیماری زا به گسترش, اما آن را نیز اجازه می دهد تا ما را به دور زدن مشکل لکه های اگر و زمانی که آنها بوجود می آیند.

بیشتر اتصال در نهایت بیشتر به معنی انعطاف پذیری است. برای جاده ابریشم جدید برای زنده ماندن به آن نیاز بسیاری از مسیرهای یکی نیست.


سیمی نظر انتشار مقالات خارج از همکاران به نمایندگی از طیف گسترده ای از دیدگاه های. ادامه مطلب نظرات در اینجا. ارسال یک op-ed در opinion@wired.com.


بزرگ تر سیمی داستان
  • جلبک خاویار کسی ؟ آنچه ما می خواهیم غذا خوردن در سفر به مریخ
  • تحویل ما را خداوند از راه اندازی زندگی
  • چگونه یک هکر مامان شکست را به یک زندان و سرپرست کامپیوتر
  • کد وسواس رمان نویس می سازد نوشتن یک ربات. طرح غلیظ
  • سیمی راهنمای به اینترنت از چیزهایی که
  • 👁 تاریخچه راز از صورت به رسمیت شناختن. به علاوه آخرین اخبار در مورد هوش مصنوعی
  • 🏃🏽♀️ می خواهید بهترین ابزار برای دریافت سالم است ؟ ما را بررسی کنید دنده تیم میدارد برای تناسب اندام بهترین انتقالها دنده در حال اجرا (از جمله کفش و جوراب) و بهترین هدفون

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de