تغییر شکل Zealandia زمین پنهان قاره مربوط به جعل از حلقه آتش

اخیر بستر دریا حفاری نشان داده است که و “قاره” از Zealandia — یک منطقه از پوسته قارهای دو برابر اندازه هند مستغرق در زیر باد از جنوب غرب اقیانوس آرام — تجربه چشمگیر تغییرات ارتفاع بین حدود 50 میلیون و 35 میلیون سال پیش. یافته های جدید از این سفر منتشر شده امروز در زمین شناسی, پیشنهاد توپوگرافی این تحول ممکن است با توجه به گسترده مجدد از باستان گسل مربوط به تشکیل غربی اقیانوس آرام را بدنام حلقه ای از آتش است.

از آنجا که 1970s غالب علمی حکمت بوده است که Zealandia غیر منتظره ای مشخصات پایین است که به دلیل نازک شدن پوسته خود را به عنوان آن را جدا از گندوانا باستان supercontinent که شامل قطب جنوب و استرالیا حدود 85 میلیون سال پیش. پس از این تکتونیکی آتش بازی می گوید: Rupert Sutherland, یک متخصص ژئوفیزیک در نیوزیلند دانشگاه ویکتوریا ولینگتون و کاغذ منجر نویسنده این مدل دارای Zealandia “اما به آرامی خنک کننده و فروکش.”

اما فسیل در drillcores جمع آوری شده در سال 2017 بین المللی اقیانوس کشف برنامه سفر 371 نشان می دهد که در اوایل Cenozoic, بخش هایی از شمال Zealandia رز 1-2 کیلومتر در حالی که بخش های دیگر فروکش مورد همان مقدار قبل از قاره غرق دیگری کیلومتر در زیر آب های عمیق. زمان توپوگرافی این تحولات می گویند ساترلند و نویسندگان همزمان با جهانی سازماندهی مجدد از صفحات تکتونیکی که با خم شدن در امپراتور-هاوایی seamount زنجیره ای جهت گیری مجدد متعدد اواسط ocean ridges و شروع فرورانش-و مربوط به آتشفشان و لرزه خیزی — در یک کمربند است که هنوز هم گرداگرد خیلی از غربی اقیانوس آرام است.

اگر چه فرورانش درایوهای زمین پلیت تکتونیک چرخه می گوید ساترلند دانشمندان هنوز درک نمی کنند که چگونه آن شروع می شود. حفاری اعزامی به Zealandia ممکن است ارائه بینش های جدید به این فرایند اساسی. “یکی از چیزهای شگفت انگیز در مورد مشاهدات ما می گوید:” ساترلند “این است که آنها نشان می دهد نشانه های اولیه از حلقه آتش تقریبا به طور همزمان در سراسر غربی اقیانوس آرام است.” چرا که این زمان predates جهانی, صفحه تکتونیکی سازماندهی مجدد او می گوید: دانشمندان نیاز به پیدا کردن یک توضیح برای چگونگی شروع فرورانش در سراسر یک منطقه گسترده ای در یک زمان کوتاه است.

ساترلند و نویسندگان پیشنهاد یک مکانیسم جدید: یک فرورانش پارگی رویداد که آنها استدلال می کنند که شبیه به یک super-slow زلزله. محققان بر این باورند این رویداد زنده باستان فرورانش گسل است که تا به حال گذاشته خفته برای بسیاری از میلیون ها سال.

“ما نمی دانیم که کجا و چرا می گوید:” ساترلند “اما چیزی اتفاق افتاده است که به صورت محلی ناشی از جنبش گسل شروع به لغزش مانند زلزله حرکت به سرعت در حال گسترش افقی بر روی بخش مجاور گسل سیستم و سپس در اطراف غربی اقیانوس آرام است.” اما بر خلاف زلزله ساترلند می گوید فرورانش پارگی رویداد گرفته اند ممکن است بیش از یک میلیون سال به شکل میگیرد. “در نهایت” او می گوید: “Zealandia را رسوبی رکورد باید به ما کمک کند تعیین اینکه چگونه و چرا این رویداد اتفاق افتاده است و چه عواقب شد برای حیوانات و گیاهان و جهانی آب و هوا.”

این روند هیچ مدرن آنالوگ با توجه به ساترلند و به دلیل فرورانش پارگی رویداد مربوط به یک زمان سریع جهانی, صفحه تکتونیکی تغییر دیگر موارد از جمله تغییر در زمین شناسی با سابقه ممکن است این مفهوم را میرسانند که قابل مقایسه با حوادث رخ داده در گذشته است. “زمین شناسان به طور کلی فرض کنیم که درک حال کلید درک گذشته” او می گوید. “اما حداقل در این مثال این ممکن است نگه دارید.”

مروری تصویری: https://www.youtube.com/watch?v=6qCQAvAXLOU&feature=share

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط Geological Society of America. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

نرم افزار گرامرلی

ایندکسر