اروپا شرط R&D هزینه را شغل به اقتصاد کتک

رئیس کمیسیون اروپا Ursula von der Leyen پیشنهاد کرده €1.85 تریلیون دلار بودجه است که شرط در علم است.

رویترز/یوهانا GERON

اتحادیه اروپا می خواهد یک دوز از هزینه های تحقیق برای بلند کردن آن از چه چیزی می تواند بدترین رکود اقتصادی در تاریخ خود. هفته گذشته به عنوان بخشی از یک €1.85 تریلیون بودجه و همه گیر بازیابی پیشنهاد کمیسیون اروپا که بازوی اجرایی اتحادیه اروپا پرده برداری از برنامه های به پمپ €94.4 میلیارد دلار به تحقیقات بیش از 7 سال تقریبا €11 میلیارد بیشتر از اصل برنامه ریزی شده برای برنامه به نام افق اروپا است. اما نه هر کس فکر می کند این پول بهترین دارو است.

این کمیسیون می گوید R&D صرف خواهد شد درایو و بهره وری و اشتغال و رقابت است. بر اساس خود را در آن مدل را برآورد کرده است که افق 2020 €80 میلیارد سلف به افق اروپا و در نهایت ایجاد کنید تا 179,000 شغل و اضافه کردن €400 میلیارد تا 600 میلیارد دلار به تولید ناخالص داخلی (GDP) تا سال 2030. به همین ترتیب جدید تزریق “خواهد اطمینان حاصل شود که ما آمده قوی تر از این بحران گفت:” اتحادیه اروپا تحقیقات کمیسر ماریا گابریل در یک بیانیه است.

اما جولیا Lane, یک اقتصاددان در دانشگاه نیویورک که مطالعات اثرات R&D صرف می گوید اتحادیه اروپا ردیابی اطلاعات مورد نیاز به توجیه آن پیش بینی و در هر صورت آن شماره معتبر نیست. اگر بازگشت سرمایه گذاری R&D برای تولید ناخالص داخلی است که “چرا آنها فقط بسته به کل اقتصاد پایین و حرکت آن به که ؟” او می پرسد. “فقط در این صورت آن را مضحک شماره.”

افق اروپا بودجه هنوز به مذاکره با دولت های ملی است. اما این کمیسیون می خواهد €13.5 میلیارد دلار از پژوهش پول صرف سریع در عرض 4 سال در پروژه ها در چهار دسته کلی: سلامت; آب و هوا و انرژی و تحرک; دیجیتال, صنعت, صنعت و فضا و جدید اروپایی نوآوری شورای (EIC). این کمیسیون را تعریف موضوعات خاص و تماس برای کمک مالی طرح از محققان; آن را نیز در نظر بگیرید حقوق صاحبان سهام و سرمایه گذاری در راه اندازی از طریق EIC.

در کوتاه مدت تحقیقاتی برای جلوگیری از این بیماری همه گیر را بیشتر به کمک اقتصاد می گوید توماس Estermann از بودجه سیاست در دانشگاه های اروپایی ارتباط یک لابی ، “هر هفته از حبس و مستند اتحاد فوق العاده ای اقتصادی تاثیر,” او می گوید. “راه حل بحران را به وضوح آمده از تحقیقات است.” پول در دسترس نخواهد بود تا مارس سال 2021 با این حال و تنها بخش کوچکی از €13.5 میلیارد دلار است به احتمال زیاد به صندوق COVID-19 درمان یا واکسن.

در دراز مدت ارزش از R&D صرف ساده به همه می گوید رابرت-Jan Smits, رئيس جمهور از Eindhoven University of Technology و رئیس سابق کمیسیون تحقیقات سیاست گروه. “اگر از من بپرسید یک فرد در اینجا در خیابان ‘منابع چه هستند که ما را به رفاه و ثروت ؟” او خواهد گفت: ‘آموزش و پرورش و فن آوری” او می گوید. “این حتی موشک علم است.”

در حالی که در کمیسیون Smits در آورده اقتصاددانان به منظور توسعه یکی از مدل های که پیش بینی اقتصادی نتایج بر اساس داده های تاریخی. مدل, نام, کینه جویی “می تواند محاسبه برای هر سرمایه گذاری در هر یک یورو که شما سرمایه گذاری در علم و نوآوری در سطح اتحادیه اروپا چه خواهد بود و این تاثیر حتی در مشاغل حتی در رشد,” او می گوید.

اما بدون مفصل حسابداری از مراکز تحقیقاتی آن است که غیر ممکن است برای اطمینان معقول برآورد ایجاد شغل می گوید لین که در سابق نقش ایالات متحده در بنیاد ملی علوم کمک به توسعه معیارهای برای پیگیری ایجاد شغل از دولت اوباما سال 2009 بسته محرک اقتصادی که قرار میلیاردها دلار به پژوهش است. او می گوید: راه اندازی این زیرساخت ها برای انجام این کار در ایالات متحده در زمان سال است.

با توجه به خط آمریکا داده ها نشان می دهد برخی از تاثیر: به عنوان مثال محققان به احتمال زیاد در بر داشت موفق راه اندازی آن کمک نامتناسب به ایجاد شغل و بهره وری. اما بیش از 10 سال بعد از آن هنوز روشن نیست که چه نوع از علم بودجه بهترین کار او می گوید:. اروپا و در ضمن دارای “تلف 10 سال گذشته” با عدم راه اندازی شبیه روش او می گوید:.

Smits موافق است که ردیابی تاثیر فوری تحقیقات سرمایه گذاری است “کمی پیچیده است.” اما او استدلال می کند که شناسایی دراز مدت اثرات در مدل “شدنی” به دلیل کینه جویی بر خلاف مدل های معمولی عوامل در R&D صرف. “من آن را فقط کاملا عجیب و غریب است که مردم هنوز هم کار در امور مالی وزارتخانه ها با مدل های که دادن هر گونه به رسمیت شناختن به فن آوری های کلیدی است که در حال تغییر زندگی ما بر اساس یک روزانه” Smits می گوید.

هانس اولاف هنکل یک عضو سابق پارلمان اروپا و رئیس جمهور سابق از لایبنیتس انجمن یک انجمن موسسه تحقیقات اشیاء به کمیسیون رویکرد بالا به پایین برای تحریک اقتصاد. “هر نوع متمرکز بروکسل برنامه در نظر من محکوم به شکست است,” او می گوید. او استدلال می کند سیاستمداران نمی دانید که چه نوع از علم است که به احتمال زیاد به موفقیت و بنابراین باید تمرکز بر روی پایین به بالا بودجه. “آنها باید اجازه دهید که دانشمندان انجام کار خلاق خود را و می آیند تا با اهداف سیاسی است.” €13 میلیارد شورای تحقیقات اروپا یکی از معدود بخش هایی از افق 2020 است که با تمرکز بر پایین به بالا بودجه است و به معنای مصون از دخالت سیاسی در اصل میله میله برای گرفتن €3.6 میلیارد دلار افزایش یابد در افق اروپا اما تخصیص مجدد پول در بودجه جدید قرار می دهد که این رقم در شک و تردید.

بدون در نظر گرفتن چگونه بودجه جدید می لرزد, آندرس رودریگز-Pose اقتصادی جغرافی در مدرسه اقتصاد لندن اشاره می کند که اتحادیه اروپا کمک های مالی “یک قطره در دریا.” اکثر R&D بودجه در اروپا می آید از بخش خصوصی و بیشتر از بقیه می آید از دولت های ملی و نه اتحادیه اروپا. “ظرفیت نهادهای اتحادیه اروپا به شکل راه تحقیقات انجام شده در اروپا محدود است,” او می گوید.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>