کشف انگل مالاریا ساعت می تواند در هموار کردن راه برای درمان های جدید

در مبارزه با مالاریا زمان در حال حاضر ممکن است در کنار ما است.

انگل که باعث بیماری های داخلی خود را دارد clock, Howard Hughes Medical Institute محقق یوسف تاکاهاشی و همکاران گزارش مارس 14 سال 2020 در مجله علوم. این تیم را یافته بودند بر اساس آزمایش در موش, در حالی که همراه مقاله توسط زیست شناس استیون هاسه تیم در دانشگاه دوک به گزارش یافته های مشابه در انگل مالاریا که آلوده به انسان است.

کشف لبنان دهه عقل متعارف در مورد انگل مالاریا و افزایش امکان جدید درمان برای این بیماری در سال های آینده. مالاریا در حدود 400 ، 000 نفر در هر سال در سراسر جهان و هنوز علت مرگ در بسیاری از مناطق گرمسیری ملل به ویژه در میان کودکان خردسال است.

دانشمندان به طور بالقوه می تواند مهار این انگل را ریتم های بیولوژیکی را مختل تهاجم خود را از انسان سلول ها می گوید: Takahashi, عصب شناسی در دانشگاه تگزاس جنوب غربی مرکز پزشکی. هزاران انگل را ژن های روشن و خاموش در یک ریتمیک, مد, او در بر داشت به احتمال زیاد موثر بر یک مجموعه گسترده ای از فرایندهای فیزیولوژیکی.

“آن را به عنوان اگر تمام انگل در زیر این 24 ساعته برنامه,” او می گوید. “ما فکر می کنیم که اگر ما می تواند به شکل از چه کنترل هایی که برنامه ما می خواهم یک هدف جدید به سعی کنید به مهار چرخه زندگی این انگل است.”

موضوع از زمان

شبانه روزی ساعتهای که کنترل سوخت و ساز بدن در یک ریتم روزانه مهمی تقریبا در تمام موجودات زنده از باکتری ها به گیاهان و حیوانات. اما کمی شناخته شده در مورد نقش ریتم روزانه در انگل که همچنین باید به رقابت با میزبان خود را’ ساعت.

در مالاریا پلاسموديوم انگل رشد در داخل میزبان سلول های قرمز خون و از بین بردن آنها باعث تب و علائم دیگر. پزشکان از مدت ها متوجه شدم که این تب هستند ریتمیک تکرار شونده در هر 24, 48 و یا 72 ساعت بسته به گونه پلاسموديوم. اما دانشمندان فرض انگل صرفا شرح زیر است میزبان خود را 24 ساعته ریتم.

تاکاهاشی که کشف اساس ژنتیکی پستانداران’ شبانه روزی ساعتها در 1990s مشکوک است که این انگل ممکن است خود را تنظیم ریتم. او و postdoc Filipa Rijo-Ferreira تا به حال مشاهده شده چیزی مشابه در نوع دیگری از انگل.

Rijo-فریرا و تاکاهاشی کشف شده در سال 2017 که این انگل که باعث خواب بیماری خود ریتم شبانه روزی. در سال 2018 آنها گزارش داد که انگل شیفت میزبان خود را شبانه روزی, ساعت, مردم در خواب در طول روز به جای شب. این ایده که انگل دارای ساعت داخلی “فقط منفجر شد من تخیل” Rijo-Ferreira می گوید. تا آن زمان هیچ کس تا به حال گزارش شده چنین زمان بندی ساز در یک انگل. پس از آن مالاریا با آن دوچرخه سواری تب به نظر می رسید مانند امیدوار کننده ترین مکان برای نگاه.

تاکاهاشی و Rijo-Ferreira که پیشگام این پروژه در آزمایشگاه انجام یک سری آزمایش با استفاده از موش ها و انگل مالاریا که آلوده آنها پلاسموديوم chabaudi. اولین آنها نشان داد که انگل ریتم همچنان ادامه دارد ثابت در تاریکی و بدون در نظر گرفتن از میزبان تغذیه با 4,000 از انگل را تقریبا 5,000 ژن دوچرخه سواری در سطح خود را از فعالیت های. سپس آنها نشان داد که انگل می تواند تغییر ریتم روزانه و که آن ریتم همچنان ادامه دارد و حتی در موش های تغییر ژنتیکی به هیچ ریتم خود را.

این گروه کشف یک ساعت کنترل میزبان-پاتوژن دینامیک برجسته “اساسی و گسترده نقش شبانه روزی ساعت در سلامتی و بیماری در انسان می گوید:” دوک هاسه که تیم نتایج در همان موضوع علم نشان دادن ریتم داخلی در یک انگل مالاریا گونه که آلوده به انسان پلاسموديوم فالسيپاروم.

هاسه و تاکاهاشی کشف شده توسط شانس است که آنها مشغول به کار بودند در همان سوال استفاده از انواع انگل مالاریا گونه و با آنها هماهنگ به انتشار یافته های خود را با هم. “این یک قانون فوق العاده collegiality,” هاسه می گوید.

متوقف کردن ساعت

در نهایت محققان می خواهید به پرتاب یک آچار در انگل را clockworks. هاسه امیدوار است که او و تاکاهاشی این تیم را چطور میزبان و انگل ریتم تعامل آشکار اهداف جدید برای درمان. که “ماه شات,” او می گوید.

وجود دارد در حال حاضر هیچ دارویی که هدف شبانه روزی, ساعت, اما این ایده به دست آوردن کشش تاکاهاشی می گوید. بیشتر چه “اثربخشی داروهای مختلف متفاوت بوده و با گذشت زمان از روز,” او می گوید. برای مثال برخی از داروهای پایین آورنده کلسترول گرفته شده در پایان روز برای کار بهتر با ما ریتم شبانه روزی به عنوان کلسترول تولید می شود و عمدتا در شب.

در مورد مالاریا پلاسموديوم انگل در حال حاضر نشانه هایی از مقاومت به داروهای موجود. این مطالعه جدید امیدوارم باز درب به “بررسی اینکه آیا زمان بندی که در آن شما به یک دارو می تواند آن را بیشتر موثر” Rijo-Ferreira می گوید.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>