ویژه تورکو کرونر عامل خطر مداخله پروژه (نوار) از دانشگاه تورکو, فنلاند به بررسی مزایای ارتقاء سلامت قلب و عروق با رژیم غذایی مشاوره از کودکی به اوایل بزرگسالی است. در مجموع 1,116 کودکان و خانواده خود را از تورکو در مطالعه شرکت کردند شروع زمانی که کودکان شد و 7 ماه سن.

نیمی از این کودکان به صورت تصادفی به یک گروه که دریافت رژیم غذایی مشاوره ترویج یک قلب سالم رژیم غذایی با توجه به توصيه های تغذيه ای. نیم دیگر قرار گرفتند و گروه کنترل که فقط پایه سلامت آموزش و پرورش داده شده در فنلاندی بهداشت و درمانگاه و مدرسه و مراقبت های بهداشتی. به طور منظم مشاوره آغاز شده است که در مراحل ابتدایی به پایان رسید که شرکت کنندگان تبدیل شده 20.

“تحقیقات نشان می دهد که به طور منظم در رژیم غذایی مشاوره با شروع در دوران کودکی تاثیر مثبتی بر کیفیت چربی در رژیم غذایی و همچنین در سطح کلسترول سرم حساسیت به انسولین و فشار خون. علاوه بر این خوشه از عوارض قلبی و عروقی سلامت نشانگر این است که کمتر رایج است که شرکت در رژیم غذایی مشاوره نسبت به گروه کنترل می گوید:” استاديار و معاون و محقق Katja Pahkala از دانشگاه تورکو.

پس از رژیم غذایی مشاوره با هدف بهتر سلامت قلب و عروق به پایان رسید و شرکت کنندگان دعوت شده بودند به یک مطالعه پیگیری در سن 26. در 2015-2018, 551 نفر شرکت کننده در پیگیری.

“هدف از این مطالعه بررسی اینکه آیا افراد شرکت کننده در رژیم غذایی مشاوره ادامه داد: برای یک قلب سالم, رژیم غذایی و کاهش سطح کلسترول سرم نسبت به گروه کنترل می گوید:” Pahkala.

بهتر سلامت قلب و عروق با توجه به مشاوره

اولین نتایج این مطالعه پیگیری که در حال حاضر منتشر شده است نشان می دهد که رژیم غذایی افراد در گروه مداخله در ادامه به بیشتر قلب سالم. علاوه بر پایدار اثرات مفید هستند دیده می شود در سطوح سرمی کلسترول و LDL کلسترول سرم, سطح, که هنوز هم پایین تر در گروه مداخله نسبت به گروه کنترل است.

بعلاوه حساسیت به انسولین از افرادی که در شرکت های مشاوره نیز بهتر از گروه کنترل است.

“به عنوان یک کل نتایج حمایت از این ایده که مشاوره در یک رژیم غذایی سالم قلب شروع در دوران کودکی تاثیر مثبت بر روی سلامت قلب و عروق است که پایدار پس از قطع فعال مشاوره” خلاصه Pahkala.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه تورکو. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de