محققان در حال رشد نخل از گیاهان با استفاده از 2000 سال دانه. صفات خود را ممکن است بهبود گونه های مدرن (عکس).

جنی E. راس/میندن تصاویر

محققان با موفقیت رشد از تاریخ 2000 ساله دانه های بازیافت شده از یک قلعه باستانی و غارهای در خاورمیانه است. پیدا کردن نشان می دهد که چگونه باستان کشاورزان انتخابی پرورش خرما از سراسر منطقه و آن می تواند سرنخ چگونه تاریخ می تواند زنده ماندن برای هزاران سال.

“این یک نتیجه گیری شگفت انگیز می گوید:” رابین Allaby یک متخصص ژنتیک در دانشگاه وارویک بود که بخشی از تیم تحقیقاتی. “آن می درخشد نور را در این واقعیت است که ما را درک نمی کنند در دراز مدت زنده بودن دانه.”

به رشد تاریخ گیاهان سارا Sallon, گیاه شناس بومی هستم در هداسا مرکز پزشکی و همکاران مرتب از طریق صدها دانه است. برخی از حفر شد از Masada اسرائیل—یک قله کوه قلعه در فلات مشرف به دریای مرده بود که تا حدودی ساخته شده توسط کتاب مقدس پادشاه هیرودیس; برخی دیگر از غارهای اطراف دریای مرده استفاده می شود برای ذخیره سازی و چهارم زندگی می کنند.

محققان خیس 34 از مهمترین نمونه ها در آب گرم و مایع کود و سپس کاشته و آنها را در استریل گلکاری خاک. شش دانه های جوانه زده و جوانه زده به نهال که در نهایت تبدیل به خرما. موفق دانه تمام شد چند سانتی متر طول 30 درصد بزرگتر از مدرن تاریخ, دانه, تاریخ نشان می دهد که به طور قابل توجهی بزرگتر از گونه های مدرن.

به منظور بررسی که دانه بودند باستانی—و نه بیشتر های اخیر نمونه های رسوب در میان مصنوعات باستان شناسی توسط نقب حیوانات برای مثال—تیم کربن مورخ دانه قطعات پوسته چسبیده به ریشه پس از به دانه تا به حال با موفقیت جوانه زده است. دانه بين 2200 و 1800 سال, این گزارش تیم امروز در علم پیشرفت.

اولیه تجزیه و تحلیل ژنتیکی گیاهان رشد کرده از باستان دانه نشان می دهد کشاورزان در منطقه در حال رشد بودند خرما که مخلوط صفات از سراسر جهان باستان است. نتیجه با توجه به نویسندگان کلاسیک مانند جالینوس, Strabo و هرودوت زیادی شیرین قفسه پایدار میوه که شد یک باارزش درمان در سراسر روم جهان. پس از فروپاشی امپراتوری روم و فتح عرب منطقه Judean تاریخ کشاورزی کاهش یافته است. در زمان جنگ های صلیبی حدود 1000 C. E., این منطقه تاریخ مزارع بودند ،

این گیاهان جدید می تواند آغاز احیای—اگر نه از تاریخ باستان و پس از آن حداقل از بهترین ویژگی های. مطالعه همکاری نویسنده Frédérique Aberlenc یک زیست شناس فرانسوی در موسسه ملی توسعه پایدار می گوید: این گروه قصد دارد به گرده افشانی گیاهان زن در آینده نزدیک امیدوارم اجازه می دهد آنها را به میوه. ایده این است برای تولید میوه با صفات است که می تواند مورد استفاده قرار گیرد به منظور بهبود مدرن, انواع, افزایش خود شیرینی و اندازه و مقاومت به مدرن آفات ،

گیاهان نیز می تواند با ارائه یک پنجره به چگونه تاریخ گیاهان را مدیریت برای حفظ و حراست از DNA خود را در طی قرن ها. اگر چه یک بذر چمن بود با موفقیت جوانه زده بعد از هزاران سال منجمد در پرمافراست سیبری این تاریخ در برخی از قدیمی ترین گیاهان تا کنون با موفقیت جوانه زده. چرا که DNA و RNA معمولا قطعه در طول زمان به قطعات کوچک است.

که ممکن است به اندازه کافی برای باستان تجزیه و تحلیل DNA, اما نه به رشد زندگی خرما گیاهی است. “برای این دانه ها برای جوانه زدن DNA تا به حال دست نخورده بود که می رود در برابر بسیاری از آنچه ما می دانیم درباره DNA حفظ می گوید:” دانشگاه نیویورک archaeogeneticist ناتان ولز بود که نه درگیر با مطالعه. “این از این سوال وجود دارد که برخی از واقعا سرد از سیستم های بیولوژیکی در کار است که حفظ DNA [در تاریخ].”

Sallon می گوید شرایط غیر عادی در اطراف دریای مرده احتمالا کمک کرده است. “ارتفاع کم و گرما و شرایط خشک—همه از آن می تواند بر طول عمر جنین,” او می گوید.

دانه های غیر معمول اندازه می تواند نقش داشته اند ، بیشتر مواد ژنتیکی وجود دارد بیشتر است به احتمال زیاد باقی می ماند و کل Allaby می گوید. “اما آن را هنوز هم فوق العاده است. … آن گدا باور است که شما می خواهم که تمام کروموزوم دست نخورده است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de