ده پا کمتر غذا خوردن برای ناهار هنگامی که آنها می دانند که وجود دارد می تواند میگو برای شام

زمانی که ده پا می دانیم که میگو — مواد غذایی مورد علاقه خود را — در دسترس خواهد بود در شب خوردن آنها کمتر خرچنگ در طول روز. این ظرفیت برای تصمیم گیری در آینده بر اساس انتظارات پیچیده نشان می دهد توانایی های شناختی.

“این تعجب آور بود تا ببینید که چگونه به سرعت ده پا اقتباس خوردن رفتار — تنها در چند روز آنها متوجه شدند که آیا وجود دارد به احتمال زیاد میگو در شب یا نه. این است که بسیار پیچیده رفتار و تنها ممکن است چرا که آنها پیچیده مغز” گفت: پائولین پول یک دانشجوی دکترا در دانشگاه کمبریج دپارتمان روانشناسی و Unicaen فرانسه و نویسنده این گزارش است.

ده پا جستجوگری رفتار را می توان به صورت انتخابی و یا فرصت طلب. رعایت مشترک اروپا ده پا قهوه ای officinalis, زمانی که محققان قابل اعتماد ارائه یک میگو هر شب ده پا شد بیشتر انتخابی در طول روز و خوردن به طور قابل توجهی کمتر از خرچنگ است. اما زمانی که آنها ارائه شد با شب میگو در یک صورت تصادفی از ده پا شد فرصت طلب و خوردند بیشتر خرچنگ در طول روز.

تصادفی ارائه شب میگو به معنای آن است که ده پا نمی تواند پیش بینی کند که آیا مواد غذایی مورد علاقه خود را در دسترس خواهد بود برای شام هر روز به طوری که آنها ساخته شده مطمئن شوید که آنها به اندازه کافی به غذا خوردن پیش از آن در روز. زمانی که شرایط تغییر ده پا خود را تغییر جستجوگری استراتژی برای مطابقت با.

محققان دیدم این حیوانات به سرعت تغییر از خوردن یک استراتژی دیگر بر اساس تجربه خود را. با یادگیری و به خاطر سپردن الگوهای غذایی در دسترس بودن این ده پا بهینه سازی آنها فعالیت جستجوگری نه تنها به تضمین کند خوردن آنها به اندازه کافی — بلکه به مطمئن شوید که آنها غذا خوردن بیشتر از غذاهای آنها ترجیح می دهند.

ده پا خوردن طیف گسترده ای از مواد غذایی از جمله خرچنگ و ماهی و ماهی مرکب با توجه به آنچه در دسترس است. با وجود چنین کلی رژیم غذایی آنها نشان می دهد قوی تنظیمات مواد غذایی. برای تست این محققان آزمایش بیست و نه ده پا پنج بار در روز برای پنج روز با قرار دادن خرچنگ و میگو در یک فاصله مساوی از ده پا در همان زمان و چه آنها خوردند ، همه نشان داد یک اولویت برای میگو.

حیوانات باید به طور مداوم به انطباق با تغییرات در محیط زیست خود را به منظور زنده ماندن. ده هچ با سیستم عصبی مرکزی است که آنها را قادر به یادگیری از سن جوان است. آنها قادر به یاد آوردن چیزهایی که در گذشته اتفاق افتاده و با استفاده از این اطلاعات برای تنظیم رفتار خود را در پیش بینی آینده است.

ده نوع cephalopod. در سیر تکاملی شرایط یادبود و مهره داران diverged حدود 550 میلیون سال پیش و در عین حال آنها قابل ملاحظه ای مشابه در سازمان از سیستم عصبی خود را.

“این انعطاف پذیر جستجوگری استراتژی نشان می دهد که ده پا می تواند سرعت انطباق با تغییرات در محیط زیست خود را با استفاده از تجربه قبلی گفت:” استاد نیکولا کلیتون در دانشگاه کمبریج دپارتمان روانشناسی که چراغ مطالعه. “این کشف می تواند به ارائه بینش ارزشمندی تکاملی ریشه های پیچیده مانند توانایی های شناختی.”

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه کمبریج. داستان اصلی است که تحت مجوز Creative Commons License. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

نرم افزار گرامرلی

ایندکسر