مرگبار آلودگی هوا است که باد به دولت خود را از یک جای تعجب زیادی منبع

مسکونی آلودگی هوا مانند از شومینه و کوره توسط یکی از علل اصلی مرگ و میر زودرس.

georgeclerk/iStock.com

آلودگی هوا نیست احترام کرد. یک نیروگاه در یک محل اغلب به پایان می رسد تا کشتن افرادی که زندگی می کنند به مراتب downwind. در حال حاضر تجزیه و تحلیل دقیق از چگونه آلودگی هوا حرکت در ایالات متحده نشان می دهد که از سال 2005 مرگ و میر زودرس ناشی از دو تا از بزرگترین آلاینده—نیروگاه و ترافیک—کاهش یافته است به طور قابل توجهی. خبر بد: مرگ و میر ناشی از مسکونی و کسب و کار تولید گازهای گلخانه ای مانند کسانی که از حرارت و سوزاندن زباله ها رشد نزدیک به 40 درصد بیش از مدت مشابه.

آلودگی هوا جان زمانی که ذرات از سوختن زغال سنگ و چوب و یا گاز طبیعی واکنش نشان می دهند در جو به ایجاد ازن و دوده. کسانی که ذرات آسیب راه های هوایی و سیستم قلبی عروقی. در ایالات متحده از جمله آلودگی باعث می شود بسیاری از مرگ و میر هر سال برآورد محدوده بین 90,000 و 360,000.

اما بدانند که چگونه همه منابع مختلف آلودگی هوا و تهدید سلامت یک کار بسیار نیرومند است. بنابراین استیون برت و جو دانشمند در موسسه تکنولوژی ماساچوست; مهندس هوا فضا ایرنه Dedoussi در حال حاضر در دانشگاه صنعتی دلفت و همکاران با استفاده از یک مدل کامپیوتری از بادها و جوی شیمی. آنها داده ها اضافه شده از سوی آژانس حفاظت از محیط زیست (EPA) آلودگی هوا بررسی به مطالعه زیادی منابع آلودگی از جمله نیروگاه های برق, صنعت, جاده و خانه و کسب و کار. این مدل نشان داد که چگونه آلودگی حرکت می کند و از دولت به وزارت امور خارجه در واکنش با ترکیبات دیگر به شکل ذرات مضر. زیرا مردم در معرض آلودگی ناشی از منابع مختلف مدل برآورد سهم از همه این بخش ها و اضافه شدن خطر مرگ است.

شده است وجود دارد پیشرفت از سال 2005. به طور کلی در مورد کمتر از 30000 نفر از آلودگی هوا در سال 2018 آنها گزارش امروز در طبیعت. مرگ و میر مربوط به نیروگاه تولید گازهای گلخانه ای کاهش یافت و 65 درصد به 8500 و مرگ و میر مرتبط با آلودگی ترافیک کاهش یافت و 50 درصد به 18,600. خیلی از سابق بهبود بارت می گوید, می آید از تنگ تر سازمان حفاظت محیط زیست قوانین و مقررات و عوامل اقتصادی که به نفع cleaner سوزاندن گاز طبیعی بیش از زغال سنگ است.

“همه آن سال ها از تلاش برای کنترل نیروگاه و آلودگی و تا حدی حمل و نقل جاده ای را به طور چشمگیری کاهش سهم از منابع آن—و این خبر خوبی می گوید:” دن Greenbaum, هوایی با کیفیت کارشناس و رئیس جمهور از اثرات بهداشتی موسسه یک سازمان تحقیقاتی است که مطالعات آلودگی هوا.

اما منافع بستگی به جایی که شما زندگی می کنند: چهل و یک درصد از مرگ و میر زودرس از آلودگی هوا هنوز نتیجه از خارج از کشور انتشار پیدا مطالعه. “این یک startlingly رقم بالا می گوید:” جان Walke که هدایت هوای پاک, آب و هوا و انرژی پاک برنامه در شورای دفاع منابع طبیعی یک حمایت از محیط زیست سازمان است. “این اولین بار است که من دیده ام چنین دقیق برآورد … نسبت به خلاف جهت باد تولید گازهای گلخانه ای.”

نیروگاه باقی می ماند علت غالب این خارج از دولت و میر به دلیل آن انتشار گازهای گلخانه ای سفر در مسافت های طولانی تر. Greenbaum می گوید: یافته های تقویت نیاز برای مقابله با آلودگی هوا ملی با رویکرد به عنوان سازمان حفاظت محیط زیست انجام داده است. دادن قدرت بیشتر به دولت برای تنظیم کیفیت هوا را به خطر اندازد پیشرفت او می گوید.

بارت می گوید او توسط یک های مختلف پیدا کردن: قابل توجه و در حال رشد, تاثیر ناشی از مسکونی و تجاری آلودگی است. از جمله انتشار گازهای گلخانه ای ناشی از 20,400 مرگ و میر زودرس در سال 2005 یک شماره است که به 28,200 سال 2018 است. اما 38 درصد افزایش نمی, با توجه به افزایش آلودگی هوا. به عنوان کمتر دی اکسید گوگرد و اکسیدهای نیتروژن را وارد جو از زغال سنگ سوزان در نیروگاه های آمونیاک و اکسید نیتروژن محصولات جانبی از مسکونی و تجاری سوزاندن بیشتر احتمال دارد به شکل ذرات مضر.

دن گلدبرگ که تحقیقات آلودگی هوا در دانشگاه جورج واشنگتن نیز شگفت زده کرد افزایش دهد. به دلیل تجاری و مسکونی تولید گازهای گلخانه ای هستند understudied در مقایسه با دیگر منابع او هنوز به طور کامل متقاعد شده که روند. اما با توجه به تغییر بار محققان محاسبه است که 10 درصد در کاهش آلودگی هوا از مسکونی و تجاری منابع خواهد عملکرد بیش از سه بار از مزایای بهداشت و درمان از کاهش 10 ٪ از نیروگاه.

هنوز هم بسیاری از کارشناسان خواهد بود میلی به باید انتخاب کنید که کدام بخش به تمیز کردن. “برای من” بارت می گوید: “پاسخ مناسب برای تولید گازهای گلخانه ای است که در نهایت به صفر برسد.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.dehec.su

نرم افزار گرامرلی

ایندکسر