تظاهرات در واشنگتن برای مبارزه با علم است.

ولاد Tchompalov/Unsplash

سیاتل—آیا شما هیجان زده در مورد آن جدید درمان میگرن شما را دیدم در آگهی های تلویزیونی و یا آیا شما نیاز به اطلاعات بیشتر ؟ آیا شما اعتماد به اخبار رسانه ها زمانی که آنها می گویند خطر ابتلا به رمان coronavirus کم است و یا می خواهید به جای شنیدن آن از یک مقام دولتی?

چگونه شما پاسخ به پرسش هایی از این دست می تواند تعیین چقدر شما اعتماد قرار داده و به علم که دیگر عوامل مانند جنسيت و سطح آموزش و پرورش و زمینه های فرهنگی در نظر گرفته شود. که با توجه به ارائه دیروز در نشست سالانه AAAS که منتشر علم.

در اینجا پنج عامل که مهم ترین:

علمی موضوع

در یک تجزیه و تحلیل منتشر شده توسط تحقیقات پیو در اوایل این هفته کری, فانک, مدیر علم و جامعه پژوهش در مرکز تحقیقات پیو خواست یک نمونه نماینده از دانشمندان که در حال AAAS اعضای علمی در مورد موضوعات مختلف از حیوانات, تحقیقات واکسن های دوران کودکی. در حالی که مردم و دانشمندان توافق در برخی از موضوعات مانند اینکه آیا ایستگاه فضایی بین المللی شد یک سرمایه گذاری خوب (64% و 68% از دانشمندان می گویند آن است که) آنها بسیار متفاوت در دیدگاه های خود از اصلاح شده ژنتیکی (GM) مواد غذایی. تنها 37 درصد از عموم مردم گفت: آنها احساس کردند که غذاهای گرم به طور کلی امن برای غذا خوردن در مقایسه با عظیم 88 درصد از دانشمندان است.

شخصیت خود را

در یک مطالعه جداگانه کایل بلوک, بازار جهانی محقق در شیب, معیارهای یک تجزیه و تحلیل داده های شرکت و همکاران با استفاده از یک مجموعه ای از 43 سوال به درک تفاوت های کلیدی در ایالات متحده personas. این شامل رتبه بندی سطح خود را از توافق با اظهارات مانند: من در شورای شهر باید تصمیم گیری مبتنی بر تفکر علمی; من به عنوان بزرگتر من کمتر علاقه مند به دنیای اطراف من و من راحت علنی اعتراف به زمانی که من اشتباه می کنم.

پاسخ تیم اجازه ایجاد شش “طرز فکر” گروه اعم از افرادی که ترجیح می دهند “داستان بیش از آمار” به “حقیقت رزمندگان” که فکر می کنم آن است که ما وظیفه اخلاقی برای اطلاع در مورد علم است. نتایج نشان داد که انگیزه های مختلف مردم را زمانی که تصمیم گیری یا نه به اعتماد به علم است. کسانی که در “داستان بیش از آمار” گروه مثلا با احتمال بیشتری به تصمیم گیری مبتنی بر شهود و حکایات در حالی که “حقیقت رزمندگان” به دنبال شواهدی است که نمی تواند رد. این روش می تواند در خدمت به عنوان یک منبع علمی که کمک رسانی گروه های مانند چان-زوکربرگ ابتکار می توانید استفاده کنید به عنوان یک نقطه شروع برای توسعه یک رویکرد مناسب برای درگیر شدن با مردم در علم است.

جنسیت خود و فرهنگ

در سطح جهانی مردان درک خود بیشتر آگاه در مورد علم از زنان است. اما این لزوما برابر بالاتر از درک علمی و سواد در میان مردان است. که با توجه به خوش آمدید جهانی نظارت بر گزارش ارائه شده توسط پاتریک Sturgis استاد کمی علوم اجتماعی در مدرسه اقتصاد لندن. اختلاف بین جنس بود که بالاترین در شمال اروپا که در آن مردان بودند 17 درصد بیشتر از زنان می گویند آنها می دانند که “برخی” یا “زیادی” در مورد علم است.

این اختلاف این بود که مهمترین آنها پایین تر در خاورمیانه که در آن مردان بودند فقط 3 درصد بیشتر احتمال دارد به می گویند که آنها می دانستند که “برخی” یا “زیادی” در مورد علم است. آمریکای شمالی کاهش یافت و در اواسط پایان پایین تر از این طیف با مردان 7 درصد بیشتر از زنان می گویند آنها می دانستند که “برخی” یا “زیادی” در مورد علم است. در سطح جهانی این فاصله نمی شد به طور قابل توجهی تحت تاثیر سطح آموزش و پرورش نشان می دهد که عوامل اجتماعی از قبیل نسبی اعتماد به نفس ممکن است مهم تر از علم, آموزش و پرورش.

خود را حزب سیاسی

خود را حزب سیاسی وابستگی ممکن است شما را تحت تاثیر ادراک از علم چطور کار می کند با توجه به اطلاعات ارائه شده توسط Funk. در حالی که این تفاوت ناچیز است میان جمهوری خواهان و دموکرات ها با یک مقدار کم دانش علمی 40 درصد از جمهوری خواهان با میزان بالایی از دانش علمی (به عنوان در بر 11 مورد بررسی) گفت که روش علمی را می توان مورد استفاده برای تولید هر نتیجه محقق می خواهد به جای نتایج دقیق. در مقابل تنها 14 درصد از دموکرات ها با دانش علمی کاهش یافت و به این دسته با 86% گفت: روش علمی تولید نتایج دقیق.

رسول

عمومی نیز بالاتر از درک سطح اعتماد در برخی از گروه های حرفه ای که به طور معمول برقراری ارتباط علم بیش از دیگران با توجه به گزارش ارائه شده توسط Sturgis. در حالی که 83 درصد از مردم به احتمال زیاد به این باور مشاوره علمی است که می آید از یک دکتر و یک پرستار تنها 55 درصد گفت: آنها اعتماد اطلاعات علمی که آن را می آید از یک منبع در دولت است.

به طور کلی Funk گفت: در این نشست “ما نیاز به انعطاف پذیر تر می شود زمانی که فکر کردن در مورد چگونه برای رسیدن به سطح زمین با مردم است.” تنها از طریق درک باورها از گروه های فردی و خیاطی توسعه روش بر این اساس می تواند دانشمندان را یک تاثیر قابل اندازه گیری بر اعتماد عمومی از علم است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de