در 27 فوریه در این میان در حال حاضر در حال رشد در سراسر جهان شیوع کروناویروس, چینی, فعال حقوق بشر Yaqiu وانگ با اشاره به یک تراژدی: “مهم نیست که چقدر کشیده منابع دولتی در حال خاموش کردن انتقاد همیشه خواهد بود حزب کمونیست شماره یک اولویت است.”

او با اشاره به این واقعیت است که در عین حال یکی دیگر از شهروندان روزنامه نگار Li Zehua که به تازگی دستگیر شده در چین برای گزارش coronavirus. اما او به نظر بی انتها از یک هسته مشاهدات چگونه نظامهای خودکامه به کار گیرند.

در فاجعه چرنوبیل شوروی رژیم سعی در سرپوش گذاشتن بر اثرات فاجعه باری از بحران هسته ای. بدتر سری از وقایع است که باعث واقعی انفجار شده اند نسبت به خطای انسانی شهروندان که تا به حال قرار داده و وفاداری خود را به حزب کمونیست بالاتر از تعهد خود را به مردم خوب است. سپس به عنوان در حال حاضر خاموش کردن انتقاد است که هدف شماره یک از دیکتاتورها در طول زمان بحران.

به عنوان یک مطالعه جدید از اقتصاددان آشکار دیکتاتوری بد برای سلامت عمومی است. گزارش بررسی داده های تاریخی از بین المللی فاجعه پایگاه داده, پوشش 40 سال از تاثیر از بیماری ها اعم از آبله به Zika به ابولا. دموکراسی خود را تجزیه و تحلیل نتیجه گیری هستند “بهتر از دیگر اشکال دولت ها در شامل و درمان شیوع بیماری … [تجربه] کاهش میزان مرگ و میر به بیماری های همه گیر از خود را غیر دموکراتیک هستند.”

حتی زمانی که دیکتاتوری گزارش به ظاهر خوب اعداد در سلامت داده ها باید مورد بررسی قرار. به دلیل استبدادی حاکمان اجازه نمی دهد که مطبوعات آزاد و یا ناظر سازمان آن را تقریبا غیر ممکن است به منظور بررسی اقتصادی-اجتماعی آمار نشات گرفته از جوامع بسته. اشخاص مانند یونسکو جمع آوری داده ها برای گزارش می دهد که سازمان ملل متحد بانک جهانی و دیگر با نفوذ سازمان های تولید. در مورد دیکتاتوری مانند کوبا و رژیم می دهد سلامت اعداد به طور مستقیم به داده های جمع و مستقل بررسی است. این کمک می کند تا توضیح دهد که چرا با وجود پوشش رسانه ای گسترده از کوبا را “بزرگ” بهداشت و درمان آمار کشور را تجربه وبا شیوع فقط چند سال پیش.

در نگاه اول بسیار متمرکز و دیکتاتوری ممکن است به نظر می رسد بهتر مجهز به بسیج به سرعت در طول یک بیماری همه گیر از آنجایی که آنها به سادگی نمی احترام به حقوق و خواسته های شهروندان در برنامه های خود را. یکی می تواند مشاهده و حزب کمونیست چین را به مقدار زیادی از ساخت و ساز جدید و مصادره در نژاد خود را به ساخت بیمارستان و تخت های بیشتر و بیشتر امکانات تست به عنوان یک چیز مثبت است. اما به دلیل فضای ترس و وحشت ایجاد می کنند برای زنده ماندن استبداد تا پایان flustering نوآوری و همکاری و در نهایت درمان و حتی حسن نیت انتقاد به عنوان یک جنایت علیه دولت است.

در چین دکتر لی Wenliang هشدار داد همکار همکاران در ووهان در مورد پتانسیل های عظیم خطرات ناشی از کروناویروس در اواخر ماه دسامبر. به جای گوش دادن به مقامات متهم او را “به شدت نگران کننده نظم اجتماعی.” در نهایت او آلوده و کشته شدن توسط ویروس. او یک قهرمان ملی و نادر محوری برای شهروندان چینی به گستاخی صدای مخالفت آنلاین.

روشن شده است که بسیاری وجود دارد, بسیاری از پزشکان و متخصصان پزشکی مانند دکتر لی که سعی کردم به حقیقت را بگویید. با توجه به در حال حاضر-سانسور مقاله از Caixin یک ووهان بیمارستان فرستاده بود یک ویروس نمونه به مقامات در 24 دسامبر. نمونه توالی سه روز بعد اما در ژانویه 1, رسمی دستور داد آن را ویران و آغاز یک پوشش. یک هفته بعد یک تیم از پزشکان بازدید ووهان اما اجازه نداشتند برای دیدن هر یک از این شواهد قبلی جلوگیری از آنها را از درست تشخیص به سرعت در حال تغییر وضعیت است.

بیش از دو ماه گذشته, پزشکان چینی روزنامه نگاران و شهروندان گزارش حقیقت شده اند شکار و سکوت و یا ناپدید شده اند. مناسب بهداشت عمومی اقدامات است که می تواند گرفته شده بودند نه از ترس از displeasing حزب کمونیست. امروز مقامات گزارش سراسر از 2900 مرگ و میر. اما در واقعیت که در آن کل خانواده در حال مرگ هستند و که در آن زندانها در حال حاضر گزارش شیوع این تعداد به نظر می رسد مانند برخی از سبک شماری سهل گیری و محصول یک پارانوئید رژیم است.

یکی دیگر از عمده hotspot برای coronavirus است در ایران که در آن دیکتاتوری وجود دارد و نیز عمل به سکوت بحث و گزارش در اطراف این بیماری است. در این کشور حاکمان را تکذیب کرد که کروناویروس یک تهدید بود. اما در حال حاضر به عنوان برترین اعضای دولت و نهادهای دینی را آغاز کرده اند که به قرارداد و حتی مرگ ناشی از این بیماری رژیم گرفتن عمده مراحل و لغو نماز جمعه بازی ورزشی, بازی و حتی مدارس برای چند هفته.

در زندگی واقعی تراژدی و کمدی بالا ايراني, سلامت رسمی به یک سخنرانی تلویزیونی به می گویند که دولت در حال کنترل این وضعیت در حالی که همه در بیمار ظاهر می شود. بعدا مشخص شد که او مبتلا به کوروناویروس. به آرامی ویدئوها به بیرون درز کرده اند از خبرچین آشکار شیوع بیماری و مرگ گزارش نشده عوارض در بيمارستان است. از مارس 1, رژیم, وزارت بهداشت می گوید: 54 نفر کشته شده اند. منابع مستقل در ضمن باید به بی بی سی گفت که حداقل 210 نفر کشته شده اند. رژیم را متهم به بی بی سی از پخش خبر جعلی. کارشناسان می گویند که بیش از 2000 نفر ممکن است آلوده در شهر قم به تنهایی. اما مقامات مذهبی که مایل نیست به نظر می رسد ضعیف هنوز هم اصرار مردم برای بازدید از این شهر مقدس برای شفای معنوی و قفل منطقه پایین است.

به عنوان در چین روشن است که مقامات ایرانی همچنان در حال خرد کردن مخالفت و حتی به عنوان یک بحران بهداشت عمومی چرخش خارج از کنترل. این هفته رژیم با صدور احکام اعدام برای سه نفر بودند که در اصل بازداشت شده در جریان طرفدار دموکراسی تظاهرات در پایان سال گذشته است. و در روز یکشنبه اعلام کرد که آنها یک “300,000 نفر نیروی کار” را خانه به خانه در سراسر کشور برای از بین بردن این بیماری است. به نظر می رسد که این طرح را تبدیل به مخلوط با تلاش به سکوت منتقدان.

ما بزرگترین نگرانی باید این سایت متعلق به شدیدترین حالات. پس از گزارش های پدید آمده از شیوع بیماری در زندان های بسیاری شروع به نگرانی در مورد شرایط در زندان اردوگاه در سین کیانگ که در آن تخمین زده می شود که بیش از 1,000,000 مسلمان و اقلیت Uighurs زندانی هستند. احتمالا حتی بدتر وضعیت در کره شمالی که در آن صدها هزار نفر در gulags.

در اوایل این ماه روزانه NK—یک روزنامه که منابع اطلاعاتی از داخل کره شمالی—گزارش شده است که شده است یک رشته از مرگ و میر ناشی از آنفولانزا مانند بیماری در شهرهای هم مرز با چین است. همچنین گزارش شده است که کره شمالی نظامی شد قاچاق در ماسک صورت و که رژیم جیره سیستم آسیاب را متوقف کند.

در خاورمیانه به عنوان درگیری بین ترکیه و سوریه توسعه به یک جنگ سوریه باید کمی به هیچ پزشکی در حمایت از گریم اما بسیار ممکن است که ویروس به آنها. و در ونزوئلا رئیس جمهور ونزوئلا متهم کرده است که ایالات متحده از ایجاد coronavirus به عنوان یک سلاح در برابر چین و تهدید روزنامه نگاران گزارش اطلاعات در مورد بیماری—یک فکر ترسناک با توجه به چند میلیون نفر پناهنده بحران در مرزهای این کشور.

هند برنده جایزه نوبل اقتصاد آمارتیا معروف نوشت که هیچ قحطی تا به حال رخ داده است در یک دموکراسی است. جوامع باز اجازه می دهد برای جریان آزاد اطلاعات و مستقل تحقیق و روزنامه نگاری تحقیقی و این نیروها هستند به همان اندازه موثر در هشدار و گسترش کلمه در مورد اورژانس کمبود مواد غذایی به عنوان آنها در, هشدار در مورد شیوع بیماری.

یکی از درس های از coronavirus باید که نظامهای خودکامه به طور فزاینده ای تهدید قابل توجهی را به جهان ما. ایران به عنوان تحلیلگر و وکیل حقوق بشر Gissou نیا به تازگی گفت: “دفعه بعد که کسی تلاش می کند به بی اهمیت جلوه دادن نقض حقوق بشر از دیکتاتوری و یا می گویند:” این هیچ یک از کسب و کار ما,’ لطفا آنها را به دست زدن به Covid-19. ما همه به هم پیوسته و چگونه متحده را اداره ‘داخلی’ امور همه ما تاثیر می گذارد.” مارتین لوتر کینگ جونیور ماکسیم که “بی عدالتی در هر کجا تهدیدی برای عدالت در همه جا” است و هرگز رنگ واقعی تر.

یکی از راه های که دیکتاتوری ممکن است سعی کنید برای مقابله با همه گیری در حال حرکت رو به جلو است به سطح شیب دار تا خود را در حال حاضر قابل توجه فن آوری نظارت شهروندان است. حتی در حال حاضر دولت چین جمع آوری مقدار زیادی از اطلاعات در مورد جمعیت آن همه به نام از سلامت عمومی است. رژیم با استفاده از آن شبکه گسترده ای از صدها میلیون نفر از دوربین های دیجیتال جریان اطلاعات از شهروند گوشی های و نرم افزار تشخیص چهره را امتحان کنید و بیشتر از نزدیک, نقشه, حوادث در زمان واقعی است.

برای مثال شهروندان خواسته شده است که برای قرار دادن ملی خود را به شماره ID به برنامه های جدید است که می تواند مسیر خود را محل. هوش مصنوعی شرکت Sensetime بازاریابی است به دولت های بیومتریک و تصویری نرم افزار است که می تواند ظاهرا شناسایی افراد با درجه حرارت بالا و یا افرادی که نمی پوشیدن ماسک. با توجه به بلومبرگ گزارش دولت و عمده شرکت های مخابراتی در حال کار با هم به پرچم هر کسی که شده است در هوبئی استان و مارک افرادی که خرید coronavirus مرتبط با پزشکی در نقطه خرید است. شرکت ها در حال انتشار صدها درخواست برای رژیم در فرد محل کاربر. شرکت مخابرات چین حتی ایجاد یک رنگی نمره برای شناسایی شهروندان بر اساس خطر خود را در حالی که WeChat در برخی موارد فعال کاربران برای دیدن اگر آنها در نزدیکی هر تایید عفونت.

یکی می تواند اعتراف درخواست تجدید نظر از بهره برداری بیشتر داده های اجتماعی در زمان بحران. اما آن را تنها عادلانه به بپرسید: آیا رژیم واگذاری این توانایی های جدید هنگامی که ویروس محو? نگاهی به رشد تهاجمی چینی امنیتی دولت پس از بازی های المپیک 2008 جواب به نظر می رسد هیچ. حتی در دموکراسی های داده شده در قانون پاتریوت دائمی میراث از افزایش نظارت و محدودیت در آزادی های مدنی و حریم خصوصی شهروندان باید با احتیاط از جدید بهداشت عمومی پروتکل است که تکیه بر توده مجموعه ای از اطلاعات است.

Li Zehua شهروند روزنامه نگاری که رفته است از دست رفته در ووهان پس از گزارش در گسترش این بیماری ساخته شده یکی از آخرین ضبط قبل از زنده جریان خود بازداشت. این یک توجه داشته باشید برای رژیم اراذل و اوباش او می دانست که می تواند از ورود هر لحظه او را دور. در آن او توضیح می دهد که چرا او تصمیم به ترک شغل دولتی در دوربین مدار بسته به گزارش حقیقت:

“من واقعا درک می کنم شما بچه ها در خارج از درب. من درک می کنم این ماموریت به شما داده شده است. اما من همچنین همدردی با شما به دلیل وقتی که از شما حمایت بدون شرایط و بدون دلیل چنین بی رحمانه سفارش آن روز خواهد آمد که همان بی رحمانه سفارش سقوط بر روی سر خود را. خوب آن است. من آماده هستم برای باز کردن درب.”

در بسته جوامع رژیم هدف و دلیرترین شهروندان به جای اجازه دادن به آنها برای هدایت و کمک به بهداشت عمومی بحران. این خلاق و نوآور افراد از سلول های سفید خون ما جهانی سیستم ایمنی بدن شناسایی خطرات به اشتراک گذاری اطلاعات در مورد تهدیدات و نگه داشتن ما را قوی و سالم است. بدون آنها ما همه نیاز به ترس برای بدترین.


سیمی نظر انتشار مقالات خارج از همکاران به نمایندگی از طیف گسترده ای از دیدگاه های. ادامه مطلب نظرات در اینجا. ارسال یک op-ed در opinion@wired.com.


بزرگ تر سیمی داستان
  • دره سیلیکون خراب کار فرهنگ
  • رفتن فاصله (و فراتر از آن) برای گرفتن ماراتن متقلب
  • ناسا حماسه قمار به خاک مریخ به زمین
  • احسان توسط از دست رفته زایمان? اطلاعات زرنگ و دانا تکنولوژی کمک می کند
  • این آتش سوزی عکس یادآوری مداوم از هرج و مرج
  • 👁 تاریخچه راز از صورت به رسمیت شناختن. به علاوه آخرین اخبار در مورد هوش مصنوعی
  • ✨ خود را بهینه سازی صفحه اصلی زندگی ما با دنده تیم بهترین میدارد از ربات خلاء به قیمت مناسب تشک هوشمند بلندگو

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im