تغییر شکل جمجمه در یک گورستان باستانی نشان می دهد یک جامعه چند فرهنگی در انتقال

گورستان باستانی از Mözs-Icsei dűlő در حال حاضر روز مجارستان دارای سرنخ به یک جامعه منحصر به فرد تشکیل در آغاز از اروپا مهاجرت دوره, با توجه به مطالعه منتشر شده در آوریل 29 سال 2020 در باز-دسترسی به مجله PLOS ONE توسط Corina Knipper از کورت-Engelhorn-مرکز Archaeometry آلمان István Koncz, Tivadar Vida از لوراند ایتوویوس دانشگاه بوداپست مجارستان و همکاران.

به عنوان هون تاخت و تاز مرکزی اروپا در طول قرن 5 رومیان خود را رها Pannonian استان در منطقه امروزی غربی مجارستان. Pannonia جمعیت وارد یک دوره مستمر فرهنگی تحول جدید گروه های خارجی وارد شده به دنبال پناه از هون پیوستن شهرک در حال حاضر جمعیت باقی مانده محلی خونگرم جمعیت گروه ها و دیگر ساکنان اصلی. (بعد هون خود می گیرند به یک اتحاد از گروه ژرمنی.) برای درک بهتر این جمعیت به سرعت در حال تغییر تحت شرایط هرج و مرج, Knipper و همکاران تبدیل به گورستان Mözs-Icsei dűlő در Pannonian حل و فصل Mözs تاسیس حدود 430 آگهی.

نویسندگان انجام یک بررسی باستان شناسی گورستان و با استفاده از یک ترکیب ایزوتوپ تجزیه و تحلیل و بیولوژیکی انسان شناسی به بررسی این سایت قبلا کاوش های باستان شناسی تدفین.

آنها دریافتند که Mözs-Icsei dűlő بود قابل ملاحظه ای متنوع جامعه و قادر به شناسایی سه گروه مجزا در دو یا سه نسل (96 تدفین کل) تا رها از Mözs گورستان حدود 470 آگهی: کوچک محلی و بنیانگذار گروه با گور ساخته شده در یک آجر به صف رومی سبک; خارجی گروه از دوازده افراد مشابه ایزوتوپی و زمینه های فرهنگی که به نظر می رسد که در اطراف وارد یک دهه پس از بنیانگذاران و ممکن است کمک به ایجاد سنت از قبر کالا و جمجمه تغییر شکل دیده می شود در بعد از تدفین; و بعد از تدفین شامل مخلوط روم و خارجی مختلف سنت.

51 نفر در مجموع از جمله بزرگسالان مردان زنان و کودکان بودند مصنوعی تغییر شکل جمجمه با افسردگی شکل با چسب کاغذ بسته بندی, ساخت Mözs-Icsei dűlő یکی از بزرگترین غلظت این پدیده فرهنگی در منطقه است. این ایزوتوپ استرانسیوم نسبت در Mözs-Icsei dűlő نیز به طور قابل توجهی متغیر تر از کسانی که از حیوانات باقی مانده و ماقبل تاریخ تدفین کشف شده در همان منطقه جغرافیایی حوزه کارپات و نشان می دهد که بسیاری از Mözs’ جمعیت زندگی می کردند و در جای دیگر در طول دوران کودکی خود را. علاوه بر کربن و نیتروژن ایزوتوپ داده گواه سهم قابل توجهی از ارزن به رژیم غذایی انسان است.

هر چند تحقیقات بیشتر است که هنوز هم مورد نیاز Mözs-Icsei dűlő به نظر می رسد نشان می دهد که حداقل در یک جامعه در Pannonia در طول و پس از سقوط امپراطوری روم یک فرهنگ به طور خلاصه پدید آمده که در آن روم محلی و خارجی مهاجر گروه مشترک سنت و همچنین جغرافیایی فضا.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط مجله PLOS. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im