هواپیماهای بدون سرنشین-تحویل حباب صابون می تواند کمک به گرده افشانی گل

در تست های آزمایشگاهی حباب با موفقیت تحویل داده گرده به Campanula گل.

Eijiro میاکو

به عنوان گرده زنبور عسل سخت به ضرب و شتم. هنوز که نشده مانع از محققان مشغول کار بر روی یک تکنولوژی بالا جایگزین هواپیماهای بدون سرنشین که از حباب صابون به حمل و نقل گرده به یک گل.

آن را یک “واقعا سرد” رویکرد می گوید هنری ویلیامز roboticist در دانشگاه اوکلند بود که درگیر نیست در کار. اما برخی از زیست شناسان در حال شک و تردید است که هواپیماهای بدون سرنشین خواهد بود یک جایگزین موثر برای زنبور عسل است.

گروه های مختلفی را ابداع دستگاه که شبیه گرده افشانی زنبور عسل. در سال 2017 Eijiro میاکو مواد شیمی در ژاپن پیشرفته موسسه علوم و تکنولوژی اقتباس از 4 سانتی متر بلند, ابزار جنسی, هواپیماهای بدون سرنشین به گرده افشانی گل. او و همکارانش چسب horsehairs به قسمت زیرین هواپیماهای بدون سرنشین و با پوشش موها با یک ژل به آنها را stickier و بیشتر انعطاف پذیر. ایده این بود که فقط به عنوان یک زنبور عسل, موهای را انتخاب کنید تا گرده از یک گل سپرده و آن را در یکی دیگر از. سازی توسط کنترل از راه دور هواپیماهای بدون سرنشین گرده افشانی گل نیلوفر, اما از آن آسیب دیده گل با پروانه.

میاکو تجسم یک راه برای رفع این مشکل در حالی که دمیدن حباب در یک پارک با 3 سال. کودک گریه کرده بود که میاکو استفاده می شود تا به آخرین bubble راه حل است. برای تسکین پسرش میاکو خرید اسباب بازی حباب تفنگ. تماشای جریان حباب—و دیدن یک ضربت او را پیشانی—میاکو فکر کردم ممکن است یک راه برای به آرامی تحویل گرده به گل.

او و همکار آزمایش های مختلف سورفکتانت—مواد شوینده که ایجاد صابون فیلم که به صورت حباب و برداشت یک با حداقل اثر بر جوانه زنی (توانایی دانه گرده به رشد لوله که تحویل آنها سلول های اسپرم به تخمدان). پس از آن در تست های آزمایشگاهی آنها بمباران گلابی گل با گرده مملو از حباب است. زمانی که حباب ظهور گرده فرود بر روی مادگی زن باروری و دانه رشد لوله گرده. اما لوله کوتاهتر از حالت عادی اگر بیش از 10 حباب آمار گل شاید به دلیل برخی عوارض جانبی ناشی از صابون حل میاکو می گوید.

در یک باغ گلابی, محققان با استفاده از یک اسباب بازی حباب تفنگ به ضربه گرده مملو از حباب در گل در سه درختان. پس از 16 روز در نتیجه میوه بود فقط به عنوان خوب به عنوان این که از گل بود که گرده افشانی توسط آنها گزارش امروز در iScience. کشاورزان در این باغ و در جای دیگر در ژاپن به طور سنتی در گرده افشانی خود گلابی و سیب درختان توسط دست با یک قلم و قلم مو. میاکو می گوید که چون زنبورها نمی گرده افشانی در دماهای پایین و از آنجا که آنها گاهی اوقات آسیب های گل در یک راه است که منجر به ناقص میوه ها.

Eijiro میاکو

یکی از مزایای استفاده از حباب به جای قلم براش است که حباب نیاز به مقدار زیادی کمتر گرده. پر برس محققان دریافتند شامل حدود 1800 میلی گرم گرده به هر گل در حالی که حباب های مورد نیاز تنها 0.06 میلی گرم است. این بدان معناست که کشاورزان را مجبور به جمع آوری به مراتب کمتر گرده قبل از دستی گرده افشانی گل های خود را اگر آنها در حال اضافه کردن آن را به یک راه حل صابون.

ویلیامز می گوید: کسانی که پس انداز می تواند مهم در برخی از موقعیت ها. با اقتصاد در ذهن او به ایجاد یک گرده افشانی ربات به اندازه یک گلف سبد خرید. آن را می توانید درایو را از طریق یک کیوی باغ با قابلیت جابجایی بوم که برای شناسایی فرد کیوی و گل و pollinates آنها را با یک مایع سمپاش. “گرده بود و هزینه های قابل توجهی در طول فصل گرده افشانی و به حداقل رساندن گرده استفاده شد که انگیزه اولیه برای این پروژه,” او می گوید. از آنجا که این ربات دقیقا هدفمند اسپری بر روی گل آن استفاده می شود کمتر گرده از دست برگزار سم پاش یا دمنده هوا. حباب ممکن است وعده برای پس انداز بیشتر, او می گوید.

میاکو نیز کار با روبات ها اگر چه بسیار ساده تر است. تیم خود را متصل به یک حباب سمپاش به هوایی هواپیماهای بدون سرنشین و برنامه ریزی هواپیماهای بدون سرنشین به پرواز در یک مسیر در اطراف یک ردیف از جعلی لیلی گل (ویدئو نگاه کنید به بالا). پس از تلاش های مختلف سرعت و ارتفاع آنها دریافتند که هواپیماهای بدون سرنشین می تواند آمار 90 درصد از گل با حباب.

مشکل این بود که بسیاری از حباب های از دست رفته و اهداف خود را به هدر رفتن گرده. بهتر هدف قرار دادن—با داشتن یک هواپیمای بدون سرنشین است که می تواند شناسایی گل برای مثال ممکن است بهبود نتایج میاکو می گوید. او همچنین در concocting یک محیط زیست امن soap bubble راه حل است که تجزیه های زیستی سریع تر است.

یو Gu یک roboticist دانشگاه غرب ویرجینیا است شک و تردید در مورد استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین برای تحویل حباب ، باد از روتور آن را سخت به دقت هدف حباب او اشاره می کند. آنها می تواند موثرتر از تحویل زمین مبتنی بر ربات مانند یک چرخ واحد با یک کنترل بازو. گو و همکارانش باید فقط از این نوع ربات در اصل طراحی شده برای جمع آوری نمونه ها در ماموریت های فضایی. و آنها تست کردم آن را با گرده افشانی تمشک در گلخانه. آن را با استفاده از برس هر دو جمع آوری و توزیع گرده صرفه جویی در این مرحله نیاز به جمع آوری یک منبع گرده.

سیمون پاتس یک کشت بوم شناس در دانشگاه خواندن و نگرانی از جمله تلاش های خود را منحرف کردن اذهان از حفظ زنبور عسل که در حال کاهش است در بسیاری از مکان ها. حباب رویکرد می افزاید: خطر شیمیایی تداخل با گرده افشانی و آلاینده خاک او اشاره می کند. “این است که هنوز یکی دیگر از قطعه ای از مهندسی هوشمند بودن shoehorned برای حل یک مشکل است که می تواند در حل بسیاری از بسیار موثر تر و پایدار راه است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.nettny.im