سفارشی نانوذرات فروکش تومورهای هنگامی که در معرض نور

منحصر به فرد نانوذرات برای ارائه یک موضعی درمان سرطان مهار رشد تومور در موش ها با توجه به یک تیم از محققان Penn State.

نانوذرات توسعه یافته توسط Daniel هیز و دانشیار مهندسی پزشکی خاص شیمی است که اجازه می دهد تا یک microRNA (miRNA) را به آن وصل کنید. یک miRNA یک مولکول است که زمانی که زوج به یک مسنجر RNA (mRNA) مانع از آن از عامل. در این مورد آن ممنوع mRNA ژن در یک سلول سرطانی از ایجاد پروتئین است که ضروری است برای این که سلول های سرطانی برای زنده ماندن.

در مطالعه محققان تحویل نانوذرات به سلول های سرطانی در موش ها از طریق IV. هنگامی که این نانوذرات ساخته شده است تا در سرطانی منطقه آنها با استفاده از یک طول موج خاص نور برای جدا کردن miRNA از نانو ذرات. این miRNA سپس جفت با بيان ژن در سلول های سرطانی باعث mRNA به پروتئین است. در نهایت سرطان سلول می میرد.

مقاله خود را به نظر می رسد در 22 ژوئن در مجله Biomaterials.

“این روش تحویل به شما می دهد زمانی و مکانی ویژگی” گفت: آدم Glick, استاد مولکولی سم شناسی و سرطان هستند. “به جای داشتن سیستمیک تحویل یک miRNA و مرتبط با عوارض جانبی شما قادر به ارائه miRNA به یک منطقه خاص از بافت در یک زمان خاص با قرار دادن آن در معرض نور است.”

هایس گفت: داشتن زمانی و مکانی ویژگی مهم است که در هنگام برخورد با درمان سرطان.

“میرنا می تواند بسیار اثر متفاوت در انواع مختلف بافت است که می تواند منجر به اثرات ناخواسته و عوارض جانبی و سمیت” هایس گفت. “ارائه و فعال میرنا تنها در محل تومور کاهش این عوارض و می تواند به افزایش کارآیی کلی از درمان است.”

با استفاده از این روش Yiming Liu یک مهندسی پزشکی فارغ التحصیل و دانشجو در هیز آزمایشگاه قادر به نشان می دهد که تومورهای پوستی در حدود 20 موش هایی که داده شد میرنا همراه نانوذرات و در معرض نور کاملا پسرفت در عرض 24 تا 48 ساعت و نیست مجددا.

علاوه بر این, خاص میرنا که هیز و Glick با استفاده از ممکن است بیشتر موثر در کشتن سلول های سرطانی نسبت به سایر روش های مشابه.

“آنچه در مورد این متفاوت است به عنوان درمانی است که میرنا که ما با استفاده از می توانید تنظیم یک مجموعه گسترده ای از ژن ها و به خصوص قدرتمند برای درمان ناهماهنگ بیماری هایی مانند سرطان گفت:” لیو.

این می تواند معنی است که اثربخشی کلی کشتن سلول های سرطانی بالاتر است چرا که درمان در حال حمله به چندین نقطه در آن سلول است. آن را نیز ممکن است منجر به کاهش سلولهای سرطانی توانایی تبدیل مقاوم به درمان به دلیل میرنا است که قادر به جفت های مختلف mRNAs در سرطان سلول تنوع راه های که در آن می تواند جلوگیری از تلفن از تولید پروتئین است.

انواع سرطان است که ممکن است در پاسخ به این نوع درمان شامل سرطان در حفره دهان دستگاه گوارش یا پوست-در هر نقطه که می تواند در معرض نور از طریق یک کابل فیبر نوری است.

“ما می خواهیم به توسعه این بیشتر برای تومورهای داخلی که بیشتر قابل توجه از نظر مرگ و میر مانند سرطان مری” Glick گفت.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط پن استیت. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de