در میانه دوره ژوراسیک جزیره Skye در اسکاتلند بود و به یک جامعه پر رونق از دایناسورها که stomped در سراسر باستان خط ساحلی با توجه به مطالعه منتشر شده در 11 مارس سال 2020 در باز-دسترسی به مجله PLOS ONE توسط پیج dePolo و استفان Brusatte از دانشگاه ادینبورگ اسکاتلند و همکاران.

وسط دوره ژوراسیک است که یک زمان از عمده تکاملی تنوع در بسیاری از دایناسور گروه اما فسیل دایناسور از این دوره زمانی به طور کلی نادر است. جزیره Skye در اسکاتلند است یک استثنا بازده بدن و ردیابی فسیل های متنوع میانی ژوراسیک, اکوسیستم, خدمت به عنوان یک ارزش مکانی برای علم فسیل شناسی و همچنین گردشگری.

در این مقاله dePolo و همکاران توصیف دو به تازگی کشف فسیلی سایت حفظ حدود 50 رد پای دایناسور در باستان ساحلی mudflats. این شامل اولین رکورد در ایسل آاف سکی از یک نوع آهنگ به نام Deltapodus به احتمال زیاد ایجاد شده توسط stegosaurian (بشقاب-حمایت) دایناسور. این قدیمی ترین Deltapodus آهنگ های شناخته شده و اولین شواهد قوی که stegosaurian دایناسورها بودند بخشی از این جزیره میانی ژوراسیک جانوران. علاوه بر این سه پنجه ردپای نمایندگی های متعدد اندازه از اوایل گوشتخوار theropods و یک سری دیگر از بزرگ آهنگ های آزمایشی شناخته شده به عنوان برخی از قدیمی ترین شواهد از سالم گیاه خوار ornithopod دایناسورها.

تمام آهنگ های در نظر گرفته شده این دو سایت گسترش شناخته شده تنوع از آنچه ظاهرا یک اکوسیستم پر رونق میانه ژوراسیک, دایناسورها, در, اسکاتلند از جمله حداقل یک نوع دایناسور (stegosaurs) قبلا شناخته شده از منطقه است. این یافته ها منعکس کننده اهمیت ردپای به عنوان یک منبع اطلاعات تکمیلی به فسیل بدن. علاوه بر این نویسنده با تاکید بر اهمیت بازنگری قبلا کاوش در سایت; این سایت جدید پیدا شد در منطقه ای که از دیرباز محبوب برای فسیلی اکتشاف اما trackways تنها به تازگی نشان داد توسط طوفان فعالیت است.

منجر نویسنده dePolo می گوید: “این tracksites کمک به ما یک حس بهتر از انواع دایناسورها که زندگی در نزدیکی سواحل Skye پستانداری در میانه ژوراسیک از آنچه ما می توانیم اینسو انسو جمع کردن از این جزیره بدن فسیل. در خصوص Deltapodus آهنگ به شواهد خوبی است که stegosaurs زندگی در Skye در این زمان است.”

نویسنده Brusatte می افزاید: “این tracksites به ما یک تصویر بسیار واضح تر از دایناسورها است که زندگی در اسکاتلند 170 میلیون سال پیش. ما می دانستیم که وجود دارد غول طولانی کلفت دایناسورها ساروپود و جیپ به اندازه گوشتخواران اما ما هم اکنون می توانید اضافه کردن صفحه-حمایت stegosaurs که فهرست و شاید حتی بدوی عموزاده اردک-صورتحساب دایناسورها بیش از حد. این اکتشافات در حال ساخت Skye یکی از بهترین مکان در جهان برای درک دایناسور تکامل در وسط ژوراسیک.”

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط مجله PLOS. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

نرم افزار گرامرلی