تجزیه و تحلیل از پارینه سنگی دوران دندان از یک 28,500 سال های فسیلی سایت در جمهوری چک را فراهم می کند شواهد و مدارک برای دو گروه از canids — یک سگ مانند و دیگر گرگ مانند — با رژیم های غذایی متفاوت است که مطابق با اوایل اهلی کردن سگ.

مطالعه منتشر شده در مجله باستان شناسی علمبود co-کارگردان پیتر Ungar استاد مردم شناسی در دانشگاه آرکانزاس است.

محققان انجام دندانپزشکی microwear بافت تجزیه و تحلیل در یک نمونه از فسیل از Předmostí سایت که شامل هر دو گرگ مانند سگ و مانند canids. Canids به سادگی پستانداران از خانواده سگ. محققان مشخص متمایز microwear الگوهای برای هر canid morphotype. در مقایسه با گرگ مانند canids دندان ها از اوایل سگ canids — به نام “protodogs” توسط محققان — تا به حال بزرگتر پوشیدن زخم نشان می دهد یک رژیم غذایی که شامل سخت شکننده و مواد غذایی است. دندان گرگ مانند canids تا به حال کوچکتر زخم نشان می دهد آنها به مصرف بیشتر گوشت به احتمال زیاد از ماموت, به عنوان نشان داده شده توسط پژوهش های قبلی.

این بیشتر durophagy — حیوانات رفتار غذا خوردن نشان می دهد مصرف اجسام سخت — در میان سگ-مانند canids بدان معنی است که آنها به احتمال زیاد مصرف می شود استخوان ها و دیگر کمتر مطلوب تکه های غذا در انسان حل و فصل مناطق ابدار گفت. آن را فراهم می کند حمایت از شواهدی که وجود دارد دو نوع از canids در سایت هر کدام با یک متمایز رژیم غذایی است که مطابق با شواهد دیگر از مراحل اولیه اهلی.

“هدف اصلی ما بود برای تست اینکه آیا این دو morphotypes بیان قابل توجه تفاوت در رفتار بر اساس الگوهای سایش” گفت: ابدار. “دندانپزشکی microwear رفتاری است سیگنال است که می تواند به نظر می رسد نسل قبل از تغييرات مورفولوژيک در حال تاسیس در یک جمعیت و این نشان می دهد که وعده های بزرگ در استفاده از باستان شناسی رکورد به تشخیص protodogs از گرگ است.”

سگ اهلی است که اولین نمونه از دامداری و تنها نوع اهلی رخ داده است که قبل از اولین شواهد قطعی از کشاورزی است. اما قوی است بحث علمی در مورد زمان و شرایط اولیه اهلی کردن سگ با برآورد متفاوت بین 15,000 و 40000 سال پیش و به عصر یخبندان زمانی که مردم تا به حال یک شکارچی راه زندگی است. نیز وجود دارد که بحث در مورد اینکه چرا گرگ اهلی برای اولین بار برای تبدیل شدن به سگ. از یک انسان شناسی چشم انداز, زمان اهلی کردن فرایند مهم است که درک اولیه شناخت رفتار و محیط زیست از اوایل انسانهای هوشمند.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه آرکانزاس. Original نوشته شده توسط مت McGowan. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

نرم افزار گرامرلی