اواخر سال گذشته خبری را شکست که این ستاره Betelgeuse محو شد به طور قابل توجهی در نهایت انداختن به حدود 40 درصد از آن معمول روشنایی. فعالیت سوخت محبوب حدس و گمان است که این ابرغول سرخ خواهد به زودی منفجر شدن به عنوان یک ابرنواختر.

اما ستاره شناسان بیشتر خوش خیم نظریه برای توضیح ستاره dimming رفتار است. و دانشمندان در دانشگاه واشنگتن و رصدخانه لوول بر این باورند که آنها باید برای حمایت از یکی از آنها: Betelgeuse نیست نور به دلیل آن را در مورد به منفجر شود — آن را فقط گرد و خاکی.

در یک مقاله پذیرفته شده به اختر فیزیک مجله نامه و چاپ در قبل از مطبوعات و سایت arXiv امیلی Levesque, یک UW-دانشيار نجوم و فیلیپ مسی یک ستاره شناس با رصدخانه لوول گزارش که مشاهدات Betelgeuse گرفته Feb. 14 در فلگستفف آریزونا رصدخانه به آنها اجازه داد برای محاسبه میانگین دمای سطح ستاره. آنها کشف کردند که Betelgeuse است به طور قابل توجهی گرمتر از حد انتظار در صورتی اخیر dimming باعث شد توسط یک خنک کننده از سطح.

جدید محاسبات حمایت به این نظریه که Betelgeuse — به عنوان بسیاری از ابرغول سرخ ستاره مستعد به انجام — است به احتمال زیاد sloughed کردن برخی از مواد از آن در لایه های بیرونی.

“ما این را در همه زمان ها در supergiants و آن را بخشی طبیعی از چرخه زندگی خود را گفت:” Levesque. “قرمز supergiants گاهی اوقات ریختن مواد از سطوح آن را متراکم در اطراف ستاره به عنوان گرد و غبار. به عنوان آن را سرد و پراکندگی گرد و غبار غلات را جذب برخی از نور به سمت ما و بلوک ما است.”

آن است که هنوز هم درست است: ستاره شناسان انتظار Betelgeuse به منفجر شدن به عنوان یک ابرنواختر در آینده 100,000 سال هنگامی که هسته آن فرو می ریزد. اما ستاره نور آغاز شد که در ماه اکتبر نبود لزوما نشانه ای از قریب الوقوع supernova با توجه به مسی.

یک نظریه این بود که به تازگی شکل گرفته و گرد و غبار بود جذب برخی از Betelgeuse نور. یکی دیگر فرض می که بزرگ همرفت سلول های درون Betelgeuse کشیده بودند داغ مواد به آن سطح که در آن آن را به حال سرد قبل از سقوط به داخل کشور.

“یک راه ساده برای گفتن بین این امکانات برای تعیین مؤثر در سطح متوسط از Betelgeuse گفت:” مسی.

اندازه گیری یک ستاره متوسط است هیچ کار ساده. دانشمندان نمی توانید فقط یک نقطه دماسنج در یک ستاره دریافت و خواندن. اما با نگاه به این طیف از نور ناشی از یک ستاره ستاره شناسان می توانید محاسبه درجه حرارت آن است.

“امیلی و من تا به حال شده است در تماس با مورد Betelgeuse و ما هر دو توافق کردند که واضح ترین چیزی که به انجام به یک طیف گفت:” مسی. “من در حال حاضر رعایت زمان برنامه ریزی شده در 4.3 متر لوول کشف تلسکوپ و من می دانستم که اگر من در اطراف برای یک بیت من خواهد بود قادر به گرفتن یک خوب طیف با وجود Betelgeuse هنوز هم یکی از درخشان ترین ستاره در آسمان است.”

نور از ستاره های روشن است که اغلب بیش از حد قوی برای دقیق طیف اما مسی کار یک فیلتر است که به طور موثر “ضعیف” سیگنال به طوری که آنها می تواند معدن طیف خاص امضا: از جذب نور توسط مولکول های اکسید تیتانیوم.

اکسید تیتانیوم می تواند فرم و تجمع در لایه های بزرگ و نسبتا سرد ستاره ها مثل Betelgeuse با توجه به Levesque. آن را جذب طول موج خاصی از نور ترک ثبتشده “قاشق” در طیف قرمز supergiants که دانشمند می توانید استفاده کنید برای تعیین star سطح متوسط.

توسط محاسبات خود Betelgeuse دمای سطح متوسط در فوریه. 14 مورد بود 3,325 درجه سانتیگراد یا 6,017 F. که تنها 50 تا 100 درجه سانتیگراد سردتر از درجه حرارت است که یک تیم — از جمله مسی و Levesque — محاسبه کرده بود به عنوان Betelgeuse سطح متوسط در سال 2004 سال قبل از آن دراماتیک نور آغاز شد.

این یافته های بازیگران شکی نیست که Betelgeuse است که نور از آنجا که یکی از ستاره های عظیم همرفت سلول آورده بود گاز داغ از داخل به سطح که در آن سرد می شود. بسیاری از ستاره های این همرفت سلول ها از جمله خود ما خورشید است. آنها شبیه سطح یک قابلمه آب جوش گفت: Levesque. اما در حالی که انتقال گرما به سلول های ما خورشید متعدد و نسبتا کوچک — تقریبا به اندازه تگزاس یا مکزیک — قرمز supergiants مانند Betelgeuse که بزرگتر هستند و کولر و ضعیف تر جاذبه ورزش فقط سه یا چهار عظیم همرفت سلول که کشش بیش از حد از سطوح.

اگر یکی از این عظیم سلول افزایش یافته بود به Betelgeuse سطح Levesque و مسی خواهد ثبت نام کرده اند قابل ملاحظه ای کاهش بیشتری در دمای بیش از آنچه آنها را بین سال های 2004 و سال 2020 است.

“و مقایسه آن با ما 2004 طیف را بلافاصله نشان داد که درجه حرارت تا به حال به طور قابل توجهی تغییر” گفت: مسی. “ما می دانستیم که این پاسخ تا به حال به گرد و غبار است.”

ستاره شناسان مشاهده کرده اند ابرهای گرد و غبار در اطراف دیگر قرمز supergiants و اضافی مشاهدات ممکن است آشکار مشابه درهم و برهمی در اطراف Betelgeuse.

بیش از چند هفته گذشته Betelgeuse در واقع شروع به روشن دوباره البته کمی. حتی اگر اخیر dimming نبود نشانه ای است که این ستاره را به زودی منفجر و به Levesque و مسی که هیچ دلیلی برای متوقف کردن و به دنبال.

“قرمز supergiants بسیار پویا ستاره ها” گفت: Levesque. “بیشتر ما می توانید اطلاعات خود را در مورد رفتار طبیعی — نوسانات درجه حرارت و گرد و غبار و انتقال گرما به سلول های — بهتر است ما می توانیم آنها را درک و تشخیص زمانی که چیزی واقعا منحصر به فرد مانند یک ابرنواختر ممکن است رخ دهد.”

این پژوهش از بودجه کمک های مالی به رصدخانه لاول در این پژوهش شرکت برای پیشرفت علمی و بنیاد ملی علوم.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im