ملاتونین کنترل ساعت بدن — بالا سطح ملاتونین را با ما احساس خستگی در شب. این هورمون نیز نقش مهمی در حیوانات’ ریتم های بیولوژیکی است. نور مصنوعی در شب-نور آلودگی — می تواند به سرکوب تولید ملاتونین در ماهی حتی در نور کم شدت یافته ایجاد شده توسط محققان از لایبنیتس-موسسه آب شیرین محیط زیست و داخلی شیلات (IGB).

ملاتونین تنظیم شب و روز, ریتم در انسان و مهره داران. ارگان ها, بافت ها و سلول های خود را تنظیم ساعت داخلی بسته به سطح این هورمون. به عنوان یک نتیجه, ملاتونین همچنین کنترل فرآیندهای مانند رشد و تولید مثل. مهره داران و انسان تشخیص تفاوت در محیط روشنایی از طریق گیرنده به عنوان مثال در شبکیه چشم است. نور ادراک شده توسط این گیرنده سرکوب تولید ملاتونین که هورمون سطح بالا است در تاریکی فاز. نور مصنوعی در شب ممکن است مزاحم سطح ملاتونین.

تیم IGB محققان به بررسی تولید ملاتونین در جای بلند قرار دادن. در طول روز تمام ماهی بودند در معرض نور روز. در شب نورپردازی های متنوع بسته به گروه: گروه کنترل صرف شب در تاریکی کامل در حالی که سه تن دیگر گروهها در معرض شدت نور در 0.01, 0.1 و 1 lux. پس از ده روز این دانشمندان با اندازه گیری سطح ملاتونین در سه ساعته با فواصل بیش از یک دوره از 24 ساعت. نتیجه: حتی بالاترین شدت نور از 0.01 lux بود به اندازه کافی برای سرکوب ملاتونین تولید; بالاتر شدت نور led به طور فزاینده ای قوی تدریجی کاهش ملاتونین.

برای مقایسه شدت نور که موجودات زنده در معرض در شب: در یک کریستال روشن شب و نور با شدت کمتر از 0.001 lux. در یک شب ماه کامل آن اقدامات حداکثر 0.3 lux. آسمان درخشش بیش از یک شهرستان می تواند رسیدن به نور شدت از 1 لوکس و بیشتر و خیابان می تواند روشنایی هر چیزی تا 150 لوکس.

حتی شب, شهری, آسمان درخشش سرکوب ملاتونین تشکیل

“شگفت آور از چیزی است که به شدت از شهری در آسمان تب و تاب بودن به اندازه کافی برای سرکوب ملاتونین تولید در ماهی” اظهار داشت منجر نویسنده Franziska Kupprat از IGB. مناطق زیادی در سراسر جهان تحت تاثیر قرار توسط این نوع از آلودگی نوری. دلیل این است که نور ساطع شده توسط روشنایی تاسیسات تابش به آسمان و منعکس کردن ابرها و ذرات قابل توجهی ایجاد آسمان نور است که به گسترش بیشتر واقعی شعاع نور به منبع نور است.

شدت نور هیچ تاثیری بر ریتم تولید ملاتونین. تمام نمونه ها تجربه افزایش ملاتونین شکل در طول این دوره از بعد از ظهر اوج در شب.

“مطالعات قبلی نشان داده اند که شدتهاي بالاتر از نور شب مانند 10 و 100 لوکس نیز تاثیر ملاتونین ریتم در جای بلند قرار دادن. دلیل این است که تولید ملاتونین در شب به حال کاهش یافته است به حدی است که دیگر متفاوت به پایین مقادیر اندازه گیری شده در طول روز” توضیح IGB را دکتر فرانتس Hölker.

ماهی صرف بیشتر از زندگی خود را در خواب اگر چه این آشکار است زیرا آنها هیچ پلک. مانند تمام موجودات زنده و ماهی به خواب نیاز به بازسازی. IGB را پروفسور ورنر Kloas رهبری محقق این مطالعه توضیح داد: اثرات مختل سطح ملاتونین: “ما تحقیقات قبلی روش ما را قادر به ارزیابی این که آیا شهری ماهی تجربه یک کمبود خواب به دلیل آلودگی نوری. اما فرض کنیم این مورد است چرا که ملاتونین یک عامل مهم موثر بر خواب در مهره داران از جمله ماهی. یک چیز برای مطمئن است که دیگر عملکردهای بدن مانند سیستم ایمنی بدن دفاع و رشد و تولید مثل می تواند مختل تغییر ملاتونین تولید می باشد.”

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط Forschungsverbund برلین. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im