آیا شما مانند عجیب و غریب هنر ؟ خود را سرزنش مغز

یک الگوریتم جدید می تواند پیش بینی کند که به احتمال زیاد ترجیح می دهند هنر انتزاعی مثل این ناشناس Mark Rothko نقاشی بر روی صفحه نمایش در Sotheby در شهر نیویورک است.

بنو Schwinghammer/تصویر داد via Getty Image

برای بسیاری از مردم چشم هنرمند, Mark Rothko, enormous نقاشی ها کمی بیشتر از ردیف هایی از رنگ. در عین حال یک Rothko می تواند واکشی حدود $100 میلیون. در ضمن پابلو پیکاسو منحرف چهره مجذوب برخی از بینندگان و مرعوب کردن دیگران است.

چرا برداشت ما از زیبایی متفاوت است بنابراین به طور گسترده ای? پاسخ ممکن است دروغ در مغز ما شبکه های. محققان در حال حاضر توسعه یک الگوریتم است که می تواند پیش بینی کند هنر تنظیمات با تجزیه و تحلیل چگونه مغز یک فرد شکسته شدن اطلاعات بصری و تصمیم می گیرد که آیا یک نقاشی است که “خوب است.” این یافته ها نشان می دهد برای اولین بار چگونه ذاتی ویژگی های یک ترکیب نقاشی با قضاوت بشر به هنر ارزش در ذهن ما است.

بسیاری از افراد—از جمله محققان—در نظر گرفتن هنر تنظیمات به همه نقشه می گوید: Anjan Chatterjee, متخصص مغز و اعصاب شناختی و عصب شناسی در دانشگاه پنسیلوانیا بود که درگیر در مطالعه است. بسیاری از تنظیمات ریشه در زیست شناسی–غذاهای شیرین برای مثال کمک به ما برای زنده ماندن. و مردم تمایل برای به اشتراک گذاشتن مشابه استانداردهای زیبایی وقتی که می آید به انسان چهره ها و مناظر. اما وقتی که می آید به هنر “وجود دارد نسبتا دلخواه چیزهایی که ما به نظر می رسد در مورد مراقبت و ارزش” Chatterjee می گوید.

به شکل از چگونه مغز فرم ارزش قضاوت در مورد هنر, محاسباتی, عصب شناسی Kiyohito Iigaya و همکارانش در موسسه فناوری کالیفرنیا برای اولین بار می خواست بیش از 1300 داوطلب در وردپرس سایت Amazon Mechanical Turk برای رای دادن به یک انتخاب 825 نقاشی از چهار غربی ژانرها از جمله امپرسیونیسم, کوبیسم, انتزاعی, هنر, و, رنگ, زمینه نقاشی. داوطلبان در سراسر سن 18 سالگی اما محققان مشخص نیست آشنایی با هنر و یا قومی و یا منشاء ملی.

با استفاده از یک الگوریتم به فاش کردن الگوهای ارتباط بین datapoints محققان دریافتند که نقاشی های ترجیح داده شده توسط همان گروه از مردم تمایل برای به اشتراک گذاشتن برخی از ویژگی های بصری. این ویژگی ها همه کاهش یافت و به دو دسته: “سطح پایین” ویژگی های مانند کنتراست و رنگ بودند ذاتی به یک تصویر. “سطح بالا” ویژگی های مانند احساسات یک نقاشی بدستآمده مورد نیاز بشر تفسیر است.

هنگامی که الگوریتم آموزش دیده بود آن را می تواند تجزیه و تحلیل این ویژگی ها در نقاشی های جدید و با دقت پیش بینی کند که با این نسخهها کار یک فرد خواهد بود این گزارش در این ماه در preprint سرور bioRxiv. آن را نیز به درستی گروه بندی آثار به دسته های که مطابقت به نقاشی’ فنی و داوطلبان’ تنظیمات در سراسر و در ژانرهای هنری. مردم تمایل به گروه به سه خوشه: یکی که دوست game, بتن, روشن, تصاویر; یکی که دوست game, پویا تصاویر; و یکی که ترجیح هنر انتزاعی. حتی در این ژانرهای این الگوریتم قادر به پیش بینی یک فرد خاص در تنظیمات.

بعدی محققان تکرار آزمایش با شش داوطلبان نشان دادن هر فرد 1000 نقاشی در حالی که با استفاده از تصویربرداری رزونانس مغناطیسی کاربردی برای اسکن مغز خود را. اسکن نشان داد که قشر بینایی—بخشی از مغز که دریافت اطلاعات بصری از چشم—فعال بود در راه نشان می دهد آن را یکپارچه سازی سطح پایین اطلاعات را با سطح بالا ویژگی Iigaya می گوید. این اطلاعات او می افزاید: پس از آن تغذیه به مناطق مغز شناخته می شود در ارتباط با ارزش قضاوت اجازه می دهد که فرد به شکل یک نظر کلی از نقاشی.

در نهایت برای دیدن اینکه آیا همین روند اتفاق با دیگر انواع تصاویر محققان نشان داد یک مجموعه ای از 716 عکس به یک گروه جدید از 382 Mechanical Turk داوطلبان. الگوریتم به همین خوبی در پیش بینی افراد ترجیحات بر اساس قبلی خود را رتبه بندی و ویژگی های عکس مانند کنتراست و حرکت است. Iigaya می گوید این نشان می دهد عواملی که منجر به این که آیا یک فرد دوست دارد یک تصویر جهانی هستند.

با استفاده از تصویربرداری از مغز در چیزی به عنوان مبهم به عنوان آثار هنری است بلند پروازانه می گوید: Lesley همراهان متخصص مغز و اعصاب در دانشگاه مک گیل که مطالعات عصبی اساس قضاوت ارزش. “ما می دانیم که بسیاری در مورد مغز چگونه انجام اقدامات” مانند تصمیم گیری برای خرید آثار هنری و یا صرف وقت در آن دنبال او می گوید. چرا ما انجام کارهایی است که تا کنون کمتر به خوبی درک کرد. “این” چرا ” است که واقعا اساسی است.”

Iigaya اذعان نمونه خیلی کوچک بود و نه به اندازه کافی متنوع به نمایندگی از تمام مردم: عوامل مانند سن ، سطح آموزش و پرورش و فرهنگ نیز می تواند بر هنر ترجیح. اما Chatterjee می گوید مغز مسیر به احتمال زیاد مشابه حتی اگر یک فرد سلیقه در هنر به طور قابل توجهی متفاوت. “این است که کل داستان فقط یک واريانس ما می تواند توضیح دهد” Iigaya می گوید.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

نرم افزار گرامرلی

ایندکسر