پلاستیک قربانی موفقیت خود را خیلی ارزان و آسان برای استفاده و چند منظوره است که جهان غرق در زباله های پلاستیکی. در حال حاضر محققان از دانشگاه هوستون گزارش داده اند که روش جدید تولید polyolefins — ساخته شده از هیدروکربن ها و رایج ترین بلوک های ساختمان از پلاستیک — ساختار به آدرس یکی از بزرگترین موانع برای پلاستیک بازیافت.

این فرآیند همچنین اجازه می دهد پلاستیک تولید می شود از مواد غذایی روغن و دیگر مواد طبیعی.

اوا كنيد مدیر ولش-آه مرکز تعالی در شیمی پلیمر گفت: روند آدرسهای طولانی نیاز برای صنعتی پلاستیک تولید بدون نیاز به یک کاتالیزور جدید یا گران مواد افزودنی. “این یک فرآیند بسیار ساده است,” او گفت:.

كنيد مربوطه نویسنده برای شرح مقاله کشف, منتشر شده در مجله Angewandte شیمی. نویسندگان شامل co-نویسنده مسئول گلن R. Jones, یک محقق فوق دکترا با ولش-آه مرکز و اولین نویسنده خدیجه E. Basburg Alhan یک دانشجوی تحصیلات تکمیلی در آه.

Polyolefins و محصولات مشتق شده مانند پلی اتیلن و پلی پروپیلن استفاده می شود برای همه چیز از کیسه های مواد غذایی به لوله های صنعتی. کیفیت پلاستیک — استحکام در مقابل انعطاف پذیری به عنوان مثال — مصمم هستند در بخشی از یک فرآیند شیمیایی شناخته شده به عنوان شاخه: جونز گفت: بسیار منشعب polyolefins مورد استفاده در محصولات که نیاز به نرمی یا انعطاف پذیری مانند کیسه های مواد غذایی در حالی که کم شاخه است مورد استفاده برای تولید پلاستیک سفت و سخت.

به طور سنتی متفاوت کاتالیزور شده اند نیاز به جرقه سطوح متفاوت از انشعاب, كنيد گفت: به این معنی که تنها از یک نوع پلاستیک می تواند تولید شده در یک زمان. “شما باید به طور خاص در مورد چه مواد شما هستند پس از چه نوع انشعاب شما نیاز به” او گفت:.

روش جدید اجازه می دهد تا انشعاب به مدوله شده با استفاده از یک کاتالیزور پالادیوم با مقادیر مختلفی از اضافه آلومینیوم کلراید است که عمل به عنوان یک اسید لوئیس; آلومینیوم کلرید — فراوان و ارزان ماده — را می توان اضافه شده در نقاط مختلف در این فرایند اجازه می دهد در نتیجه پلی الفین حاوی متفاوت انشعاب خواص.

فرآیند جدید می تواند دو آدرس رو به رشد مسائل رو با پلاستیک تولید — چگونه به دور از زباله های پلاستیکی در یک راه سازگار با محیط زیست و نحوه کاهش استفاده از نفت و گاز طبیعی به جای استفاده از مواد غذایی روغن و دیگر مواد طبیعی.

زمان پلیمرهای مورد استفاده در هر روز مواد — کیسه های مواد غذایی, شیر از پستون, اسباب بازی و تجهیزات پزشکی برای مثال — نمی خواهد به آسانی مخلوط در هنگام ذوب کردن مواد برای بازیافت. “این پلیمرها می تواند نشستن در مرز” جونز گفت: اجازه پلاستیک با خواص متفاوت به راحتی قابل بازیافت.

روند کار با انواع مولکول به تولید یک پلیمر كنيد گفت: نشان می دهد که مفهوم فراهم می کند یک پلت فرم جدید برای تولید پلاستیک.

و که او گفت می تواند قرض خود را برای تولید انواع کاربردی پلاستیک از روغن های طبیعی و دیگر مولکولی منابع. “این هیجان انگیز پایداری امکانات برای این صنعت است.”

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه هوستون. Original نوشته شده توسط جینی Kever. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im