دلفین ها یادگیری غیر معمول شکار رفتار از دوستان خود

در آبهای شفاف کوسه خلیج در غرب استرالیا, دانشمندان متوجه شده اند bottlenose دلفین ها درگیر شدن در یک رفتار غیر معمول: آنها راهنمای ماهی به پوسته خالی از حلزون های غول پیکر, آوردن پوسته به سطح و سپس آنها را تکان شدت به بیرون راندن طعمه خود را به باز کردن دهان—مانند یک فرد پولیش کردن یک کیسه از پاپ کورن. که تلاش فوق العاده شناخته شده به عنوان “گلوله باران” می شود آنها را تضمین وعده غذایی.

از آنجا که دلفین ها (Tursiops aduncus) با استفاده از این پوسته به عنوان یک تله دوم این است که مورد شناخته شده از این پستانداران دریایی با استفاده از ابزار. (برای اولین بار گزارش شد در سال 1997 زمانی که محققان دریافتند که bottlenose دلفین پوشیدن دریایی اسفنج مانند دستکش های حفاظتی بیش از منقار خود به علوفه برای ماهی در کف دریا.) اکنون محققان نشان داده اند که دلفین ها از کوسه خلیج یادگیری توپخانه از دوستان خود. این اولین بار یادگیری اجتماعی مربوط به یک ابزار کشف شده در این پستانداران و یک نمونه نادر از جمله یادگیری در قلمرو حیوانات.

دانشمندان در حال مطالعه پستانداران فرهنگ نشان داده اند که یادگیری اجتماعی است که به طور معمول در بر داشت در گونه های مقاوم—آن دسته از حیوانات که قادر به مسالمت آمیز را قبول دیگران در این نزدیکی هست—با طیف گسترده ای از متمایز جستجوگری و تکنیک های دیگر که در طول گذشت هستند. برای مثال شامپانزه ها می توانند ترکه ابزار برای موریانه “ماهیگیری” برگ اسفنج برای جمع آوری آب اشاره کرد و چوب برای شکار بوش نوزادان است.

هر چند دانشمندان متوجه بمباران رفتار بیش از 10 سال پیش از آن بیشتر می شد زیر غیر معمول دریایی موج گرما خاموش غربی استرالیا در سال 2011. درجه حرارت بالا roiled کوسه خلیج اکوسیستم و بسیاری از gastropods—از جمله حلزون دریایی—اعتقاد به فوت کرده اند.

“ما فکر می کنیم دلفین ها در زمان استفاده از این مرگ خاموش” می گوید: Sonja وحشی رفتاری بوم شناس در موسسه ماکس پلانک از رفتار حیوانات. فصل آینده او می گوید: وجود “باور نکردنی افزایش می دهد” در توپخانه ساخته شده است که آن را ممکن است برای او به اذیت کردن چگونه, شنا, دلفین ها یاد بگیرند به آن را انجام دهد.

طی نظرسنجی در خلیج بین سال های 2007 تا سال 2018, وحشی و همکاران او مستند تقریبا 5300 برخورد با گروه دلفین و شناسایی بیش از 1000 فرد دلفین ها. آنها همچنین شاهد 19 دلفین ها که از سه دودمان ژنتیکی درگیر در بمباران 42 بار (ویدئو نگاه کنید به بالا).

برای پیدا کردن چگونه مانند یک گروه نامتجانس آموخته بود روش, این تیم تبدیل به شبکه اجتماعی تجزیه و تحلیل با در نظر گرفتن روابط ژنتيکی و عوامل محيطي و کدام حیوانات دلفین ها ترجیح داده به صرف زمان با. با تجزیه و تحلیل داده های آنها یافت توپخانه گسترش افقی در نسل (که از دوست به دوست) به جای عمودی بین نسل (از مادر به گوساله) آنها گزارش امروز در زمان زیست شناسی.

“در این مطالعه می گوید:” ریچارد کانر رفتاری بوم شناس و دلفین متخصص در دانشگاه ماساچوست دارتموث بود که درگیر نیست در کار. “می افزاید: یکی دیگر از روش به طیف گسترده ای از تخصصی جستجوگری تاکتیک” مورد استفاده توسط دلفین قاتل و نهنگ اسپرم.

وحشی می گوید بمباران شروع می شود در میان بزرگسالان است. اما بیشتر زمان یک جوان دلفین صرف اطراف انجام sheller او می گوید: “بیشتر احتمال دارد آن است که به یاد” تکنیک—و آن را به دیگران منتقل بعد.

هنوز هم به دلیل دلفین گوساله صرف بیش از 30 ، 000 ساعت با مادران خود این امکان وجود دارد که برخی از آموخته ترفند از مادران خود می گوید جانت مان یک دلفین متخصص در دانشگاه جورج تاون. آن را در نظر گرفته بیشتر شناختی خواستار به یادگیری یک مهارت مانند توپخانه از یک نامربوط فردی چون هر دو یادگیرنده و نشان دهنده باید “اجتماعی تحمل” به خصوص در حالی که شکار.

اما یافته های, اگر, درست, امیدوار کننده برای دلفین ها رو تغییر محیط. “گونه—مانند برخی از پرنده خانواده—که اعضای آن در حال خلاقانه تر … بهتر است در استعمار جدید زیستگاه” کانر اشاره می کند. ممکن است که محدوده و تنوع گونه دلفین مشابه بنیادی از این نوع انعطاف پذیری او می گوید: از جمله استعداد برای “یادگیری چگونه به علوفه” در راه های جدید است. “بدیهی است که آن را کمک می کند تا اگر شما همچنین می توانید از دوستان خود.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de