خطرناک لخته شدن خون فرم در پا شریان COVID-19 بيمار

COVID-19 همراه با تهدید کننده زندگی لخته شدن خون در عروق پاها, با توجه به مطالعه منتشر شده در رادیولوژی. محققان گفت: COVID-19 بيمار با علائم ناکافی خون به اندام تحتانی تمایل به بزرگتر شدن و به طور قابل توجهی بالاتر از قطع عضو و مرگ از مثلا مردم با همان شرایط.

COVID-19 انجمن با لخته شدن خون در شریان ریوی است که به خوبی تاسیس شده است. کمتر شناخته شده است در مورد ویروس’ اتصال به اندام تحتانی ترومبوز شریانی یک بیماری است که با لخته شدن خون در شریان ها است که مانع از جریان خون حاوی اکسیژن به اندام تحتانی.

در اوج دوران COVID-19 همه گیر در شهر نیویورک رادیولوژیست در این شهرستان در مرکز پزشکی مونته فیور مشاهده افزایش در بیماران آزمایش مثبت برای اندام تحتانی ترومبوز شریانی در CT آنژیوگرافی امتحانات. بیماران وارد شده بود در بیمارستان با سردی درد یا تغییر رنگ از پاهای خود را. اغلب این علائم از پا ایسکمی یک بیماری است که در آن جریان خون به اندام تحتانی است که محدود شده بودند همراه با ديسترس تنفسی و سرفه و تب و تغییر وضعیت ذهنی.

این روند نگران کننده باعث شد محققان به دقت بیشتر در امکان ارتباط بین COVID-19 و اندام تحتانی ترومبوز شریانی و اینکه آیا مردم با این ویروس تا به حال پیش آگهی بدتر.

در مارس و آوریل سال 2020 آنها شناسایی 16 COVID-19-مثبت بيماران میانگین سن 70 که تحت CT آنژیوگرافی اندام تحتانی برای علائم پا ايسکمی. این بیماران در مقایسه با 32 COVID-19-منفی بیماران میانگین سن 71 که تحت CT آنژیوگرافی با علائم مشابه در سال های گذشته بودند که به خوبی همسان با COVID-19 کوهورت برای مشخصه های دموگرافيک و بالينی.

تمام بيماران مبتلا به COVID-19 عفونت تحت اندام تحتانی CT آنژیوگرافی تا به حال حداقل یک لخته در پا در مقایسه با تنها 69 درصد از گروه شاهد است. این لخته در COVID-19 بيمار به طور قابل توجهی بزرگتر و آسیب دیده عروق بالاتر در پا با فرکانس بیشتر از کسانی که در کنترل. مرگ یا قطع عضو اندام بود و بیشتر رایج در COVID-19 بيمار.

“ما دریافتیم که ترومبوز شریانی در ارتباط با COVID-19 عفونت مشخص شد نتایج وخیم یعنی قابل افزایش نرخ قطع عضو و مرگ است که در مجموعه ما بودند 25 درصد و 38 درصد بود” گفت: مطالعه منجر نویسنده Inessa A. Goldman, M. D., یک رادیولوژیست در فیور و دستیار استاد در کالج پزشکی آلبرت اینشتین در شهر نیویورک است. “برای مقایسه نرخ هر دو قطع عضو و مرگ بود و تنها 3 ٪ در کنترل. معلوم نیست که آیا این بیماران همزمان COVID-19-مربوط به ذات الریه از حدت از COVID-19-مربوط به اختلال انعقادی یا تاخیر اولیه ورود به بیمارستان و کمک به این نتایج است.”

COVID-19 بيمار ارائه با علائم پا ايسکمی تنها با احتمال بیشتری برای جلوگیری از قطع عضو و یا مرگ از بیمارانی که علائم ایسکمی و علائم سیستمیک از جمله سرفه و ديسترس تنفسی و یا شکست هیپوکسی تب و یا تغییر وضعیت روانی.

“ما همگروهی هیچ یک از پنج بیماران ارائه شکایات مربوط به پا علائم تنها مانند درد یا تغییر رنگ بدون علائم سیستمیک پایدار قطع یا درگذشت” دکتر گلدمن گفت.

دکتر گلدمن اشاره کرد که با عفونت نرخ افزایش در بسیاری از نقاط کشور این مهم است که پزشکان آگاه از ارتباط بین COVID-19 و اندام تحتانی ترومبوز شریانی.

“آگاهی از اندام تحتانی ترومبوز شریانی به عنوان یک عارضه ممکن است COVID-19 عفونت مهم است که برای همه ارائه دهندگان که مراقبت از این بیماران به دلیل تشخیص زود هنگام است که معمولا بسیار مهم برای حفظ اندام در اندام تحتانی ايسکمی,” او گفت:.

COVID-19 انجمن با اندام تحتانی ترومبوز شریانی است که به احتمال زیاد مربوط به ترکیبی از عوامل دکتر گلدمن گفت: از جمله افزایش تمایل خون به لخته آسیب به دیواره سرخرگ ها و واکنش های ایمنی بدن به SARS-CoV-2 ویروس و COVID-19 عفونت است.

“این همچنان یک منطقه از مطالعه شدید در سراسر جهان,” او گفت:.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.nettny.im

نرم افزار گرامرلی

ایندکسر