اختلال ریتم شبانه روزی مربوط به بعد پارکینسون تشخیص

مردان مسن که ضعیف یا نامنظم ریتم شبانه روزی هدایت روزانه خود چرخه استراحت و فعالیت هستند به احتمال زیاد به بعد از توسعه بیماری پارکینسون بر اساس یک مطالعه جدید توسط دانشمندان در دانشگاه سان فرانسیسکو ویل موسسه علوم اعصاب که تجزیه و تحلیل 11 سال از داده ها برای حدود 3000 به طور مستقل زندگی مردان مسن تر است.

دانشمندان گفت: خود را کشف ارتباط بین ریتم شبانه روزی و پارکینسون — یک بیماری است که با از دست دادن کنترل حرکت و تعادل و توابع دیگر مغز — نشان می دهد شبانه روزی این اختلال ممکن است منعکس کننده عصبی بیماری فرآیندهای در حال حاضر بر مغز ساعت داخلی به خوبی قبل از تشخیص پارکینسون و که آنها می تواند به عنوان یک هشدار دهنده نشانه ای از این بیماری است.

“قدرت ریتم شبانه روزی فعالیت به نظر می رسد که واقعا یک اثر مهم در سلامت و بیماری به خصوص در پیری است. در این مطالعه ما نشان داد که حتی تغییرات کوچک در ریتم شبانه روزی در مردان همراه بودند با احتمال بیشتری از گرفتن پارکینسون پایین خط” گفت: مطالعه ارشد نویسنده کریستین Yaffe, MD, Roy و ماری اسکولا وقف صندلی و معاون رئیس بخش روانپزشکی در UCSF استاد روانپزشکی مغز و اعصاب و اپیدمیولوژی و آمار زیستی و عضو UCSF حافظه و پیری ،

نتایج — منتشر شده 15 ژوئن 2020 در JAMA Neurology — شایستگی پیگیری با توجه به نویسندگان این مطالعه به بررسی اینکه آیا تغییرات فیزیولوژیکی تنظیم کردن توسط اختلال در ریتم شبانه روزی ممکن است خود را یک ماشه برای neurodegeneration و اینکه آیا تقویت این ریتم می تواند به کاهش خطر ابتلا به پارکینسون است.

پارکینسون دوم شایع ترین اختلال نورودژنراتيو پس از بیماری آلزایمر. از 500 ، 000 نفر در ایالات متحده تشخیص داده شده اند با بیماری پارکینسون و بسیاری با این بیماری تشخیص داده نشده با توجه به موسسه ملی اختلالات عصبی و سکته مغزی. اکثر کسانی که از بیماری پارکینسون تشخیص داده می شوند پس از 60 سال سن دارند. هیچ داروهای شناخته شده برای جلوگیری از این بیماری وجود دارد اما تعداد فزاینده ای از درمان برای تسکین علائم.

در میان افراد مسن ضعیف یا نامنظم ریتم شبانه روزی استراحت و فعالیت مشترک هستند, با توجه به مطالعه منجر نویسنده Yue Leng, MD, دکترا استادیار روانپزشکی در UCSF. شرایط دیگر — یبوست یا اختلالات در حس بویایی — نیز در ارتباط با افزایش احتمال ابتلا به پارکینسون بعد از آن.

“پارکینسون یک بیماری است که احتمالا طول می کشد چند دهه به توسعه و جدا از تغییرات در جنبش های قبلی علائم ممکن است بحرانی در شناخت بیماری و مکانیسم های آن,” Leng گفت. “این اولین بار است که بزرگ مطالعه طولانی مدت برای پیدا کردن که اختلال ریتم شبانه روزی ممکن است مربوط به بیماری پارکینسون است که پدیدار سال بعد.”

در این بررسی که ثبت نام 2,930 مردان با سن متوسط 76.3 زمانی که تحقیقات شروع شد و بخش بزرگتر جمعیت مبتنی بر شکستگی در مردان مطالعه (MRoS) که در سال 2000 آغاز شد و ثبت نام مردان در شش مرکز پزشکی در سراسر کشور. هیچ یک از شرکت کنندگان در این زیر مجموعه از MRoS کوهورت در ابتدا پارکینسون و تمام شد زندگی در جامعه بر اساس تنظیمات (یعنی نه در خانه های سالمندان). وضعیت خود را برای بسیاری از بهداشت و سلامت-عوامل مرتبط با آن مورد بررسی قرار گرفت در آغاز و آنها تحت نظارت از طریق پیگیری بازدیدکننده داشته است و پرسشنامه.

به عنوان بخشی از این مطالعه محققان نظارت ریتم شبانه روزی استراحت و فعالیت بیش از سه جداگانه 24 ساعت دوره توسط شرکت کنندگان پوشیدن actigraph — یک دستگاه مانند ساعت مچی است که تشخیص و سوابق حتی خفیف مچ دست حرکات. داده های جمع آوری شده از این دستگاه به طور مستقل در ارتباط با توسعه بعد از پارکینسون.

در یک مطالعه قبلی Leng و Yaffe شناسایی ارتباط بین چرت زدن در طول روز و بعد از آن توسعه پارکینسون. اما ارتباط بین ریتم شبانه روزی و پارکینسون است و نه فقط یک موضوع و یا اختلال خواب با توجه به مطالعه جدید. ارتباط حقیقی است حتی پس از حسابداری برای شاخص های اختلالات خواب — از جمله از دست دادن خواب; خواب ناکارآمدی (زمان صرف شده در خواب بعد از خاموش کردن چراغ); حرکت پا در هنگام خواب و مزمن موقت قطع تنفس شناخته شده به عنوان آپنه خواب است.

در طراحی این نتیجه محققان زمان به حساب های متعدد دیگر متغیر های جمع آوری شده به عنوان بخشی از MRoS مطالعه از جمله تفاوت های منطقه ای در سایت های مطالعه و شرکت کنندگان و جمعیت آموزش و پرورش پایه و عملکرد شناختی, مزمن, بیماری, بدنی, فعالیت, علائم افسردگی, شاخص توده بدن و استفاده از بنزودیازپین ها, الکل و کافئین.

Leng و Yaffe ارزیابی چهار پارامتر از شرکت کنندگان در بقیه فعالیت ریتم به عنوان اندازه گیری توسط actigraph: دامنه اختلاف بين دوره از بیشترین به کمترین فعالیت; mesor متوسط فعالیت; نیرومندی چگونه به خوبی اندازه گیری دوره ای استراحت از فعالیت های همسان به طور منظم منحنی شبیه به یک موج کسینوسی و acrophase اندازه گیری پیشرفته و یا تاخیر در چرخه 24 ساعته نسبت به جمعیت به طور متوسط.

در طول پیگیری, 78 از 2,930 شرکت کنندگان در مطالعه مبتلا به پارکینسون است. کسانی که کمترین ثمر رساند در actigraph دامنه mesor یا نیرومندی بود سه گانه خطر ابتلا به پارکینسون در مقایسه با کسانی که به ثمر رساند ، محققان نمی پیدا کردن یک ارتباط بین acrophase و پارکینسون خطر است.

مدل حیوانی بیماری پارکینسون نشان داده اند که سلول های کنترل مغز ريتم ضربان ساز اغلب شروع به انحطاط حتی قبل از سلول ها در بخشی از مغز است که به طور سنتی در ارتباط با بیماری پارکینسون علائم نشان می دهد که ضعف ریتم شبانه روزی ممکن است در برخی موارد نشان دهنده مراحل اولیه بیماری است.

Leng همچنین آیا حکومت نه از احتمال که اختلال در ریتم شبانه روزی در حال حاضر شناخته شده است به علت تغییرات متابولیک و التهاب ممکن است خود منجر به عصبی بیماری است. Leng امیدوار است برای بررسی اینکه آیا تضعیف ریتم شبانه روزی باعث التهاب یا تجمع غیر طبیعی پروتئین دیده می شود در آسیب بافت مغز در هر دو پارکینسون و آلزایمر است.

“این بیماری های عصبی هستند و نه برگشت پذیر است,” او گفت:. “اما اگر نقاط تحقیقات به خواب و یا شبانه روزی مشکلات بودن عوامل خطر برای neurodegeneration قبل از سنتی علائم سپس ما ممکن است قادر به استفاده از این اطلاعات برای تشخیص زود هنگام و تشخيص و یا ما ممکن است قادر به مداخله در راه است که جلوگیری از توسعه عصبی از دست دادن عملکرد.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im