کارشناسان محیط زیست در انگلیس و اسکاتلند با همکاری کارشناسان محیط زیست کریستوفر ساترلند و یوسف دریک در دانشگاه ماساچوست امهرست گزارش این هفته در یک روش جدید شناسایی یک “کل جامعه از پستانداران” – از جمله گریزان و گونه های در معرض خطر که در غیر این صورت دشوار است برای نظارت بر — جمع آوری DNA از آب رودخانه است.

“برخی از گونه های پستاندار هستند دشوار به مانیتور می گوید:” حفاظت از محیط زیست دانشجوی دکتری دریک. او اضافه می کند که سنتی بررسی روش اغلب طراحی شده به گونه های خاص و در نتیجه آن را تضمین نمی کند تشخیص بسیاری دیگر از گونه مهم است که همچنین در حال حاضر. دوربین های تله ای بهبود یافته راه حفاظت از دانشمندان در مطالعه حیات وحش, اما محیط زیست DNA (ادنا) روش ممکن است ارائه یک ابزار مانیتورینگ است که می تواند انقلابی در حفاظت از محیط زیست و بوم شناسی, تحقیقات ساترلند می افزاید: اما این روش مورد نیاز تست.

او می افزاید: “ما می دانستیم که پتانسیل ادنا گسترده بود اما وقتی که می آید به حفاظت از محیط زیست بسیار مهم است که ما در اعتبارسنجی روش های جدید و این چیزی است که ما مجموعه ای را به انجام در این مطالعه است.” جزئیات همکاری بین المللی کار در مجله کاربردی محیط زیست.

Naiara فروش از دانشگاه سالفورد انگلستان و UMass را دریک رهبری این مطالعه که با همکاری محققان دانشگاه ترومسو, نروژ, دانشگاه آبردین, هال سیتی و شفیلد و دانشگاه جان مورز لیورپول در انگلستان تحقیقات طول می کشد استفاده از این واقعیت است که DNA ریختن از حیوانات یا به طور مستقیم در آب تی شسته شده و به رودخانه فراهم می کند یک تصویر لحظهای از محلی پستاندار جامعه است.

Mammologist الان McDevitt از دانشگاه سالفورد اشاره می کند: “ما در حال حاضر استفاده از بسیاری از روش های تشخیص و نظارت بر پستانداران از به دنبال نشانه هایی مانند ردپای یا مدفوع با استفاده از دوربین های تله ای برای گرفتن عکس از آنها بیش از چند هفته است. در حال حاضر ما ممکن است فقط به سادگی نیاز به جمع آوری چند بطری آب و آن را به آزمایشگاه و نگاهی به DNA پیدا کنیم.”

برای تست این محققان جمع آوری آب و رسوب از نهرها و رودخانه ها در اسکاتلند و انگلستان است. آنها دریافتند DNA از بیش از 20 وحشی انگلیسی پستانداران و در مقایسه با نتایج به سوابق تاریخی میدان علائم مانند نمونه های مدفوع و دوربین. آنها گزارش می دهند که ادنا “ارائه شده مشابه و یا عملکرد بهتر در تشخیص آب موشهای صحرایی به عنوان مثال در مقایسه با زمانی که به دنبال آب موشهای صحرایی با استفاده از زمینه علائم و یا دوربین های دیجیتال.”

آنها اضافه کنید که با دقت بررسی وضعیت حفاظت و توزیع از پستانداران است که به طور فزاینده مهم است که بسیاری از گونه’ کاهش جمعیت در سراسر جهان است. بیشتر نظرسنجی ها با استفاده از تله های دنباله دوربین ها و زمینه های نشانه ها وقت گیر و پر هزینه است.

همکاران برای چند مطالعات McDevitt گروه همکاری با ساترلند را در UMass Amherst و همچنین در دانشگاه آبردین و بدنه در حال حاضر بر این باورند که با استفاده از آب بدن است یک راه موثر برای گرفتن تمام پستانداران در حال حاضر در یک حوزه آبخیز. McDevitt می گوید: “ما همیشه به دنبال راه هایی برای بهبود تنوع زیستی ارزیابی و نظارت و ما نیاز به پیدا کردن روش های است که می تواند جهانی و هزینه موثر است.”

او می افزاید: “ما نشان داده اند که محیط زیست DNA جمع آوری شده از آب بدن موثر است برای ما ارائه با اطلاعات در مورد وجود یا عدم وجود پستانداران حفاظت از نگرانی. این می تواند مورد استفاده قرار گیرد در سطح ملی برای نظارت بر کاهش و یا دوره نقاهت جمعیت و یا تشخیص زودرس مضر گونه های مهاجم.”

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه ماساچوست امهرست. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de