CRISPR کمک می کند تا شناسایی پتانسیل آلزایمر مرتبط با پروتئین

کارشناسان در دانشگاه توکیو از شناسایی یک پروتئین جدید در این مسیر است که منجر به بیماری آلزایمر. محققان با استفاده از “قیچی مولکولی” از CRISPR/Cas9 برای جستجوی ژن جدید مرتبط با بیماری عصبی.

دقیق علل بیماری آلزایمر ناشناخته باقی می ماند اما یکی از خوبی پشتیبانی تئوری تمرکز بر یک پروتئین به نام آميلوئيد بتا. تجمع و یا تجمع و با واریز دو پروتئین آمیلوئید بتا و تاو در سراسر مغز یک بیمار در حال امضا از بیماری آلزایمر.

CRISPR/Cas9 دانشمندان اجازه می دهد تا به ایجاد تغییرات خاص به DNA در داخل سلول. محققان با استفاده از CRISPR/Cas9 سیستم به حذف فرد ژن در موش سلول های در حال رشد در یک ظرف و سپس اندازه گیری میزان آمیلوئید بتا که سلول ها تولید می شود.

“ما اعتقاد داریم که این اولین بار است که کسی با استفاده از این CRISPR/Cas9 ژنتیک و غربالگری روش به دنبال تغییرات در آميلوئيد بتا تولید” گفت: یوکیکو Hori یک co-اولین نویسنده در این مقاله پژوهشی منتشر شده در FASEB Journal و مدرس در دانشگاه توکیو است.

محققان آزمایش در مجموع 19,150 فردی ژن اثر خود را در آميلوئيد بتا سطوح و رد همه آنها به جز یکی: کلسیم و integrin-binding protein 1 (CIB1).

سلول های کاربردی بدون CIB1 ژن های تولید شده در سطح غیر طبیعی بالا از آميلوئيد بتا پروتئین است.

“هیچ کس نمی داند چرا رسوب آميلوئيد بتا رخ می دهد در بیماران مبتلا به بیماری آلزایمر’ مغز, اما ما فکر می کنم یک نقطه شروع این روند می تواند CIB1” گفت: استاد Taisuke Tomita یک متخصص پاتولوژی, بیوشیمی در دانشگاه توکیو و رهبر آزمایشگاه تحقیقاتی که انجام مطالعه.

در سلول های سالم CIB1 است نه به طور مستقیم درگیر با پردازش آميلوئيد بتا اما CIB1 باقی می ماند متصل به یک پروتئین به نام gamma secretase هر دو در داخل سلول ها و در غشای سلولی. در سلول بدون CIB1, gamma secretase صرف زمان بیشتری را در داخل سلول و حرکت نمی کند به غشا است.

آميلوئيد بتا پروتئین می رود از طریق یک فرایند چند مرحله از پیرایش قبل از آن می رسد شکل نهایی خود را. تحت سالم شرایط gamma secretase فرآیندهای آميلوئيد بتا و پیش سازهای تولید نهایی آميلوئيد بتا پروتئین است. که پردازش فعالیت رخ می دهد در یک داخلی محفظه در داخل سلول و سپس gamma secretase حرکت به همراه سطح غشاء و فرآیندهای غشایی.

اضافی آزمایش در موش سلول های مجاز محققان برای پیگیری چگونه CIB1 تنظیم gamma secretase. در سلول های سالم CIB1 است نه به طور مستقیم درگیر در gamma secretase فعالیت به روند آميلوئيد بتا اما CIB1 متصل به gamma secretase هر دو در داخلی محفظه و در سطح سلول های غشاء و فرآیندهای غشایی.

در سلول بدون CIB1, gamma secretase باقی مانده در محفظه داخل سلول می کند و حرکت به سطح غشاء و فرآیندهای غشایی. زمان بیشتری را در که درون محفظه اجازه می دهد تا gamma secretase به تولید بیشتر آميلوئيد بتا پروتئین است.

“نتایج ما نشان می دهد که تنظیم محل CIB1 و gamma secretase می تواند یک هدف جدید برای Alzhemier را دارد بیماری, درمان,” گفت: Hori.

متقاعد همراه خود آزمایش Tomita این تیم تحقیقاتی پس از آن تصمیم گرفت برای جستجو به طور مستقیم برای تغییرات در مقدار CIB1 در مغز بیماران مبتلا به بیماری آلزایمر. بیمار داده های آنها مورد بررسی قرار می آید از یک پروژه بلند مدت مستقر در ایالات متحده, مذهبی, سفارشات مطالعه و حافظه و پیری پروژه (ROSMAP). پروژه آهنگ به سلامت از داوطلبان که همه حرفه ای رهبران مذهبی (راهبه, کشیش, برادران) و موافقت با اهدای اندام خود را برای تحقیقات پس از مرگ است.

افراد مبتلا به مراحل اولیه بیماری آلزایمر تا به حال سطوح پایین تر از CIB1 در مغز خود را از افراد سالم است. تناقض افراد مبتلا اواخر مرحله بیماری آلزایمر تا به حال بالاتر از سطوح سالم از CIB1.

“ما نمی توانیم برای برخی می گویند چرا CIB1 افزایش یافته است در اواخر مرحله بیماری آلزایمر. آنچه مهم است این است که در هر دو اولیه و مراحل آخر بیماری آلزایمر چیزی غیر طبیعی است در مورد مقررات CIB1” گفت: Tomita.

آینده پروژه های تحقیقاتی را کشف جزئیات بیشتر در مورد نقش CIB1 در فرآیندهای سلولی که منجر به ناسالم سطوح آمیلوئید بتا و بیماری آلزایمر. محققان همچنین برنامه ریزی برای استفاده از CRISPR/Cas9 غربالگری روش به جستجو برای ژن جدید که تاثیر عمده دیگر بیماری آلزایمر پروتئین تاو.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de