افرادی که خوردن یک رژیم غذایی گیاهی غنی از آجیل و سبزیجات و سویا ممکن است به کاهش خطر سکته مغزی از افرادی که خوردن یک رژیم غذایی که شامل گوشت و ماهی با توجه به مطالعه منتشر شده در فوریه 26, 2020, آنلاین موضوع مغز و اعصاب®, مجله پزشکی آکادمی نورولوژی آمریکا.

“سکته مغزی دومین علت شايع مرگ و مير در سراسر جهان و یک علت ناتوانی” گفت: نویسنده مطالعه چانه-Lon Lin, M. D., از تزو چی دانشگاه در Hualien تایوان. “سکته مغزی نیز می تواند کمک به زوال عقل است. اگر ما می تواند به کاهش تعداد از سکته مغزی با ایجاد تغییرات در رژیم غذایی خود را که تأثیر عمده ای در به طور کلی سلامت عمومی است.”

این مطالعه شامل دو گروه از مردم از جوامع بودایی در تایوان که یک رژیم غذایی گیاهی است تشویق و سیگار کشیدن و نوشیدن الکل شوند. حدود 30 درصد از شرکت کنندگان در هر دو گروه گیاه خواران بودند. از گیاه خواران 25% مرد بودند. محققان تعریف گیاه خواران به عنوان افرادی که نمی خوردن هر نوع گوشت یا ماهی است.

در شروع مطالعه متوسط سن تمامی شرکت کنندگان از 50 بود و هیچ یک سکته مغزی را تجربه کرده بودند. اولین گروه از 5,050 مردم به دنبال داشت به طور متوسط شش سال است. گروه دوم از 8,302 مردم به دنبال داشت به طور متوسط نه سال. شرکت کنندگان داده می شود امتحانات پزشکی در شروع مطالعه و در مورد خواسته رژیم غذایی خود را.

گیاه خواران از خوردن آجیل و سبزیجات و سویا از غیر گیاهخواران و مصرف کمتر لبنیات. هر دو گروه مصرف همان مقدار تخم مرغ و میوه است. گیاه خواران از خوردن بیشتر فیبر و پروتئین گیاهی. آنها همچنین از خوردن کمتر پروتئین حیوانی و چربی است.

محققان سپس در یک نگاه پایگاه ملی برای تعیین تعداد سکته مغزی شرکت کنندگان در طول دوره مطالعه.

در گروه اول از 5,050 مردم وجود دارد 54 سکته مغزی است. برای ایسکمیک, سکته مغزی, که سکته مغزی که جریان خون به بخشی از مغز مسدود شده است وجود دارد و سه سکته مغزی در میان 1,424 گیاه خواران یا 0.21% در مقایسه با 28 سکته مغزی در میان 3,626 غیر گیاه خواران یا 0.77%. پس از تعديل اثر سن و جنس و شرایط سلامت مانند فشار خون بالا و دیابت محققان دریافتند گیاه خواران در این گروه تا به حال 74 درصد کاهش خطر سکته مغزی ایسکمیک از غیر گیاه خواران.

در گروه دوم از 8,302 مردم وجود دارد 121 سکته مغزی است. برای هر دو ایسکمیک و هموراژیک سکته مغزی نیز نامیده می شود خونریزی و سکته مغزی وجود دارد 24 سکته مغزی در میان 2,719 گیاه خواران یا 0.88% در مقایسه با 97 سکته مغزی در میان 5,583 غیر گیاه خواران یا 1.73%. پس از تنظیم برای عوامل دیگر محققان دریافتند گیاه خواران در این گروه تا به حال 48 درصد کاهش خطر کلی سکته مغزی نسبت به غیر گیاه خواران 60% کاهش خطر سکته مغزی ایسکمیک و 65% کاهش خطر سکته هموراژیک.

“به طور کلی مطالعه ما دریافتیم که یک رژیم غذایی گیاهی مفید بود و کاهش خطر ابتلا به سکته مغزی ایسکمیک حتی پس از تعدیل عوامل خطر شناخته شده مانند فشار خون و قند خون و چربی در خون” گفت: Lin. “این می تواند معنی است که شاید برخی از دیگر مکانیسم حفاظتی است که ممکن است حفاظت از کسانی که خوردن یک رژیم غذایی گیاهی از سکته مغزی.”

یکی از محدودیت های این مطالعه این بود که رژیم غذایی شرکت کنندگان تنها ارزیابی در شروع مطالعه و پس از آن شناخته شده نیست اگر شرکت کنندگان رژیم های غذایی در طول زمان تغییر. یکی دیگر از محدودیت این بود که شرکت کنندگان در مطالعه نمی نوشند یا دود بنابراین نتایج ممکن است منعکس کننده جمعیت عمومی است. نتايج حاصل از اين تحقيق در تایوان ممکن است generalizable در سراسر جهان است. وجود دارد می تواند عوامل دیگر نه حساب است که ممکن است خطر سکته مغزی.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im