تخم مرغ مبتنی بر حفظ پوشش تازه تولید

تخم مرغ که در غیر این صورت تلف شود می توان به عنوان پایه ارزان قیمت یک پوشش برای محافظت از میوه ها و سبزیجات با توجه به برنج محققان دانشگاه.

قهوه ای دانشکده فنی و مهندسی آزمایشگاه مواد دانشمند Pulickel Ajayan و همکارانش توسعه داده اند یک میکرون ضخامت پوشش است که حل مشکلات هر دو برای تولید و مصرف کنندگان و همچنین برای محیط زیست است.

زمانی که این پوشش استفاده شد به تولید اسپری و یا فرو بردن آن نشان داد توانایی قابل توجهی برای مقاومت در برابر پوسیدگی برای یک دوره طولانی قابل مقایسه با استاندارد پوشش مانند موم اما بدون برخی از مشکلات ذاتی.

کار با برنج دانشجویان مقطع کارشناسی Seohui (سیلویا) یونگ و Yufei (نانسی) Cui دقیق است در مواد پیشرفته.

پوشش متکی در تخم مرغ است که هرگز به بازار است. به عنوان ایالات متحده تولید بیش از 7 میلیارد تخم مرغ در سال و تولید کنندگان رد 3 درصد از آنها محققان تخمین می زنند بیش از 200 میلیون تخم مرغ تا پایان در محل های دفن زباله.

حتی قبل از تاثیر کروناویروس جدید, جهان, هدر رفته از یک سوم مواد غذایی تولید شده در سراسر جهان محققان نوشت.

“کاهش کمبود مواد غذایی در راه است که نمی ژنتیکی شامل اصلاح پوشش غیر قابل خوردن و یا مواد افزودنی شیمیایی مهم است برای زندگی پایدار,” Ajayan گفت. “کار قابل توجه است ترکیبی از تلاش های بین رشته ای شامل مواد مهندسین داروخانه ها و biotechnologists از چندین دانشگاه در سراسر ایالات متحده”

همراه با خوراکی های چند منظوره پوشش retards کم آبی فراهم می کند حفاظت ضد میکروبی است و تا حد زیادی نفوذ ناپذیر هر دو به بخار آب به لحاظ کم آبی و گاز برای جلوگیری از زایمان زودرس رسیدن. پوشش طبیعی و شستشو با آب.

“اگر کسی نسبت به پوشش و یا به تخم مرغ حساسیت آنها به راحتی می توانید از بین بردن آن” یونگ گفت.

سفیده تخم مرغ (با نام مستعار سفیده تخم مرغ) و زرده حساب برای نزدیک به 70 درصد از پوشش. بیشتر از بقیه متشکل از نانو سلولز استخراج شده از چوب که به عنوان یک مانع به آب نگه می دارد و تولید از shriveling مقدار کمی از کورکومین برای آن قدرت ضد میکروبی و یک چلپ چلوپ از گلیسرول برای اضافه کردن قابلیت ارتجاعی.

تست های آزمایشگاهی در شیب پوشش توت فرنگی, آوکادو و موز و میوه های دیگر نشان داد آنها حفظ طراوت و تازگی خود را بسیار طولانی تر از بدون روکش تولید کند. فشرده سازی آزمایش نشان داد با روکش میوه به طور قابل توجهی سخت و محکم تر از بدون روکش و نشان داد پوشش توانایی به نگه داشتن آب در تولید کاهش رسیدن روند.

یک تحلیل مستقل فیلم از پوشش نشان داد و آن را بسیار انعطاف پذیر و قادر به مقاومت در برابر ترک خوردگی امکان حفاظت بهتر از تولید است. آزمون پایانی فیلم خواص کششی نشان داد آن را به فقط به عنوان سخت به عنوان دیگر محصولات از جمله مصنوعی فیلم مورد استفاده در تولید و بسته بندی. بیشتر آزمایشات ثابت کرد پوشش به غیر سمی و حلالیت آزمون نشان داد ضخیم تر از حد معمول فیلم های قابل شستشو.

شستشو در آب برای چند دقیقه می توانید به طور کامل از هم پاشیدن آن Ajayan گفت.

محققان در ادامه به اصلاح پوشش را ترکیب و با توجه به سایر مواد منبع. “ما تصمیم پروتئین تخم مرغ به دلیل وجود تعداد زیادی از تخم مرغ تلف اما این به آن معنا نیست که ما نمی تواند استفاده دیگران” گفت: co-نويسنده مسئول محمد رحمان یک دانشمند محقق در Ajayan برنج lab که مربی و رهبری تیم است.

یونگ اشاره کرد این تیم تست پروتئین است که می تواند استخراج شده از گیاهان و نه حیوانات تولید را پوشش.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه رایس. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im