محققان در لایبنیتس-موسسه مواد غذایی سیستم های زیست شناسی در دانشگاه فنی مونیخ (Leibniz-LSB@TUM) را تایید کرده اند حضور نادر اسید آمینه ethionine در یک کارخانه-و یا دقیق تر در میوه دورین درخت. با وجود آن تند بوی دورین بسیار محبوب است در جنوب شرقی آسیا. به عنوان تیم از دانشمندان نشان داده است این اسید آمینه نقش مهمی در شکل گیری مشخصه دورین بو.

پالپ رسیده دورین ساطع غیر منتظره ای قوی و بسیار بوی مداوم است که یادآور فاسد پیاز. به همین دلیل است که میوه ممنوع شده است در محلی حمل و نقل عمومی در سنگاپور و در های متعدد هتل ها در تایلند. با این وجود انواع مختلف دورین بسیار ارزشمند در بسیاری از کشورهای آسیایی است. دورین پالپ دارای ارزش تغذیه ای بالا و مجزا طعم شیرین و خوش قوام خامه.

آنزیم منتشر odorant از اسید آمینه

تحقیقات قبلی انجام شده در لایبنیتس-LSB@توما در حال حاضر نشان داده است که این میوه بوی بد است که اساسا با توجه به odorant ethanethiol و مشتقات آن. اما بیوشیمیایی مسیر که توسط کارخانه تولید ethanethiol باقی مانده مشخص نیست. به عنوان نادین S. Fischer and Martin Steinhaus از لایبنیتس-LSB@توما در حال حاضر نشان داد برای اولین بار در جدید خود را مطالعه ethionine پیشرو از بوی بد ماده است.

“یافته های ما نشان می دهد که این میوه می رسد در یک گیاه خاص آنزیم انتشار odorant از ethionine می گوید:” منجر نویسنده نادین فیشر. “این است که مطابق با مشاهدات ما که در طی رسیدن میوه نه تنها ethionine غلظت خمیر را افزایش می دهد بلکه در همان زمان که از ethanethiol. دومی توضیح می دهد که چرا یک رسیده دورین ساطع می کند بسیار قوی بوی.”

مربوطه نه تنها از یک جنبه بویایی

“دانستن اینکه دقیقا چقدر ethionine دورین میوه حاوی جالب است نه تنها به دلیل اهمیت آن برای بوی می گوید:” اصل محقق مارتین Steinhaus. غذا شیمیدان اضافه می کند که آزمایش های حیوانی و کشت سلولی مطالعات تایید کرده اند که اسید آمینه است بی ضرر نیست. موش گنجانیده شده است که دوزهای بالایی از اسید آمینه همراه با مواد غذایی خود را توسعه یافته آسیب کبدی و سرطان کبد. جدیدتر مطالعه نشان می دهد که غلظت های پایین از ethionine حتی ممکن است مثبت سیستم ایمنی اثر است.

“این پرسش که آیا خوردن میوه مستلزم خطرات بهداشتی می گوید:” Steinhaus. “مطالعات بیشتر قطعا نیاز به انجام شده است.” کارشناس ما را مطمئن ميسازد اما اشاره کرد که “به منظور مصرف در مقایسه با دوز ethionine که تا به حال اثرات سمی در آزمایشات حیوانی یک فرد با وزن 70 کیلوگرم را در یک روز مجبور به خوردن 580 کیلوگرم از پالپ میوه از کرتهوم تنوع است که به خصوص غنی از ethionine.”

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط لایبنیتس-Institut für Lebensmittel-Systembiologie an der TU München. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im