دو شخصیت تجسم برای شکل تغییر مولکول

استرالیا و ایالات متحده محققان ساخته اند که دستیابی به موفقیت در درک ساختار یک کلید ژنتیکی مولکول به نام RNA و آشکار برای اولین بار چگونه این تغییرات تاثیر RNA را تابع.

انتشار در مجله طبیعتاین تیم تحقیقاتی توسعه بیوانفورماتیک روش برای حل و فصل جداگانه ساختارهای RNA به جای مشاهده آنها را به عنوان یک ” محو ” است که به طور متوسط چند سازه. این بیمه های خود را کشف است که ساختار RNA می تواند تاثیر گذاری در چگونگی عملکرد سلول.

RNA DNA مانند مولکول که کد ژنتیکی اطلاعات است. برخی از ویروس ها — از جمله ایدز و سارس-CoV2-استفاده از RNA به عنوان ماده ژنتیکی. این تیم قادر به اعمال تکنیک های آنها توسعه یافته نشان می دهد که چگونه ساختار HIV را RNA ژنوم تأثیرات آن پروتئین ویروس تولید می کند.

بین المللی مشترک تیم منجر شد توسط والتر و الیزا هال موسسه پژوهشگر دکتر وینسنت کربین با هم با آقای Phil Tomezsko و استاد Silvi Rouskin در موسسه وایتهد تحقیقات پزشکی بوستون (ایالات متحده). این تیم تحقیقاتی همچنین شامل موسسه زیست شناسی محاسباتی تم رهبر پروفسور تونی Papenfuss و ریاضیدان و دانشجوی دکترای آقای Lachlan مک اینتاش.

در یک نگاه

    – RNA یک مولکول است که حامل اطلاعات ژنتیکی کنترل چگونه سلول های تابع.

    – مشترک تیم تحقیق با استفاده از پیشرفته روشهای محاسباتی برای سازه های مختلف از RNA که تا به حال نمی تواند متمایز شده است.

    – با استفاده از HIV به عنوان یک مدل سیستم این تیم کشف کرد که ساختارهای مختلف RNA تحت تاثیر قرار چگونه رفتار ویروس. این اولین بار است که تغییرات در ساختار RNA نشان داده شده است را تحت تاثیر قرار چقدر این مولکول کنترل سلول های تابع.

RNA تغییر شکل

RNA یک مولکول در بر داشت در تمام موجودات زنده است که حامل اطلاعات ژنتیکی. RNA است که یک تنظیم کننده مهم چگونه سلول های عملکرد به طور مستقیم کنترل که پروتئین تولید شده در سلول و همچنین می توانید تغییر ژن و خاموش.

RNA مولکول دارای دو ساختار سه بعدی است که تحت تاثیر قرار چگونه اطلاعات ژنتیکی موجود در آنها می توان گفت: Dr کربین که رهبری این پروژه را بیوانفورماتیک پژوهش است.

“سوال در RNA زیست شناسی بوده است که آیا مولکول های RNA تک, ثابت, ساختار, و یا اینکه آیا آنها می توانند تغییر بین ساختارهای مختلف-و این بدان معنی برای تابع خاص مولکول RNA,” او گفت:.

“همکاران ما به رهبری استاد Silvi Rouskin توسعه یک روش برای رمزگشایی ساختار RNA مولکول. ما می خواستیم ببینیم که آیا آنچه ما شناسایی شد و یک ساختار RNA و یا “متوسط” ساختار است که تار متعدد سازه های مختلف با هم.

“این کمی مانند دیدن رنگ قرمز و زرد راه راه و یا آلوده کردن آنها با هم و فکر شما می توانید ببینید, نارنجی,” او گفت:.

در حال توسعه یک الگوریتم محاسباتی این تیم قادر به تشخیص و اندازه گیری مقدار مختلف RNA ساختار. “ما می تواند تشخیص این هر دو در یک لوله آزمایش و در سلول های زنده بنابراین ما در کنار نگاه کرد که آیا این ساختار تحت تاثیر قرار چگونه RNA عمل” دکتر کربین گفت.

تغییر عملکرد RNA

زمانی که RNA تولید شده در سلول های آن شروع می شود در دیگر فرم است که ‘قالبگیری و یا کمرنگ برای حذف قسمت های ناخواسته.

“RNA splicing تحت تاثیر قرار می, چگونه آن را کد پروتئین” دکتر کربین گفت. “نمونه های بسیاری از چگونه تغییر RNA splicing را تحت تاثیر قرار چگونه یک سلول توابع-و در برخی موارد تغییرات در RNA splicing شده مربوط به سرطان و یا بیماری های عصبی.”

برخی از ویروس ها با استفاده از RNA برای خود ژنوم از جمله ایدز و سارس-CoV2 (coronavirus که باعث COVID-19). در مورد HIV RNA splicing تأثیرات آن پروتئین ویروس تولید می کند — که تغییرات در مراحل مختلف از ویروس چرخه.

“با استفاده از ژنوم HIV به عنوان یک مدل سیستم نگاه کنیم که آیا RNA ساختار را تحت تاثیر قرار چگونه HIV به RNA متصل است. ما کشف کرد که RNA ساختار بحرانی بود تعیین کننده RNA splicing در HIV و تحت تاثیر خود قرار داده است که پروتئین های ویروسی تولید شد” دکتر کربین گفت.

“این اولین بار است که شواهد روشنی از چگونگی ساختار RNA می تواند کنترل RNA تابع. تکنیک های ما را توسعه داده اند باز کردن یک فیلد جدید از تحقیقات به نقش ساختار RNA در تنظیم عملکرد سلول است.”

استاد Papenfuss گفت: تحقیقات نشان داد که چگونه ریز تنظیم سیستم های بیولوژیکی هستند. “این مطالعه چه بسیار ظریف تغییرات در یکی از ریز مولکول می تواند پیامدهای بزرگ برای عملکرد یک ویروس است. با استفاده از زیست شناسی محاسباتی به باز کردن این تغییرات را کشف مهمی در مورد چگونه ویروس ها-و به طور بالقوه سلول های انسانی-تابع که ممکن است زیر بنای آینده اکتشافات در مورد سلامت و بیماری است.”

این پژوهش با حمایت ایالات متحده موسسه ملی سلامت خانواده اسمیت بنیاد Burroughs خوش آمدید صندوق ملی استرالیا, سلامت و پزشکی شورای پژوهش و دولت ویکتوریا.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im