Divining بارش باران موسمی ماه پیش با ماهواره ها و شبیه سازی های

پژوهشگران وابسته به دانشگاه تگزاس در Austin توسعه یک استراتژی است که با دقت بیشتری پیش بینی بارش فصلی بر روی آسیایی, موسمی منطقه و می تواند ملموس بهبود مدیریت منابع آب در شبه قاره هند تأثیر بیش از یک پنجم از جمعیت جهان است.

با استفاده از داده های ماهواره ای در اندازه و میزان برف بسته در فلات تبت و در سیبری تیم ایجاد شده بهتر است آب و هوا مدل شبیه سازی است که پیش بینی تغییرات بارش باران موسمی فصل بعد. تحقیقات جدید آنلاین منتشر شد و در تحقیقات محیط زیست نامه.

“ما در حال تمرکز بر زمان در مقیاس فراتر از 14 روز از آب و هوا پیش بینی به دورتر فصلی, چشم انداز” گفت: Peirong Lin, در حال حاضر یک postdoc در دانشگاه پرینستون است که رهبری این پروژه تحقیقاتی در حالی که یک دانشجوی کارشناسی ارشد در دانشگاه تهران جکسون دانشکده علوم. “این یک زمان بسیار مهم در مقیاس چرا که مدیران منابع آب نیاز به دانستن در پیش بینی ماه قبل موسمی شروع برای تصمیم گیری در مورد منابع و کشاورزی است.”

باد موسمی و باران می آید که با آنها رو با اختلاف درجه حرارت بین زمین و اقیانوس. آب و هوای فعلی و پیش بینی متکی بر مدل های کامپیوتر است که با استفاده از مدل گردش عمومی رطوبت خاک و عوامل دیگر. مدل جدید با استفاده از مکمل داده های ماهواره ای برای بهبود این پیش بینی ها با بازدید از یک تاریخی به رسمیت شناخته شده و ارتباط بین برف بسته فنی و موسمی قدرت بیش آسیایی موسمی منطقه به خصوص در شبه قاره هند.

“برای هند بادهای موسمی آن تجربی شناخته شده تقریبا 140 سال پیش است که بارندگی در تابستان متصل شد, به برف در هیمالیا” گفت: زونگ-لیانگ یانگ استاد در جکسون مدرسه بخش زمین شناسی علوم است. “اما ما با مدل های جدید ما در حال حاضر باید یک درک عمیق تر از به هم پیوسته فرآیندهای و ما قادر به تعیین کمیت چنین ارتباط است که پیش بینی فصل باران های موسمی قدرت از برف بسته است.”

تحقیقات جدید با استفاده از هر دو وسعت و عمق زمستان برف به دقت شبیه سازی بادهای موسمی است. اطلاعات محدود مدل های جدید می آید از دو ماهواره: متوسط Resolution Imaging Spectroradiometer (MODIS) فراهم می کند که اطلاعات در مورد پوشش برف و جاذبه بازیابی و آب و هوا آزمایش (فضل) با گرانشی اطلاعات است که تعیین کننده عمق برف. ترکیب مشاهدات را مدل سازی شرایط برف بیشتر واقع بینانه و نشان می دهد که برف سنگین بسته-با کندتر گرمایش از خشکی در مقایسه با اقیانوس — منجر به ضعیف تر بادهای موسمی است. برعکس خفیف برف زمستان منجر به قوی تر بادهای موسمی است.

این تحقیق همچنین نشان می دهد که بارش برف در تبت و سیبری باید نقش های مختلف در تعدیل بارش باران موسمی. برف در تبت فلات نسبتا نازک نسبت به سیبری. تجزیه و تحلیل دقیق در این مقاله نشان می دهد که تبت برف بسته بهبود چند هفته از پیش بینی. آن است سیبری برف ذوب می شود که بعد از آن در تابستان در نتیجه داشتن یک دیگر تاثیر بر سیستم آب و هوایی است که تحت تاثیر پیش بینی ها بیشتر هم منجر شود و بیشتر به اوج فصل باران های موسمی.

وجود هشدارهای این پژوهش است. بادهای موسمی تاثیر به مراتب گسترده تر منطقه ای از جهان اما این تیم شبیه سازی نشان داد که اکثر تلفظ پیش بینی شد به دست آمده تنها در شبه قاره هند و آنها نه به عنوان موثر بر شرق آسیا است.

“این پیش بینی بیشتر بهبود یافته در سراسر شبه قاره هند به احتمال زیاد به دلیل هند موسمی است که حساسیت بیشتری نسبت به تغییرات برف بر روی زمین” گفت: Lin. “شرق آسیایی موسمی ممکن است پیچیده تر است.”

هنوز هم این تیم امیدوار است که استراتژی جدید توسعه یافته توسط تحقیقات خود را استفاده می شود به بهبود پیش بینی فصلی فراتر از شبه قاره هند با تحقیقات آینده است که گسترش می یابد زمان شبیه سازی می کند.

“کاری که ما انجام در جکسون مدرسه پیشرو در این زمینه است اما آن را به زمان قبل از این ایده های در حال اجرا در عملیاتی مدلسازی سیستم های عملیاتی مراکز گفت:” یانگ. “اما هدف ما این است که برای کاهش تحقیقات به عمل شکاف و پیدا کردن راه هایی برای استفاده از بسیاری از ماهواره ها مورد استفاده قرارگرفته که می توانند در دراز مدت آب و هوا پیش بینی.”

اضافی نویسندگان این پژوهش شامل Jiangfeng وی در حال حاضر وابسته به دانشگاه نانجینگ از اطلاعات علم و فناوری در چین; Robert E دیکنسون از جکسون دانشکده علوم; Yongfei ژانگ در حال حاضر همسو با برنامه های جوی و اقیانوسی علوم در دانشگاه پرینستون; و ژائو در حال حاضر همسو با غرب در دانشگاه چونگ کینگ, چین. همه تحقیقات و توسط همه نویسندگان انجام شد در حالی که وابسته به جکسون دانشکده علوم.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه تگزاس در آستین. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net

نرم افزار گرامرلی

ایندکسر