هفته گذشته دادگاه عالی کنیا مسدود شده این کشور را به دیجیتال ID ابتکار از حرکت رو به جلو در شکل فعلی آن است. کشورهای دیگر’ judiciaries گرفته اند در شبیه biometric ID برنامه—هندی دیوان عالی کشور مجموعه ای از محدودیت ها در شبه قاره عظیم Aadhaar برنامه که اسکن irises بیش از یک میلیارد نفر است. اما هرگز قبل از دادگاه متوقف شناسه دیجیتال طرح بر این اساس است که می تواند حذف یک بخش از جمعیت است.

زمان آن است. کنیا یکی از بسیاری از کشورها (از جمله فیلیپین و نیجریه و مکزیک) به دنبال میکنید و خود را شناسایی ملی سیستم های. حفظ حریم خصوصی و نگرانی های مربوط به شناسه دیجیتال شناخته شده است; آنها تمرکز عالی هند حکم دادگاه, به عنوان مثال. کمتر شناخته شده است این سیستم های دیجیتال اغلب ساخته شده در کنیا, در بالای تبعیض آمیز رژیم.

همه ما باید نگران. Tech-تخیلی طرح را ندارد سیستمیک تعصب ناپدید می شوند. آنها آن را بدتر می کند.

کنیا زمان شناسه ملی سیستم است نه بر خلاف Jim Crow جنوبی در ایالات متحده آمریکا, پیر, آنالوگ و زشت است. نگاهی معمولی به عنوان مثال یک خانه تمیز و مادر تنها کسی ما تماس Ziya. (او از ما خواست به تغییر نام خود را به محافظت از او را از قصاص.) همه زندگی او را Ziya زندگی در یک اتاق خانه گلی در نایروبی بزرگترین زاغه. مانند یکی از ما (مصطفی) او متعلق به کنیا اهل کشور نوبی یا حبشه جامعه است. اجداد او بودند conscripted از آنچه که در حال حاضر سودان به مبارزه در جنگ جهانی اول و پس از آن اسکان به نایروبی توسط امپراتوری بریتانیا بیش از یک صد سال پیش.

Ziya کاربردی برای شناسنامه و کارت ملی به عنوان به زودی به عنوان او تبدیل شده 18. اکثر کاربران به سختی فکر می کنم در مورد نرم افزار و دریافت یک کارت در یک ماه. اما Nubians یکی از چندین قبایل همه آنها مسلمان در مجموع متشکل از 5 میلیون نفر از مردم که اغلب تحت تبعیض آمیز “بررسی” فرایند به منظور به دست آوردن کارت شناسایی.

اگر شما متعلق به یکی از آن قبایل, شما را تا پایان ماه انتظار به نظر می رسد در مقابل یک بررسی صلاحیت کمیته. شما ممکن است به تولید یک مجموعه فوق العاده از اسناد—حتی اسناد و مدارک خود را از پدربزرگ و مادربزرگ یا پدربزرگ و مادربزرگ و روند خود را می تواند سال ها طول بکشد.

Ziya کاربردی برای یک ID در سال 2013 و دریافت وقت ملاقات با بررسی کمیته در سال 2014. این کمیته خواسته برای او گواهی تولد. بسیاری از کنیایی ندارد و شناسنامه; سیستم برای صدور آنها شده است ناکافی است. زمانی که Ziya نمی تواند تولید و او به بررسی صلاحیت کمیته فرستاده او دور. او پس از بازدید مدنی رجیستری برای درخواست یک کپی از گواهی تولد اما ثبت و به او گفت که او ثبت نشده در سیستم. بنابراین او امضا برای ملاقات دیگر با بررسی صلاحیت کمیته.

Image may contain Human Person Clothing Apparel Market Undershirt Pants Footwear Shoe Bazaar and Shop
دو مشاوران در کیبرا, نایروبی, بزرگترین زاغه.عکس: نور Neo/Namati

این کمیته به دستور Ziya به درخواست دوباره برای یک گواهی تولد. او رفت و برگشت به عمران رجیستری اما ثبت و به او گفت که چون او بیش از 18 او نیاز به ارائه یک کپی از کارت شناسایی که البته او را ندارد. در پایان عقل Ziya منتظر شانس به نظر می رسد برای بررسی صلاحیت یک بار دیگر اما این کمیته بود تمایلی به گوش دادن و یا در نظر گرفتن جایگزین.

جالب اینجاست که دلیل اصلی Ziya برای اعمال کرده بود شناسایی شد و به امن یک گواهی تولد برای پسر او. او می خواهم نیاز به ثبت نام او در مهد کودک. اما او در بر داشت خودش به دام افتاده در یک تالار آینه. شما نمی توانید یک گواهی تولد برای پسر خود را دلیل این که شما لازم نیست که یک ID; شما نمی توانید یک ID دلیل این که شما لازم نیست که شناسنامه خود را; شما نمی توانید یک گواهی تولد خود را به خاطر شما لازم نیست که یک ID. افسردگی میکردم Ziya داد.

به عنوان یک نتیجه او تلاش برای پیدا کردن کار. رسمی شغل نیاز به یک ID. Ziya آن را حتی سخت برای تمیز کردن کسی آپارتمان زیرا ماموران امنیتی خواستار ID قبل از اجازه دادن به او را به ساختمان. “زندگی من هیچ جا” Ziya گفت.

شما ممکن است فکر می کنم شناسه دیجیتال خواهد بود یک راه جلوگیری از موقعیت های شبیه به این. انجام دور با کمیته ها و مدارک; قرار دادن همه چیز آنلاین. خود را اسکن و فرزند خود و در سیستم برای همیشه لطفا برای. دولت کنیا می گوید آن دیجیتال جدید طرح خواهد بود “تنها منبع حقیقت در هویت یک فرد را.” این “مرکزی استاد جمعیت پایگاه داده” آن را آسان تر و کارآمد تر دولت ادعا می کند برای آن سازمان به ارائه خدمات ضروری به مردم که به آنها نیاز دارید.

در این مقاله به نظر می رسد فراگیر; پایگاه داده در نظر گرفته شده است برای پوشش دادن همه کنیا شهروندان و ساکنان خارجی. اما برای به دست آوردن شناسه دیجیتال شما نیاز به اثبات هویت خود را چیزی است که افرادی که به صورت تبعیض اغلب فاقد. و تحت این طرح پیشنهاد شده عواقب ناشی از نداشتن یک ID خواهد شد و حتی بیشتر. با توجه به لایحه دولت معرفی ژوئیه گذشته یک پدر و مادر که موفق به ثبت نام فرزند خود را از هنگام تولد در پایگاه داده جدید می تواند به صورت یک سال در زندان است. و تقریبا تمام خدمات عمومی—ثبت نام در مدرسه دسترسی به خدمات درمانی, ثبت نام برای برق اتصال—خواهد بود مشروط به داشتن یک شناسه دیجیتال.

سواحیلی است که زبان میانجی میان کنیا و بسیاری از اقوام هر چند جالب سواحیلی مردم در میان کسانی که به موضوع بررسی صلاحیت. وجود دارد یک سواحیلی ضرب المثل Mtoto wa nyoka ni nyoka—کودک یک مار توسط یک مار. شناسه دیجیتال در کنیا خواهد بود فرزند آنالوگ ID و زهر خود را خواهد بود مرگبارتر است.

کنیا در حال حرکت سریع است. دولت اسکن نوک انگشتان از 38 میلیون نفر در حدود سه چهارم از این جمعیت در سال گذشته است. با توجه به دولت خود داده و 10 درصد از کسانی که اعمال شده به دیجیتال جدید طرح تبدیل شد به دور از فقدان اسناد و مدارک. تبعیض اقلیت های شکایت, بالا بردن قانون اساسی و نگرانی است. هفته گذشته دادگاه عالی گفت که این برنامه نمی تواند ادامه دهد تا زمانی که یک “جامع و مناسب” چارچوب قانونی در محل. حکم نیروهای دولتی و جهان—تجدید نظر.

دولت را به طور رسمی توضیح داد که چرا این افراد مسلمان کنیایی به ویژه بررسی صلاحیت هر چند آن را انجام داده است تا پس از 1980s. دلیل ما از شنیدن بسیاری از مقامات صحبت کردن رکورد امنیتی است. کنیا دارای تجربه های متعدد تروریستی و از جمله در یک دانشگاه در کنیا در سال 2015 است که در آن افراد مسلح تقریبا 150 نفر است. شرق آفریقا گروه الشباب ادعا اعتباری که برای حمله و چندین نفر دیگر.

اما هیچ مدرکی وجود دارد که بررسی می کند بزرگداشت امن تر است. اسناد و مدارک بررسی صلاحیت کمیته تقاضا و سوالات آنها بخواهید کمی به هیچ تحمل اینکه کسی که یک تروریست است. به خلاف بررسی است که به احتمال زیاد ضد تولیدی. Yussuf بشیر است منجر وکیل در دادگاه به چالش کشیدن شناسه دیجیتال طرح و بنیانگذار Haki na Sheria یک سازمان اختصاص داده شده به حقوق از بزرگترین گروه که چهره بررسی صلاحیت های سومالی-خورد. او به ما گفت “بهترین راه برای رانندگی کسی زیرزمینی به او را مستعد ابتلا به یک ایدئولوژی نفرت است به انکار او مقالات و محروم کردن او از جامعه است.”

Image may contain Human Person School Indoors Room Classroom and Tianna Bartoletta
یک موبایل ثبت رویداد در کیلیفی county, کنیا. عکس: Namati

در ضمن کنیا مترقی سخت-برنده 2010 قانون اساسی تعریف ملت نه بر اساس قبیله اما بر اساس ارزش مانند برابری و دموکراسی و عدالت اجتماعی است.

ما باید defanging مار به جای بازتولید آن است. چهار نفر از ما کار کرده اند به مدت هفت سال با گروه مانند Haki na Sheria و اهل کشور نوبی یا حبشه حقوق فروم برای استقرار جامعه مشاوران است که حمایت مردم را به غلبه بر تبعیض است. ما دیده ایم دست اول است که آن را ممکن است.

Ziya ملاقات دو نفر از کسانی که مشاوران و زینه و زهرا در اواخر 2017. به کمک آنها Ziya حرکت پیچیده و دشوار متضاد با منطق سیستم و تشویق Ziya به سعی کنید با عبور از بررسی صلاحیت یک بار بیشتر در طول یک تلفن همراه ثبت نام رویداد است که در آن مشاوران آورده ثبت و بررسی صلاحیت کمیته به جامعه.

بررسی کمیته نيست. این زمان شاید تحت تأثیر Ziya اعتماد به نفس و آگاهی از قانون به آنها اجازه دهید خود را از طریق. یک کارت شناسایی به معنای او می تواند امن گواهی تولد برای پسر, دسترسی به کمک هزینه تحصیلی او واجد شرایط برای و کار بدون مزاحمت.

تلفن همراه ثبت نام در محل مسجد جامعه هال. این کمیته هشت عضو نشسته بر روی صندلی های پلاستیکی در پشت U شکل چیدمان جداول چوبی. ایستاده در مقابل آنها نگه داشتن رسید که گفت که او می خواهم او, ID, Ziya گریستم. آن صد سال پس از خانواده اش رسیده نایروبی و پنج سال پس از او آغاز شده و تلاش برای شناسایی. او احساس مانند یک کنیا برای اولین بار.

پس 2013, 24 مشاوران کمک کرده اند بیش از 12000 نفر از شماری از جوامع به دست آوردن ID اسناد جوانه یک جنبش برای پایان دادن به بررسی در دسترس نباشد. Ziya است که بخشی از آن به اشتراک گذاری داستان خود را با روزنامه نگاران در جامعه جلسات و قبل از یک پانل از مقامات دولتی برگزار شده توسط سازمان ملل متحد. بسیاری از غیر مسلمان کنیایی نمی دانم بررسی صلاحیت وجود دارد. “اگر شما فکر می کنم تبعیض دروغ” Ziya می گوید: “به من گوش بده.”

کنیا است که به دور از تنها جایی این داستان در حال پخش است. بانک جهانی سرمایه گذاری 1 میلیارد دلار در شناسه دیجیتال پروژه های در 45 کشور و بسیاری از کسانی که رژیم تبعیض در برخی از راه. میانمار, برای یک شروع کلملتی آن سیستم ID; آن تابعیت قانون به صراحت مغرضانه در برابر Rohingya و دیگر اقلیت ها.

هند در حال حاضر ساخته شده است آن شناسه دیجیتال سیستم. اواخر سال گذشته دولت اعلام کرد تابعیت اصلاحات که آشکارا تبعیض علیه مسلمانان است. این تغییرات منجر به سراسر کشور تظاهرات. همانطور که در حال حاضر در اختیار داشتن یک شناسه دیجیتال بدون تحمل اینکه کسی یک شهروند هند. اما در هند امروز هیچ چیزی در مورد هویت احساس خاص.

دولت نیاز به زندگی می کنند تا به اصل شمول آنها اغلب معتقدان. که به معنی از بین بردن تبعیض آمیز سیاست ها و شیوه ها و خودداری از جرم و یا در غیر این صورت مجازات شکست برای به دست آوردن ID. اگر یک دولت است که برای گذر از سیستم آنالوگ به دیجیتال یکی از آن نیاز به آدرس محرومیت قبل از انجام این کار.

مسلما است که آسان به تقاضا و سخت برای به انجام رساندن. Nativist سیاستمداران برنده انتخابات توسط اهریمنی اقلیت; هنگامی که در قدرت سیاستمداران آن هدف برای ارائه در وعده های خود.

واقعا تغییر سیستم های ما به سمت برابری است رفتن به نیاز به هیچ چیز کمتر از یک موج جدید جنبش های قومیتی برای عدالت است. مردمی حقوقی توانمندسازی—نوع کار انجام شده توسط جامعه مشاوران مانند زینه و زهرا—می تواند کمک به کسانی که حرکات در دو روش. هنگامی که شما جمع آوری داستان فردی تلاش برای تضمین حقوق آن را به شما نشان می دهد چگونه یک سیستم در حال کار در عمل است. داده از هزاران نفر از موارد نشان داده شدید تاخیر که بررسی علل, به عنوان مثال. که اطلاعات ضروری برای آموزش عمومی کنیا و برای ساخت این استدلال که بررسی صلاحیت خلاف قانون اساسی است. زمانی که مردم در مواجهه با تبعیض شروع به درک و استفاده از قوانین به عنوان آنها وجود داشته باشد—ناعادلانه به عنوان کسانی که قوانین ممکن است—آنها اغلب تبدیل شدن به بیشتر قادر به انجام چه Ziya در حال انجام در حال حاضر: در بخشی از یک جنبش به تقاضای جدید مجموعه ای از قوانین است که عادلانه است.

وجود دارد فرصت برای حقوقی توانمند در سراسر جهان است. در ایالات متحده, که در آن چند متحده تحمیل کرده اند ID الزامات ظاهر طراحی شده برای نگه داشتن مردم از رنگ از رای گیری جامعه مشاوران می تواند کمک به مردم برای ثبت نام با وجود موانع جدید. در هند مشاوران از مطالعه حذف شدند جوامع می تواند حمایت مردم برای تضمین حقوق شهروندی تحت اصلاحات جدید با وجود این دولت گرایش به قصد.

هر نیت انتقال به شناسه دیجیتال باید شامل حقوقی توانمند سازی گروه های در سراسر, به اطمینان حاصل شود که جوامع به حاشیه رانده شده هستند مستثنی نیست و به سطح مشکلات به عنوان آنها بوجود می آیند. قابل توجهی در وقت و پول می رود به رول از شناسه دیجیتال طرح و شرکت های فن آوری به سود ایستاده سخاوتمندانه. بخش کوچکی از این سرمایه گذاری می تواند یک راه طولانی به سوی توانمند سازی جوامع است که به صورت بزرگترین موانع.

چه انگیزه Ziya بیشتر بود و این احتمال که اگر او پسر یک گواهی تولد او هرگز از طریق آنچه او را از طریق رفت. پس او شروع به دفاع از عموم Ziya می گوید او شنیده ام برخی از مقامات پشیمانی دادن یک ID در وهله اول. تصویر بر روی ID آمد تیره و تار است. او از ترس به بازگشت به دفتر ثبت و به آن جایگزین مبادا او برخورد رسمی آنها او را به خشم آورد. اما او را نگه می دارد صحبت کند. همه ما باید.


سیمی نظر انتشار مقالات خارج از همکاران به نمایندگی از طیف گسترده ای از دیدگاه های. ادامه مطلب نظرات در اینجا. ارسال یک op-ed در opinion@wired.com.

بزرگ تر سیمی داستان
  • ساخت بالا افزایش می یابد از چوب می تواند کمک به صرفه جویی در این سیاره
  • CollegeHumor به کمک شکل آنلاین کمدی. چه مشکلی پیش آمد ؟
  • در داخل فدرال’ نبرد در برابر Huawei
  • 10,000-سال ساعت اتلاف وقت است
  • جدید ایمنی وسایل در حال ساخت اتومبیل بیمه گران
  • 👁 تاریخچه راز از صورت به رسمیت شناختن. به علاوه آخرین اخبار در مورد هوش مصنوعی
  • 📱 پاره بین آخرین گوشی ؟ هرگز ترس—بررسی آیفون ما راهنمای خرید و مورد علاقه گوشی های آندروید

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im