دچار سوء تفاهم نیست, روز زمین, موفقیت

در 50 سال گذشته جنبش زیست محیطی ساخته شده است که گام های گسترده. اما هنوز هم نیاز به یاد بگیرند که چگونه رشد اقتصادی کمک می کند.

همه ما باید به شدت سپاسگزار برای افرادی که به خیابان ها ریختند دقیقا 50 سال پیش در اولین روز زمین. مدرن جنبش زیست محیطی است که متبلور شده و سپس به ما داده است یک پاک کن, بهتر, سیاره است. فشار اعمال شده به دولت ها و کسب و کار در مارس 22 سال 1970 است و اجازه نمی دهد تا پس از آن به همراه داشت دو پیروزی.

این اولین بار است که کاهش عظیم در میزان آلودگی ما و اکوسیستم ما باید برای تحمل و قدرت. در ثروتمندترین کشورهای جهان است که آنهایی که در آن محیط زیست است اکثر گرفته, نگه, هوا, زمین و آب هستند و همه خیلی پاک تر از آنها 50 سال پیش است. به این دلیل است که این کشورها به سادگی offshored تخریب به کشورهای فقیر. آلمان برای مثال بزرگترین مازاد تجاری و در عین حال دیده می شود ثابت کاهش آلودگی هوا در دهه های اخیر.

اگر جهانی شدن است نه به این دلیل کشورهای ثروتمند بسیار تمیز در حال حاضر از آنها از نیم قرن پیش, پس چیست? موثر قوانین و مقررات. ایالات متحده تاسیس سازمان حفاظت محیط زیست و تا حد زیادی تقویت قانون هوای پاک در سال 1970 اضافه شده به آب تمیز عمل می کنند و در سال 1972 نگه داشته و گام برداشتن در طول سال به پایین آوردن انواع آلودگی است.

برخی از نوآورانه ترین و مفید از این مراحل در cap-and-trade سیستم های که ایجاد بازار برای آلودگی است. شرکت ها می توانند تجارت با یکدیگر برای حق آلوده اما به طور کلی در کل مجموعه دولت و کاهش طول زمان است. بیش از 30 سال گذشته cap-and-trade ثابت شده است که هر دو نسبتا ارزان و بسیار موثر; یک پیروزی هوشمند محیط زیست.

دیگر پیروزی بزرگ است که بهبود سلامت از گونه ها و اکوسیستم است که ما تا به حال تحت فشار قرار دادند به آستانه. در طول قرن 20th بی امان شکار تقریبا محو نهنگ. تقریبا جهانی توقف شد و در نهایت گذشت سال 1982 با تشکر در بخش “نجات نهنگ” جنبش آغاز شده است که در اواسط دهه 1970 (بدون شک با کمک عامیانه سوپراستار جودی کالینز’ 1970 آمار “وداع با Tarwathie” که به معرفی بسیاری از مردم به نهنگ’ فراموش نشدنی آهنگ ها).

بسیاری از گونه های دیگر از جمله گرگ, خرس, beavers در و گوزن نیز دوباره پس از نزدیکی انقراض در آمریکا است. آنها دوباره در بخش بزرگی چون ما محدود که از کجا و چگونه آنها می تواند شکار و ما محدود تجارت در محصولات حیوانی. آن را به طور کلی غیر قانونی به فروش گوشت شکار در ایالات متحده است. برای 50 سال گذشته جنبش زیست محیطی انجام داده در ستایش سنت conservationism که شروع آن در اوایل قرن 20 به عنوان آمریکایی ها واکنش نشان داد و در شوک و وحشت به انقراض مسافر کبوتر و نزدیکی بین بردن گاومیش کوهان دار امریکایی و دیگر حیوانات نمادین.

تناقض بزرگ پیروزی بر آلودگی و انقراض برجسته محیط زیست بزرگترین ضعف: ادامه خصومت به رشد اقتصادی است. این “degrowth” جنبش آغاز شده است که در اوایل دهه 1970 تاکید کرد که جمعیت های انسانی و اقتصاد به سادگی نمی تواند همچنان به رشد به عنوان آنها در دهه منتهی به روز زمین. به عنوان فیلسوف آندره گرز را قرار داده و آن را در سال 1975 “حتی در صفر رشد ادامه داد: مصرف منابع کمیاب به ناچار در نتیجه طاقت فرسا آنها را به طور کامل. نکته این است که برای خودداری از مصرف بیشتر و بیشتر اما به مصرف کمتر و کمتر وجود دارد هیچ راه دیگری برای حفاظت از ذخایر موجود برای نسل های آینده است.”

این به نظر می رسید مانند یک حقیقت آشکار بسیاری در دهه 1970 به ویژه هنگامی که آنها را دیدم که استفاده از بسیاری از منابع طبیعی—سوخت های فسیلی فلزات و مواد معدنی و کود و غیره—تا به حال شده افزایش در قدم اهسته با اندازه اقتصاد به طور کلی. پس از این منابع محدود شد و پس از مصرف آنها رفت و دست در دست با رشد ظاهرا تا به حال به متوقف شود.

در عین حال در سراسر جهان آن را نداشت. سرعت آهسته کمی پس از مراسم تحلیف روز زمین اما این عمدتا به دلیل سال های بین سال های 1945 و 1970 دیدم فوق العاده سریع رشد ما به عنوان بازسازی جوامع ما بعد از دو جنگ جهانی. به جز که 25 سال کشش رشد اقتصادی از سال 1970 سریع ترین جهان تا به حال دیده می شود.

پس چگونه منابع طبیعی سهام انجام شده است ؟ نفت یک شاخص کلی داستان (آن های اخیر همه گیر ناشی از تقاضا سقوط آزاد وجود). در حال حاضر ما در حدود 50 سال نفت چپ توجه به پیش بینی مصرف و ذخایر شناخته شده. که برای تلفن های موبایل وخیم تا زمانی که شما متوجه است که 40 سال پیش ما فقط تا به حال 30 سال از نفت باقی مانده است. چگونه می تواند این باشد ؟ آن را قطعا نه به این دلیل که ما قطع راه برگشت در تقاضای نفت; ما مصرف تقریبا 40 درصد بیشتر نفت در حال حاضر از ما در سال 1980.

این دلیل است که ما را نگه داشته و پیدا کردن بیشتر منابع. همان درست است برای هر اقتصادی مهم منابع طبیعی است. ذخایر اثبات شده—میزان منابع ما می دانیم که ما می توانیم دسترسی افزایش یافته است که ما در حفظ و در حال توسعه فن آوری های بهتر برای پیدا کردن و دسترسی به آنها را. و از آنجا که عرضه و تقاضا تعادل نگه می دارد بیشتر مطلوب, منابع قیمت را افزایش می دهد. ميانگين جهانی کارگر می تواند با یک ساعت کار خود را خرید مقدار بیشتری از هر منبع مهم تر از مورد بود فقط چند دهه پیش.

ما در زندگی محدود سیاره اما فوق العاده فراوان یکی. این شامل به اندازه کافی از همه چیز ما نیاز داریم تا زمانی که ما خواهید بود در اطراف. به خصوص از آنجا که در دهه ها و قرن ها به ما هوشمندانه انسان را تقریبا به طور قطع شکل همجوشی هسته ای و یا برخی دیگر از فن آوری است که به ما می دهد بی حد و حصر انرژی پاک و اجازه می دهد تا ما چشم پوشی از سوخت های فسیلی است. در کوتاه مدت وجود دارد بدون نیاز به اسلم ترمز در رشد ما است. این واقعیت است که عمیقا متضاد با منطق و در این سفر بسیاری از مردم است. اما شواهد روشن است: Degrowth غیر ضروری است.

در واقع این یک ایده وحشتناک است. به یاد بیاورید که کشورهایی که تمیز کردن محیط بیشتر از روز زمین هستند ثروتمندترین هستند. این یک تصادف نیست که ایندیرا گاندی می دانستم که در سال 1972 است. در یک سخنرانی داده شده در استکهلم او گفت: “نه فقر و نیاز بزرگترین آلاینده?… محیط زیست را نمی توان بهبود یافته در شرایط فقر است.” مردم مرفه و جوامع می توانیم در هر معنی واقعی کلمه به مراقبت در مورد وضعیت سیاره ما تمام زندگی و بهبود آن است.

رشد اقتصادی نیست برگشت ناپذیر تنزل و نایاب این سیاره است. به جای رشد اقتصادی بازده بیشتر مردم مرفه که تقاضا برای زندگی در یک دنیای بهتر—جهان با آلودگی کمتر و بیشتر اکوسیستم های سالم. 50 سال پس از روز زمین را تا حد زیادی نشان داده است که دریافت آنها چه می خواهند.

این Covid-19 رکود اقتصادی به ما داده خیلی تمیز کننده هوا در شهرستانها در سراسر جهان اما در هزینه وحشتناک. ما نیازی به تحمل چنین سختی برای کاهش تولید گازهای گلخانه ای از ترافیک ماشین. اگر ما فقط آلودگی گران تر و انرژی و حمل و نقل نوآوری ارزان تر (از طریق یارانه یا بودجه های تحقیقاتی), ما می خواهم همان پاک کردن آسمان بدون هیچ گونه ویرانی اقتصادی در همه.

ما هیچ کمبود چالش های زیست محیطی بیش از 50 سال آینده. ما همچنان به overhunt, overfish و راز اکوسیستم در بسیاری از نقاط جهان. بیشتر انقراض برچسبها. و البته ما باید برای کاهش آلایندگی گازهای گلخانه ای که باعث گرم شدن کره زمین. خبر خوب این است که در دهه های پس از روز زمین ما قرار داده ایم با هم یک راهکار موثر برای ملاقات با این چالش است. من امیدوارم که محیط زیست از آمدن نیم قرن مطالعه این راهکار و متوجه است که آن را shuns degrowth به جای دفاع از آن است.


سیمی نظر انتشار مقالات خارج از همکاران به نمایندگی از طیف گسترده ای از دیدگاه های. ادامه مطلب نظرات در اینجا. ارسال یک op-ed در [email protected]


بزرگ تر سیمی داستان
  • برای اجرای بهترین ماراتن در سن 44 من تا به حال به پیشی جستن گذشته من
  • آمازون کارگران توصیف روزانه خطرات در یک بیماری همه گیر
  • استفان ولفرام شما را دعوت به حل فیزیک
  • باهوش رمزنگاری می تواند به حفاظت از حریم خصوصی تماس-برنامه ردیابی
  • همه چیز شما نیاز به کار از خانه مانند یک حرفه ای
  • 👁 AI آشکار بالقوه Covid-19 درمان است. به علاوه: دریافت آخرین اخبار AI
  • 🏃🏽♀️ می خواهید بهترین ابزار برای دریافت سالم است ؟ ما را بررسی کنید دنده تیم میدارد برای تناسب اندام بهترین انتقالها دنده در حال اجرا (از جمله کفش و جوراب) و بهترین هدفون

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>