مواد مخدر مورد استفاده برای درمان سرطان نشان داده است وعده در معکوس آسیب کلیوی ناشی از لوپوس اریتماتوی سیستمیک (SLE یا lupus) با توجه به ییل-چراغ مطالعه منتشر شده در مارس 8 در مجله علوم پزشکی ترجمه.

“آسیب کلیوی تاثیر می گذارد حدود نیمی از بیماران مبتلا به لوپوس گاهی منجر به نارسایی کلیوی با نیاز به دیالیز یا پیوند” گفت: جو کرافت, Paul B. Beeson استاد پزشکی (روماتولوژی) و استاد immunobiology. “پیدا کردن آنچه باعث می شود که آسیب بسیار مهم است.”

لوپوس یک بیماری خود ایمنی است که در آن سلول های ایمنی حمله بافت ها در بدن میزبان با کلیه ها که به ویژه مستعد ابتلا در یک بیماری به نام لوپوس نفریت. در لوپوس نفریت خود بیمار سلول های T نفوذ به بافت کليه و باعث کاهش اکسیژن منجر به آسیب بافت و به طور بالقوه به پایان مرحله بیماری کلیوی.

صنایع دستی و سرب نویسنده پینگ حداقل چن سابق دانشجوی کارشناسی ارشد در دانشگاه ییل در حال حاضر یک پژوهشگر فوق دکترا در دانشکده پزشکی هاروارد به بررسی اثرات این تهاجم سلول های T به حال در لوپوس نفریت. آنها دریافتند که سلول های T دخیل در لوپوس بیان یک عامل به نام هیپوکسی-قابل factor-1 (HIF-1) است که با تنظیم سطح اکسیژن در کلیه. هنگامی که فعال, HIF-1 دستور سلول های T به حمله بافت ها بیشتر کاهش بافت سطح اکسیژن و بیشتر باعث آسیب کلیه.

محققان استدلال که مسدود کردن HIF-1 ممکن است کمک به جلوگیری از اکسیژن تخلیه و آسیب کلیه بافت. آنها با استفاده از یک دارو به مهار HIF-1 — که شده است مورد استفاده در آزمایش های بالینی به عنوان یک درمان برای سرطان در انسان — به درمان موش با مدل لوپوس. آنها دریافتند این دارو کاهش نفوذ سلول های T به بافت کليه و معکوس آسیب. آنها همچنین دریافتند که همان HIF-1 تنظیم خسارت در حال حاضر در نمونه های بيوپسی از بیماران مبتلا به SLE با لوپوس نفریت.

“این یافته ها نشان می دهد این درمان ممکن است مفید در لوپوس نفریت,” صنایع دستی گفت. “از آنجا که این مواد مخدر و دیگران که بلوک HIF-1 تابع استفاده شده است در انسان با سرطان آنها را می توان مورد استفاده برای درمان بیماران مبتلا به لوپوس.”

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه ییل. Original نوشته شده توسط بیل هاتاوی. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de