الکترونها در حرکت سریع

یک تیم به رهبری پروفسور دکتر فرانک Stienkemeier و دکتر Lukas Massimo از موسسه فیزیک در دانشگاه فرایبورگ موفق شد در مشاهده در زمان واقعی کوانتومی فوق سریع تداخل — به عبارت دیگر نوسان الگوهای — از الکترون است که در آن اتمی پوسته نادر گاز اتم. آنها موفق به مشاهده نوسانات با یک دوره حدود 150 attoseconds — یک attosecond یک میلیاردم یک میلیاردم یک ثانیه. برای این منظور دانشمندان هیجان زده نادر گاز اتم با ویژه آماده پالس لیزر. سپس آنها به دنبال پاسخ از اتم های با اندازه گیری روش است که آنها را قادر به مطالعه مکانیک کوانتومی اثر در اتم ها و مولکول های بسیار بالا در زمان قطعنامه. محققان در حال حاضر نتایج خود را در آخرین نسخه از طبیعت ارتباطات.

متعدد واکنش های شیمیایی مانند شکستن اوراق قرضه در مولکول ها باعث جذب نور. در اولین فوری پس از جذب و توزیع الکترون ها در اتم پوسته تغییرات قابل توجهی مؤثر البته پس از آن واکنش است. این تغییر اتفاق می افتد بسیار سریع و در بازه های زمانی رسیدن به attosecond محدوده. قبلا استفاده spectroscopic فن آوری قابل مشاهده است که استفاده از پالس لیزر نیست به اندازه کافی سریع برای پیگیری چنین فرآیندهای. بنابراین محققان در سراسر جهان در حال حاضر در حال توسعه نوآورانه لیزر منابع و کافی spectroscopic فن آوری در ماورا بنفش و X-ray محدوده.

Stienkemeier تیم تمدید یک تکنولوژی شناخته شده از طیف مرئی طیف منسجم پمپ-پروب طیف سنجی به ultra-violet محدوده. این محدوده طیفی بین اشعه ایکس و تابش اشعه ماوراء بنفش نور است. برای انجام این کار دانشمندان آماده یک دنباله از دو پالس ليزری فوق کوتاه در ultra-violet محدوده در فرمی ليزر الکترون آزاد در تریسته, ایتالیا. این پالس از هم جدا شدند توسط یک دقیقا تعریف شده فاصله زمانی بود و دقیقا تعریف شده و در فاز ارتباط به یکدیگر است. اولین پالس شروع می شود این روند در الکترون پوسته (پمپ-روند). دوم پروب پالس وضعیت الکترون پوسته در یک نقطه بعد از آن (کاوشگر فرایند). با تغییر فاصله زمانی و رابطه فاز محققان می تواند به نتیجه گیری در زمانی توسعه در الکترون پوسته. “بزرگترین چالش برای دستیابی به کنترل دقیق بیش از پالس خواص و جداسازی سیگنال های ضعیف” توضیح می دهد که Andreas Wituschek بود که مسئول تجربی روش.

فرایبورگ فیزیکدانان مورد مطالعه قرار نادر گاز آرگون, در میان دیگران. در آرگون پمپ-پالس باعث پیکربندی خاصی از دو الکترون در درون اتم پوسته: این پیکربندی تجزیه با یک الکترون ترک اتم در یک زمان بسیار کوتاه و اتم در نهایت پشت سر باقی مانده به عنوان یک یون. محققان موفق شدند برای اولین بار در رعایت فوری زمانی فروپاشی از تداخل کوانتومی به عنوان یک الکترون چپ اتم. “این آزمایش هموار راه را برای بسیاری از برنامه های کاربردی جدید در مطالعه اتمی و مولکولی فرآیندهای پس از انتخابی تحریک با انرژی بالا تابش شدید فرابنفش محدوده می گوید:” Massimo.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه فرایبورگ. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

نرم افزار گرامرلی

ایندکسر