کویر زمین لرزه ممکن است افزایش شانس ‘بزرگ’ قابل توجه کالیفرنیا

2019 ریجی کرست زلزله ترک خورده بزرگراه ها و ساختمان ها در صحرای کالیفرنیا. آنها همچنین ممکن است در ابتدا یک همسایه گسل برای پارگی.

AP Photo/مارسیو خوزه سانچز

یک جفت از زلزله که رخ داد از راه دور کالیفرنیا کویر 1 سال پیش مطرح کرده اند خطر “یکی از بزرگ” ضربه جنوب کالیفرنیا بر اساس یک مطالعه جدید. این تحقیق نشان میدهد که 2019 ریجی کرست, کالیفرنیا, زمین لرزه منتقل زیرزمینی تنش ساخت San Andreas fault—دولت-طولانی ترین و خطرناک ترین گسل—سه بار بیشتر احتمال دارد به پارگی.

“شما فکر می کنم زلزله … در صحرا خواهد هیچ تاثیری در لس آنجلس می گوید:” راس استین یک زلزله شناس و یکی از نویسندگان این مطالعه جدید. “اما این دلیل است که ما درک نیست راه شبکه ای از خطوط گسل اتصال در سراسر دولت است.”

در ماه جولای سال 2019 دو گسل در نزدیکی شهر ریجی کرست پاره در جانشینی سریع: قدر 6.4 در روز 4 ژوئیه پس قابل توجهی قدر 7.1 یک روز و نیم بعد. این temblors ساختمانهای آسیب دیده در منطقه, اما ساکنان در لس آنجلس نزدیک به 200 کیلومتر دور احساس کمی بیشتر از نور دادن.

در عین حال به دور زمین لرزه را مطرح خطر برای لوس Angelenos می گوید استین مدیر عامل شرکت Temblor, یک شرکت که متخصص در فاجعه مدلسازی. دلیل او توضیح می دهد که دو زمین لرزه قرار داده جدید تنش در Garlock گسل نسبتا خفته گسل است که اجرا می شود از طریق بیابان به سمت San Andreas. این Garlock خطا نکرده پاره در 600 سال و با توجه به موقعیت در یک جمعیت منطقه است و نه به عنوان یک تهدید بزرگ. در عین حال بر اساس مدل سازی از استین و شینجی Toda یک زلزله شناس در دانشگاه توهوکو, تنش ناشی از ریجی کرست زمین لرزه را ساخته اند Garlock گسل 100 برابر بیشتر احتمال پارگی—که به نوبه خود در افزایش شانس San Andreas پارگی.

زمین شناسی ایالات متحده (USGS) تخمین می زند سالانه احتمال زلزله در این بخش از San Andreas در مورد یک سوم از یک درصد—معادل در انتظار بزرگی 7.8 هر 300 سال به طور متوسط. جدید مدلسازی سه برابر است که خطر را به 1 ٪ در سال — و یا یک در هر قرن به گزارش تیم امروز در بولتن Seismological Society of America. و اگر Garlock در واقع پارگی و سپس خطر واقعا افزایش می یابد San Andreas توسط یک عامل از 150: احتمال یک افزایش به 50 درصد در سال بعد. “چه LA انجام و سپس؟” استین می پرسد.

در اصل یک Garlock زلزله می تواند منجر به پارگی در San Andreas در عرض چند ساعت یا چند روز خیلی به عنوان دو ریجی کرست حوادث آمد و ظرف یک یا دو روز. USGS منطقه ای سناریوهای پیش بینی 1800 مرگ و میر و 50000 صدمات در صورت عمده San Andreas زلزله. بیش از 3 میلیون خانه آسیب می تواند در بازسازی هزینه $289 میلیارد دلار است.

استرس-انتقال مدل از نوع مورد استفاده در این مطالعه جدید در زلزله شناسی, اما ارزش خود را همچنان نامشخص است. پس از سال 1999 ایزمیت زلزله در ترکیه, استین و همکاران ساخته شده مشابه پیش بینی افزایش خطر در استانبول, پیش بینی 60% احتمال یک زلزله بزرگ وجود دارد در کمتر از 3 دهه است. تا کنون این اتفاق افتاده است.

از سوی دیگر بلافاصله پس از فاجعه سال 2004 سوماترایی زلزله تیم دیگری منتشر محاسبات نشان دادن آن به احتمال زیاد به ماشه پس از آن در نزدیکی پارگی پیش بینی منتشر شده روز قبل از یک رویداد عظیم را ضربه جزیره Simeulue فقط به عنوان پیش بینی شده. داستان های مختلف نشان دادن وعده و محدودیت های این مدل استین می گوید.

ست استین دانشگاه نورث وسترن زلزله شناس است که هیچ ارتباطی با راس استین می یابد رویکرد ارزشمند, اما طول می کشد یک دیمر مشاهده نتیجه. “مشکل این است که عدم قطعیت در تمام اعداد در این رشته هستند,” او می گوید. “و شما آبشاری آن همه با هم.”

مورگان صفحه یک زلزله شناس در موسسه فناوری کالیفرنیا که در مدل های زلزله خطر برای دولت خود شک و تردید بیش از حد. او می گوید: ثبت رفتار لرزه های یک زلزله بزرگ در Garlock خواهد بود و بعید است به ماشه به همان اندازه زلزله بزرگ در San Andreas. “Doublets هستند که شایع نیست,” او می گوید.

در میان این همه اضطراب وجود دارد این است که برخی از اخبار خوب است. کالیفرنیا مستقر شده یک سیستم است که می تواند دیجیتال هشدار که سبقت گرفتن سرعت امواج زلزله. اگر یک Garlock زلزله باعث San Andreas زلزله آن خواهد بود به احتمال زیاد برای شروع دور دست در شمال لس آنجلس در یک موقعیت مناسب برای سیستم هشدار دهنده.

“در اکثر اولیه-هشدار توالی هشدار می تواند یک ماده از ثانیه” استین می گوید. “اما در اینجا برای مردم در مناطق ساخته شده است تا زمینه آن می تواند ده ثانیه.” که زمان کافی برای آموزش به شبکه گاز تعطیل شود و برای یک دندانپزشک برای حذف مته از یک بیمار ،

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

نرم افزار گرامرلی

ایندکسر