تفاوت جنسی در تنفس اندازه هستند نه ذاتی اما به احتمال زیاد توسعه به دلیل تغییرات هورمونی در سراسر دوران بلوغ, گزارش یک مطالعه جدید توسط دانشگاه واترلو است.

“کوچکتر هوایی می تواند منجر به سیستم تنفسی محدود کردن عملکرد ورزشی در برخی از افراد است و می تواند پیامدهای برای توسعه و پیشرفت بیماری های ریوی مانند بیماری انسدادی مزمن ریوی و آسم گفت:” پائولو Dominelli استاد در واترلو بخش حرکت شناسی. “داشتن یک کوچکتر هوایی خواهد بود شبیه به تنفس از طریق یک نی — در آن طول می کشد تلاش بیشتر است و نه به عنوان کارآمد است.”

این مطالعه با استفاده از سه بعدی اسکن و بررسی های هوایی از 97 سالم زن و 128 نفر مرد سالم با سن 1 تا 17 سال و هیچ تفاوت در تنفس اندازه بين دو جنس در کودکان زیر 12 سال است.

اما مردان مسن تر از 14 سال به طور کلی تا به حال بزرگتر هوایی از زنان حتی زمانی که حسابداری برای ارتفاع. برای مثال نای بود 25 درصد بزرگتر در مردان بین سنین 13 و 17.

Dominelli گفت: این اولین مطالعه است که ارزیابی تفاوتهای جنسی در راه هوایی در کودکان سالم و اختصاص تفاوت در ارتفاع. قبلا مطالعات دیگر با استفاده از داده ها از کودکان با موجود شرایط تنفسی. مطالعه دیگری نشان داده است که در کودکان پیش از بلوغ زنان بود سریع تر شنا, بار, اما در سن بلوغ نر بار شنا کردم سریع تر از زن بار.

برای اثبات علیت گام بعدی خواهد بود به طور مستقیم لینک به اندازه ایرویز و نتایج حاصل از ورزش شدید در همان گروه از مردم است.

“خواهد بود که آخرین نقطه از این پس به صحبت می کنند” Dominelli گفت. “این مهم است که تاکید می کند هر چند که حتی اگر مرد راه های هوایی به طور متوسط بزرگتر در گروه های سنی بالاتر وجود دارد هنوز هم قابل ملاحظه ای با هم تداخل دارند و بسیاری از زنان بزرگتر هوایی نسبت به مردان به خصوص اگر آنها بلند است.”

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه واترلو. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

نرم افزار گرامرلی