در یک مطالعه از بیش از 1000 بيمار منتشر شده در مجله رادیولوژیقفسه سینه CT عملکرد بهتری نسبت به آزمایشگاه تست در تشخيص 2019 رمان coronavirus بیماری (COVID-19). محققان به این نتیجه رسیدند که CT باید مورد استفاده قرار گیرد به عنوان ابزار غربالگری برای COVID-19.

در شرایطی خاص درمانی دارو یا واکسن برای COVID-19 ضروری است برای تشخیص این بیماری در مراحل اولیه و بلافاصله جدا آلوده بیمار از افراد سالم.

با توجه به آخرین دستورالعمل های منتشر شده توسط دولت چین تشخيص COVID-19 باید به تایید معکوس-رونویسی واکنش زنجيرهای پلیمراز (RT-PCR) و یا توالی ژن به صورت تنفسی یا خون نمونه ها به عنوان شاخص کلیدی برای بستری شدن در بیمارستان. اما با محدودیت ها از نمونه های جمع آوری و حمل و نقل و همچنین به عنوان کیت عملکرد کل مثبت نرخ RT-PCR برای گلو سواب نمونه های گزارش شده به حدود 30% به 60% در ارائه اولیه.

در زمان اضطراری برای بهداشت عمومی در پایین حساسیت RT-PCR نشان میدهد که تعداد زیادی از COVID-19 بيمار نمی تواند به سرعت مشخص است و ممکن است دریافت درمان مناسب. علاوه بر این با توجه به شدت مسری ماهیت این ویروس در آنها ریسک از آلوده کردن یک جمعیت بزرگتر.

“تشخيص COVID-19 بسیار مهم است برای درمان بیماری و کنترل است. در مقایسه با روش RT-PCR قفسه سینه تصویربرداری CT ممکن است بیشتر قابل اعتماد و عملی و روش سریع برای تشخیص و ارزیابی COVID-19 به خصوص در بیماری همه گیر در منطقه” نویسندگان نوشت.

Chest CT روال تصویربرداری ابزار برای پنومونی تشخیص سریع و نسبتا آسان به انجام است. تحقیقات اخیر نشان داد که حساسیت CT برای COVID-19 عفونت 98 درصد در مقایسه با روش RT-PCR حساسيت 71%.

برای مطالعه محققان در Tongji بیمارستان در ووهان چین مجموعه ای را به منظور بررسی ارزش تشخيصی و قوام سینه تصویربرداری CT در مقایسه با RT-PCR در COVID-19.

از جمله در مطالعه بودند 1,014 بیمارانی که تحت عمل هر دو chest CT و RT-PCR آزمون بین ماه های ژانویه 6 و 6 فوریه سال 2020 است. با روش RT-PCR به عنوان مرجع استاندارد عملکرد CT قفسه سینه در تشخیص COVID-19 مورد بررسی قرار گرفت. برای بیماران مبتلا به چند روش RT-PCR سنجش پویا تبدیل RT-PCR نتایج آزمون (منفی به مثبت و مثبت به منفی بود) بود و همچنین تجزیه و تحلیل مقایسه با سریال قفسه سینه سی تی اسکن.

نتایج نشان داد که 601 نفر (59%) مثبت بودند RT-PCR و 888 (88%) مثبت بودند قفسه سینه سی تی اسکن. حساسیت سینه CT در پیشنهاد COVID-19 97% بر اساس مثبت RT-PCR. در بيماران مبتلا به منفی RT-PCR 75% (308 از 413 نفر) مثبت بود chest CT یافته. از این 48 درصد در نظر گرفته شد که بسیار به احتمال زیاد موارد با 33% به عنوان محتمل موارد است. با استفاده از تحليل سریال RT-PCR سنجش و CT اسکن فاصله بين اولیه منفی به مثبت RT-PCR بود 4 تا 8 روز است.

“در مورد 81% از بیماران با منفی RT-PCR اما نتایج مثبت قفسه سینه و سی تی اسکن شد و دوباره طبقه بندی شده به عنوان بسیار به احتمال زیاد یا احتمالی موارد با COVID-19, توسط, تجزیه و تحلیل جامع از علائم بالینی معمولی CT تظاهرات و پویا CT دنبال یو پی اس” نویسندگان نوشت.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im