اختلال در خواب و افزایش خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی با ترویج التهاب

اختلال خواب نشان داده شده است که در ارتباط با افزایش خطر ابتلا به آترواسکلروز اما مکانیسم مشخص نبود. یک مطالعه جدید در باز کردن دسترسی به مجله PLOS Biology توسط Raphael Vallat, Vyoma شاه و متیو واکر از دانشگاه کالیفرنیا در برکلی و همکارانش نشان می دهد که خواب تکه تکه تشدید تصلب شرایین و ممکن است افزایش خطر ابتلا به سکته مغزی از طریق یک اثر در مسیرهای التهابی. این نتایج با ارائه یک مکانیزم برای توضیح دیرینه مشاهده است که فقیر خواب و افزایش خطر ابتلا به بیماری های قلبی و سکته مغزی و پیشنهاد ساده و مستقیم راه هایی برای کاهش این خطر.

برای تست اینکه آیا این اثر ممکن است به دلیل در بخشی به افزایش التهاب سیگنالینگ نویسندگان اندازه گیری اختلال خواب از طریق هر دو خواب بر آزمایشگاه polysomnography و ساده حرکت آشکارساز بر روی مچ دست بیش از چند شب (actigraphy). آنها با استفاده از استاندارد شمارش سلول های خون برای اندازه گیری سطح نوتروفیل ها و مونوسیت ها دو نوع از سلول های سفید خون که مسئول رانندگی مسیرهای التهابی.

آنها دریافتند که خواب تکه تکه شدن به عنوان اندازه گیری توسط actigraphy پیش بینی هر دو بالاتر نوتروفیل (اما نه مونوسیت) شمارش و بالاتر عروق کرونر کلسیم اندازه گیری از تصلب شرایین پاتولوژی. با استفاده از یک روش آماری شناخته شده به عنوان وساطت و تحلیل آنها نشان داد که تاثیر خواب تکه تکه شدن در عروق کرونر کلسیم بود با واسطه از طریق افزایش نوتروفیل ها; به عبارت دیگر فقیر خواب منجر به افزایش نوتروفیل ها که به نوبه خود منجر به افزایش تصلب شرایین. تاثیر اختلال خواب در نوتروفيل ها و آترواسکلروز قابل توجهی باقی مانده پس از حسابداری برای چندین شناخته شده همکاران به بیماری عروق از جمله سن و جنس و قومیت و شاخص توده بدن, سیگار, فشار خون و عوامل دیگر.

مشابه ارتباط داشت برای اختلال خواب به عنوان اندازه گیری توسط polysomnography اگر چه آن را به عنوان قوی باقی مانده قابل توجهی پس از تصحیح برای برخی از اما نه همه همکاران تفاوت نشان می دهد ممکن است با توجه به مدت زمان کوتاه تر از polysomnography (یک شب) در مقابل actigraphy (در یک هفته). نشد به صورت ذهنی گزارش فقیر خواب که در آن از افراد خواسته شد تا به خاطر کیفیت خواب خود را یافته که نشان می دهد که درخواست بیماران در مورد خواب ممکن است یک ابزار مفید برای ارزیابی خواب خود را مرتبط با خطر ابتلا به بیماری قلبی است.

“بهبود خواب ممکن است ارائه یک راه جدیدی را برای کاهش التهاب و در نتیجه کاهش خطر ابتلا به آترواسکلروز” واکر گفت. “این یافته ها ممکن است کمک به اطلاع رسانی عمومی دستورالعمل های بهداشتی که به دنبال افزایش تداوم خواب به عنوان یک راه برای بهبود سلامت و کاهش بار بیماری های قلبی در جامعه است.”

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط مجله PLOS. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>