اروپا روزالیند فرانکلین مریخ نورد می تواند مته 2 متر به سطح مریخ است.

ESA/ATG medialab

چند مسائل فنی را به تاخیر اندازی ماموریت ExoMars برای 2 سال تا 2022 آژانس فضایی اروپا (ESA) و روسیه همتای Roscosmos امروز اعلام کرد. ExoMars شامل روسیه ساخته شده است فرود ایستگاه و یک ESA رور که مته 2 متر زیر سطح مریخ به دنبال نشانه هایی از گذشته و یا حال زندگی است. در حال حاضر فقط 4 ماه از آن در اصل برنامه ریزی شده راه اندازی این ماموریت به تعویق افتاده است به دلیل مشکلات خود را با چتر نجات سیستم پانل های خورشیدی و سیم کشی برق.

“ما واقعا نمی تواند قطع گوشه و کنار” گفت: ESA مدیر کل Jan Wöerner امروز در یک کنفرانس مطبوعاتی پس از دیدار با Roscosmos رئیس Dmitry Rogozin. “این یک تصمیم دشوار اما من مطمئن هستم که آن را یک حق است.”

اگر چه این مسائل می تواند حل و فصل در چند ماه آینده Wöerner گفت: نبود زمان کافی برای تست ماموریت نرم افزار سیستم در پرواز نهایی-آماده فضاپیما است. او نمی خواست از تکرار شکست ESA اولین کاوشگر مریخ, 2016 را Schiaparelli که سقوط به دلیل یک خطای نرم افزار در طول آن تبار.

هنگامی که تعمیرات و تست کامل کاوشگر و مریخ نورد خواهد شد قرار داده و به ذخیره سازی تا راه اندازی پنجره در پاییز سال 2022 زمانی که سیاره در تراز وسط قرار دارد به اجازه می دهد سریعترین سفر.

مشکل با چتر نجات پدید آمده در سال گذشته در ارتفاع بالا رها شد. چتر نجات پارچه پاره شده بود در حالی که کشیده از کیسه خود را. زیر طراحی دوباره ناسا و ESA مهندسین انجام شده موفق زمین آزمایش ناسا در آزمایشگاه پیشرانش جت. اما مهم افت آزمون در اورگان بود با تاخیر به دلیل شرکت در آزمون تا به حال به انجام چتر نجات آزمون برای بوئینگ Starliner crewed فضاپیما است. این ExoMars شوت آزمون انتظار می رود در هفته های آینده.

در ضمن تست های زیست محیطی در جشنواره کن فرانسه نشان داد شکست چسب برگزاری پانل های خورشیدی به سمت مریخ نورد به نام بعد از انگلیسی, DNA پیشگام روزالیند فرانکلین. ESA مدیر بشر و رباتیک اکتشاف دیوید پارکر گفت: در کنفرانس مطبوعاتی که این تا حدی بود که انتظار می رود از مطالعات قبلی. هنگامی که مریخ نورد آن را تکمیل کرده است آزمون در جشنواره کن و بازگشت به سازنده آن در تورین ایتالیا, پانل متصل خواهد شد با “اضافی مکانیکی منتس” پارکر گفت.

این کاوشگر که دو برابر به عنوان یک ایستگاه پایه با سنسور به مطالعه مریخ را داخل جو و آب و هوا, حال چهار مولفه است که درستی کار الکتریکی در طول تست Wöerner گفته شده اند و بازگشت به تولید کنندگان خود را برای اصلاح. همه این مسائل را با تاخیر یک آزمون کلی از فضاپیما نرم افزار سیستم است که انجام می شود باید در تکمیل فضاپیما است. “ما باید صبر کنید تا زمانی که به طور کامل تعمیر” گفت: ExoMars مدیر پروژه فرانسوا Spoto. “به همین دلیل ما نیاز به یک تاخیر بیاندازد.”

Wöerner گفت: این ماموریت در سال 2022 خواهد بروید با همان پرتاب و فرود سایت. وجود دارد هیچ برنامه ای برای تغییر هر یک از ابزار علمی در هیئت مدیره. اما تاخیر در راه اندازی به این معنی ExoMars را برای پیوستن به, دو, دیگر مریخ rovers برنامه ریزی شده برای راه اندازی در ژوئیه/اوت راه اندازی پنجره. ناسا پشتکار مریخ نورد است که در مسیر و چین برنامه ای برای ارسال مریخ نورد همراه با یک مدارگرد. Wöerner گفت: تاخیر نمی خواهد تاثیر بر ESA را قصد دارد به همکاری با ناسا در آینده سری ماموریت برای بازیابی نمونه از مریخ است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de