طراحی واکسن از پروتئین مصنوعی

واکسن یکی از مهمترین مداخلات موثر برای جلوگیری از گسترش بیماری های عفونی. آنها باعث سیستم ایمنی بدن به تولید آنتی بادی است که از ما حفاظت در برابر عفونت است. اما ما هنوز فاقد واکسن موثر برای بسیاری از پاتوژنهای مهم مانند آنفولانزا و یا تب دانگ. “هنگامی که یک واکسن خوب کار نمی کند ما تمایل به فکر می کنم که آن را به دلیل آنتی بادی تولید شده نیست محافظ می گوید:” برونو کرریا استاد در آزمایشگاه پروتئین طراحی و Immunoengineering (LPDI) در EPFL دانشکده مهندسی. “این معمولا به این دلیل که سیستم ایمنی بدن ما است که به سادگی اشتباه نوع آنتی بادی است.” دانشمندان در کرریا آزمایشگاه در حال حاضر توسعه یک استراتژی برای طراحی پروتئین مصنوعی است که بسیار دقیق دستور سیستم ایمنی بدن است که آنتی بادی تولید کند. مطالعه منتشر شده در مجله علوم.

ساختمان پروتئین ها مانند لگو

این EPFL تیم ایجاد پروتئین های مصنوعی طراحی شده با استفاده از روشهای محاسباتی. “آنها اصلا در طبیعت وجود دارد می گوید:” Che یانگ یک دانشجوی دکترا و co-نویسنده پیشرو در مطالعه است.

“ما یک پروتئین طراحی الگوریتم به نام TopoBuilder. آن را به شما اجازه می دهد ساخت پروتئین تقریبا به عنوان اگر شما با قرار دادن آجر لگو با هم. مونتاژ مصنوعی پروتئین است که باید رمان توابع کاملا شگفت انگیز است. می گوید:” Fabian Sesterhenn یک دانشجوی دکترا و co-نویسنده پیشرو.

یک بیماری بدون واکسن

کرریا تیم با تمرکز بر طراحی de novo پروتئین است که می تواند در نتیجه یک واکسن برای respiratory syncytial virus (RSV). RSV علل جدی, عفونت ریه و علت بستری در نوزادان و افراد مسن “با وجود چندین دهه تحقیق و پژوهش تا به امروز وجود دارد که هنوز هیچ واکسن یا درمانی برای respiratory syncytial virus می گوید:” کرریا.

مصنوعی و پروتئین ها ایجاد شد در آزمایشگاه و سپس آزمایش در مدل های حیوانی و باعث سیستم ایمنی بدن به تولید آنتی بادی های خاص در برابر نقاط ضعف در RSV. “یافته های ما دلگرم کننده است چرا که آنها نشان می دهد که یک روز ما قادر خواهد بود برای طراحی واکسن که هدف خاص و ویروس ها بیشتر به طور موثر با, باعث سیستم ایمنی بدن به تولید و کسانی که به طور خاص آنتی بادی می گوید:” کرریا. “ما هنوز کار زیادی پیش رو به واکسن ما توسعه موثر تر — این مطالعه اولین گام در این جهت است.”

روش برای ایجاد de novo پروتئین های کاربردی فراتر از ایمونولوژی — آنها همچنین می تواند در شاخه های مختلف بیوتکنولوژی به گسترش ساختاری و عملکردی طیف وسیعی از پروتئین های طبیعی. “ما در حال حاضر می توانید با استفاده از پروتئین ابزار طراحی برای ایجاد پروتئین برای دیگر کاربردهای زیست پزشکی مانند پروتئین مبتنی بر مواد مخدر و یا عاملدار biomaterials” نتیجه گیری Sesterhenn.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط Ecole Polytechnique Fédérale de Lausanne. Original نوشته شده توسط گذرد Geneux. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im