دانشگاه مرکزی فلوریدا محققان در حال کمک به بستن شکاف جدا کردن انسان و ماشین ذهن.

در یک مطالعه برجسته به عنوان پوشش مقاله ظاهر می شود امروز در مجله علم پیشرفتیک UCF تیم تحقیقاتی نشان داد که با ترکیب دو امیدوار کننده نانومواد به یک جدید روبنا آنها می تواند ایجاد یک نانو دستگاه که شبیه مسیرهای عصبی از سلول های مغز انسانی استفاده می شود دید.

“این یک گام به سوی توسعه neuromorphic کامپیوتر که کامپیوتر پردازنده است که می تواند به طور همزمان پردازش و حفظ اطلاعات” گفت: Jayan توماس استادیار در UCF را علم نانو فناوری و وزارت علوم و مهندسی مواد. “این می تواند به کاهش زمان پردازش و همچنین انرژی مورد نیاز برای پردازش. در برخی از زمان در آینده این اختراع ممکن است کمک به روبات است که می تواند فکر می کنم مثل انسان است.”

توماس رهبری تحقیق در همکاری با تانیا روی استادیار در UCF را علم نانو فناوری مرکز و دیگران در UCF را علم نانو فناوری و وزارت علوم و مهندسی مواد.

Roy گفت: پتانسیل استفاده از این فن آوری است که برای هواپیماهای بدون سرنشین-کمک به نجات.

“تصور کنید یک هواپیمای بدون سرنشین است که می تواند پرواز بدون هدایت از راه دور به کوه سایت و قرار دادن رشته کوه نوردان” Roy گفت. “امروز آن را دشوار است از این هواپیماهای بدون سرنشین نیاز به اتصال به سرور از راه دور برای شناسایی آنچه آنها اسکن با دوربین خود چشم. ما دستگاه باعث می شود این هواپیماهای بدون سرنشین واقعا مستقل به دلیل آن را می توانید ببینید درست مثل یک انسان.”

“پیش از این تحقیق ایجاد یک دوربین است که اسیر تصویر و ارسال آن به سرور به رسمیت شناخته شود اما گروه ما ایجاد یک دستگاه که شبیه چشم و مغز با هم,” او گفت:. “ما دستگاه می توانید مشاهده تصویر و تشخیص آن را بر روی نقطه.”

ترفند برای نوآوری بود و در حال رشد نانو نور حساس پروسکایت نقاط کوانتومی دو بعدی اتمی ضخیم nanomaterial گرافن. این ترکیب اجازه می دهد تا photoactive ذرات به جذب نور و تبدیل آن به بارهای الکتریکی و پس از آن اتهامات عنوان شده به طور مستقیم به انتقال گرافن, همه در یک مرحله. کل فرایند طول می کشد محل در یک فیلم نازک در حدود یک ده هزارم ضخامت یک موی انسان است.

Basudev Pradhan که Bhaskara پیشرفته انرژی خورشیدی همکار در توماس’ آزمایشگاه است و در حال حاضر استادیار در دانشکده مهندسی انرژی در مرکزی دانشگاه Jharkhand در هند و Sonali داس یک همکار فوق دکترا در روی آزمایشگاه مشترک هستند اولین نویسندگان این مطالعه است.

“از آنجا که از ماهیت روبنا آن را نشان می دهد نور به کمک اثر حافظه” Pradhan گفت. “این شبیه به انسان, دیدگاه های مربوط به سلول های مغز. این نوری سیناپس ما توسعه یافته بسیار مرتبط هستند برای مغز-الهام neuromorphic محاسبات. این نوع روبنا قطعا منجر به مسیرهای جدید در توسعه نازک نوری دستگاه است.”

Das وجود دارد گفت: همچنین پتانسیل دفاع از برنامه های کاربردی.

“از جمله ویژگی همچنین می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای کمک به چشم انداز از سربازان در میدان جنگ” او گفت:. “بیشتر ما دستگاه می تواند حس تشخیص و بازسازی یک تصویر همراه بسیار کم و مصرف برق که باعث می شود آن را قادر به بلند مدت استقرار در زمینه برنامه های کاربردی.”

Neuromorphic محاسبات طولانی هدف از دانشمندان که در آن رایانه ها می توانند به طور همزمان پردازش و ذخیره اطلاعات مانند مغز انسان انجام می دهد به عنوان مثال اجازه می دهد تا چشم انداز. در حال حاضر در کامپیوتر ذخیره و پردازش اطلاعات در مکان جداگانه است که در نهایت محدودیت عملکرد خود را.

برای تست دستگاه توانایی دیدن اشیاء از طریق neuromorphic محاسبات محققان از آن استفاده می شود در صورت تشخیص آزمایش توماس گفت.

“صورت تشخیص آزمایش یک آزمون مقدماتی برای بررسی ما نوری neuromorphic محاسبات” توماس گفت. “از آنجا که ما دستگاه شبیه چشم انداز مربوط به سلول های مغز, تشخیص چهره یکی از مهم ترین آزمون برای ما neuromorphic بلوک ساختمان.”

آنها دریافتند که دستگاه خود را قادر به موفقیت تشخیص پرتره از چهار های مختلف مردم است.

محققان گفتند که برنامه ای برای ادامه همکاری خود را برای تصحیح این دستگاه از جمله با استفاده از آن به منظور توسعه یک مدار در سطح سیستم است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de