DNA از باستان ایرلندی مقبره نشان می دهد زنای با محارم و نخبگان است که حکم اولیه کشاورزان

اوایل ایرلندی خانواده سلطنتی ممکن است به خاک سپرده شده است در Newgrange آرامگاه نشان داده شده در سپیده دم در نقطه انقلاب زمستانی.
 

کن ویلیامز/SHADOWSANDSTONE.COM

بیست و پنج کیلومتری شمال دوبلین یک شاهکار از سن سنگ مهندسی افزایش می یابد از این تپه: یک ساختار مدور 12 متر بالا تقریبا این منطقه از ایالات متحده زمین فوتبال ساخته شده و از بیش از 200 ، 000 تن از زمین و سنگ. برخی از کشاورزان برای اولین بار وارد در ایرلند بنا این بنا به نام Newgrange نزدیک به 1000 سال قبل از استون هنج یا مصر اهرام ساخته شد. باستان شناسان فرض بر آن بود تشریفاتی سایت و جمعی از آرامگاه—بیان یک جامعه مساوات طلب.

در حال حاضر DNA از یک مرد میانسال به خاک سپرده شد در 3200 B. C. E. در مرکز توانا این تپه نشان می دهد در غیر این صورت. ژن خود نشان می دهد او تا به حال پدر و مادر پس از نزدیک مرتبط با آنها بوده است باید برادر و خواهر یا پدر و مادر و فرزند.

در سراسر فرهنگ ها زنای با محارم است که تقریبا همیشه تابو—به جز در خالص از خانواده سلطنتی بود. ژنتیکی آن آثار در Newgrange نشان می دهد سلسله مراتب اجتماعی در زمان برگزاری در ایرلند زودتر از تصور با توجه به یک مطالعه جدید. “شاید ما شده است این استدلال بیش از حد دور است که [این افراد] برابری طلب می گوید:” جسیکا Smyth, یک باستان شناس در دانشگاه کالج دوبلین بود که بخشی از این تیم است.

به تازگی توالی ژنوم از Newgrange و دیگر ایرلندی مقبره بخشی از گسترده تر ارزیابی مجدد از عصر نوسنگی که مشخص شده است با ظهور کشاورزی. در طول دهه گذشته محققان با استفاده از DNA باستانی برای ردیابی حرکت آهسته, 5000 سال گسترش باستان کشاورزان از آناتولی در سراسر اروپا است. نوسنگی مهاجران که وارد ایرلند در حدود 3700 B. C. E. بودند مجمع الجزایر حد که گسترش.

اکثر ایرلندی نوسنگی شهرک مقیاس کوچک با خانه های تقریبا برابر اندازه. به عنوان دیده می شود در نوسنگی گور در سراسر اروپا خود را تدفین می نشانه ای از سلسله مراتب. حتی در بناهای بزرگ مانند Newgrange بشر باقی مانده بودند چندپاره و فاقد تأثیرگذاری با هم, به عنوان اگر در یک جمعی آرامگاه. “باستان شناسان [باید] استدلال برای یک مدت زمان طولانی تر و مساوات طلبانه نوسنگی می گوید:” co-نویسنده توماس Kador یک باستان شناس در دانشگاه کالج لندن است.

Newgrange است که توسط یک پاساژ که منجر به یک مرکزی مجلسی; ورودی آن گرا است بنابراین یک شعاع از نور خورشید روشن اتاق در سپیده دم در کوتاهترین روز سال است. “این به وضوح یک محل عمومی مراسم و باید گرفته شود مقدار زیادی از نیروی انسانی برای ساخت می گوید:” متخصص ژنتیک لارا کسیدی از کالج ترینیتی دوبلین. صدها نفر از جمله عبور آرامگاه آثار یافت شده در سراسر ایرلند.

بسیاری از اجساد در آن مقبره سوزانده شد. اما در قلب Newgrange بیل در 1970s یافت unburnt استخوان های یک مرد, برچسب NG10 در یک تو رفتگی در دیوار تزئین شده با استادانه تراشیده شده سنگ. کسیدی و نویسندگان قادر به استخراج DNA از NG10 را petrous استخوان متراکم بخشی از گوش داخلی است.

مقایسه NG10 DNA و دیگر نوسنگی تدفین با DNA از مردم زندگی در جزیره قرن قبل نشان می دهد نوسنگی کشاورزان وارد ایرلند به عنوان بخشی از یک مهاجرت دسته جمعی و به زودی غرق و یا حذف شده میراث ژنتیکی قبل از آن شکارچی می گوید ژنتیک دانیل Bradley یک co-نویسنده همچنین در کالج ترینیتی دوبلین.

NG10 DNA نیز خود را نشان می دهد غیر معمول نسب. در یک مقاله منتشر شده امروز در طبیعتکسیدی و نویسندگان در قرعه کشی تشابه در سابقه تاریخی به استدلال می کنند که پسر از یک زانی با محارم اتحادیه به خاک سپرده شد در چنین برجسته آرامگاه امتیاز به یک ارثی طبقه حاکم. “طرق خواهم که تابو تقریبا جهان با استثنائات بسیار کمی,” او می گوید.

کسانی که استثنا شامل مصر فراعنه بودند که خدایان در نظر گرفته که نیاز به ازدواج با یکدیگر. سلطنتی خواهر و برادر در هاوایی و Incan امپراتوری نیز شناخته شده است به ازدواج با تمرکز قدرت در یک خانواده است. “من معتقدم که ما در حال دیدن یک شبیه اجتماعی پویا در بازی میان استعمارگران از نوسنگی ایرلند” کسیدی می گوید.

اضافی DNA از بیش از 40 افراد دفن شده در دیگر نوسنگی سایت از جمله سه پاساژ مقبره پشتیبانی از وجود نزدیک گره نخبگان. افراد دفن شده در پاساژ آرامگاه سایت های نزدیک تر به یکدیگر مرتبط نسبت به افراد دفن شده در انواع دیگر مقبره حتی اگر عبور مقبره از هم جدا شدند توسط صدها کیلومتر و به طول انجامید بیش از 500 سال است. برخی از افراد در پرت و دور افتاده عبور مقبره می توانست دوم یا سوم عموزاده یا بزرگ-great-great-great-پدربزرگ و مادر بزرگ و فرزند.

شیمیایی ایزوتوپ در استخوان های خود را نشان می دهد افراد در گذشت و آرامگاه تدفین خوردن بیشتر گوشت و محصولات حیوانی از معاصران خود را. از تدفین نیز شامل زنان و کودکان نشان می دهد وضعیت اجتماعی به ارث برده بود و به جای برنده یک عمر برای مثال در نبرد. “ما در حال صحبت کردن در مورد مردان قوی ما در حال صحبت کردن در مورد چیزی است که می تواند به ارث برده و حفظ بیش از چندین نسل” Kador می گوید. “کوچک [مرتبط با] نخبگان به نام عکس در مصر است.”

اما دیگر باستان شناسان محتاط هستند. “برای رفتن از [NG10] به گفته این نیا-دولت جوامع که در آن شما باید یک خداگونه نخبگان است که با فشار دادن آن کمی دور می گوید:” دانشگاه منچستر باستان شناس جولیان توماس. “این یک پسر است.” او اشاره می کند Newgrange بود محل دفن تقریبا 1000 سال بیش از حد طولانی به کلی از تک بود….

بناهای تاریخی مانند Newgrange استفاده شده است ممکن اشتراکی در زمان های خاص و مشترک تصمیم گرفتند به عنوان شخصی مقبره برای مدت کوتاهی می گوید: Alasdair Whittle, یک باستان شناس در دانشگاه کاردیف. “این واقعا خیره کننده کشف” او می گوید: از NG10 نسب. اما “اجتماعی تفاوت در نوسنگی هنگامی که آن رخ می دهد که اغلب نسبتا کوتاه زندگی می کردند.”

او نشان می دهد که در سال های قبل از NG10 متولد شد, نخبگان ممکن است پدید آمده اند به طور موقت در پاسخ به بحران است. آب و هوا رکود در اواسط هزاره چهارم B. C. E., در زمان عبور مقبره رسیدن به اوج خود می تواند منجر به قحطی باعث دراماتیک اما تغییر موقت در راه جامعه برگزار شد.

یک راه برای حل و فصل بحث این است که نگاهی به شبیه گذشت مقبره ساخته شده در جزایر Orkney و در ولز و فرانسه است. “سوال این است که آیا این به وجود آمد در ایرلند و یا اینکه آیا آنها واردات موجود در ساختارهای اجتماعی به جزیره” کسیدی می گوید. “آن را می شود بسیار هیجان انگیز برای دیدن در صورتی که این یک الگوی ما در مناطق دیگر.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im