حتی زیستی صخره های مرجانی هنوز هم در معرض خطر تغییر آب و هوا و گونه های مهاجم

یک مطالعه جدید نشان می دهد شواهد روشنی تاکید بر اهمیت تنوع زیستی ماهی به سلامتی های دیدنی و جذاب tropical coral reef اکوسیستم.

این مورد برای صخره که بکر هستند و همچنین کسانی که آسیب دیده اند و تنش مانند سفید و حوادث ناشی از گرم شدن اقیانوس ها.

این مطالعه نتایج نشان می دهد که حتی اگر روابط قوی بین تنوع و یک اکوسیستم سالم باقی بماند انسان محور فشار از گرم شدن اقیانوس ها و گونه های مهاجم هنوز کاهش اکوسیستم در راه های مختلف.

این نمایانگر آن است که حفاظت از تنوع زیستی ماهی است که یک عامل کلیدی برای بهبود شانس زنده ماندن از صخره های مرجانی اکوسیستم در این صورت سریع تغییر محیط زیست. اما محققان هشدار می دهند که بدون از بین بردن انسان محور عوامل استرس زا حفاظت از تنوع زیستی به تنهایی ممکن است به اندازه کافی.

دکتر کیسی Benkwitt از مرکز محیط زیست لنکستر و سرب نویسنده این مطالعه گفت: “مطالعه ما است که اولین از نوع خود به نگاه نسبتا بکر مرجان نشان می دهد ارتباط قوی بین تنوع زیستی غنی و پر رونق اکوسیستم. این رابطه است که هنوز هم مشهود است حتی زمانی که یک اکوسیستم بوده است تخریب و بیشتر فراهم می کند وضوح در چقدر مهم است برای حفظ تنوع زیستی به مناطق گرمسیری صخره های مرجانی یک شانس مبارزه برای رشد در آینده.

“اما خبر بد این است که عملکرد این اکوسیستم شکننده است که هنوز آسیب پذیر بود و اختلال در راه های مختلف با تغییر آب و هوا و گونه های مهاجم در نزدیکی جزایر است.”

یک تیم از محققان با انجام بررسی بر روی صخره های مرجانی اطراف ده جزایر از راه دور Chagos الجزایر — بزرگترین خالی از سکنه و unfished منطقه مرجانی در اقیانوس هند.

بررسی خود را با شمارش تعداد مختلف گونه های ماهی در صخره های دریایی به عنوان یک اندازه گیری از تنوع زیستی. آنها همچنین اندازه گیری که چگونه به خوبی یک اکوسیستم بود و عملکرد نسبت به ماهی تنوع زیستی در جزایر مختلف با استفاده از دو شاخص کلیدی -زیست توده از ماهی های زنده بر روی یک صخره و اندازه گیری بهره وری است که این نرخ در آن زیست توده تولید شده است.

Dr Benkwitt گفت: “ما شگفت زده شدند که اثرات مثبت تنوع زیستی در اکوسیستم توابع خیلی قوی بود چرا که چنین الگوهای روشن نادر در داده های زیست محیطی. این نتایج مسابقه مطالعات قبلی در کمتر بکر صخره های مرجانی و در دیگر زمینی و دریایی سیستم های. برای دیدن الگوهای مشابه در بسیاری از مکان ها نشان می دهد که رابطه مثبت بین تنوع و اکوسیستم تابع ممکن است یکی از معدود قوانین کلی در محیط زیست.”

از همه مهمتر این محققان همچنین نگاه صخره های مرجانی تحت فشار از چندین انسان محور عوامل است. این اولین بار است که دانشمندان با اندازه گیری این نوع از اثرات خارج از آزمایشگاه.

دانشمندان تا به حال داده از قبل و بعد از عمده heatwave در سال 2016 که باعث سفید و مرگ مرجان. این مرجان از دست دادن ناشی از تنوع زیستی به شاقول توسط 17 درصد است. به دلیل ارتباط قوی بین تنوع زیستی و اکوسیستم تابع ضرر و زیان هایی در تنوع زیستی ناشی از گرم شدن اقیانوس ها منجر خواهد شد مرجانی اکوسیستم هستند که قادر به عملکرد به عنوان به خوبی.

استاد نیک گراهام از دانشگاه لنکستر و همکاری نویسنده این مطالعه گفت: “زیادی اثرات منفی مرجان سفید در تنوع زیستی نگران کننده است به عنوان گرم شدن کره زمین رویدادهای در حال تبدیل شدن بیشتر و بیشتر رایج است. به دلیل تنوع زیاد است که کلید به اکوسیستم عملکرد این بدان معنی است که حفظ تنوع زیستی ممکن است به طور فزاینده مهم است, اما همچنین به طور فزاینده ای به چالش کشیدن در آینده است.”

دانشمندان همچنین به مطالعه صخره های مرجانی دچار کاهش مواد مغذی ناشی از تهاجمی موش در نزدیکی جزایر. موش ها که رسید با مردم در قایق دهه پیش تلفات پرنده وحشی جمعیت و در نتیجه کمتر مدفوع. این پرنده فضولات به عنوان کود برای صخره وقتی که شسته و به دریا افزایش ماهی نرخ رشد و میزان ماهی بر روی یک صخره.

محققان دریافتند که صخره های مرجانی در نزدیکی جزایر با موش و بنابراین با کمتر seabird مواد مغذی شستشو به صخره های با تجربه سطوح پایین تر از زیست توده. این نشان می دهد که حتی زمانی که حفظ تنوع زیستی صخره های مرجانی اکوسیستم هنوز هم آسیب پذیر به انسان ناشی از عوامل استرس زا است.

Dr Benkwitt گفت: “سفید کننده رویداد و از دست دادن مواد مغذی هر کاهش عملکرد اکوسیستم در راه های مختلف. این بدان معنی است که مدیریت هر یک از زای خواهد شد که مکمل مزایای صخره های مرجانی است. در حالی که تنوع زیستی به وضوح مهم است به اکوسیستم تابع حفاظت از تنوع زیستی ممکن است مشکل تر است و ممکن است به طور کامل حفظ اکوسیستم مگر اینکه زمینه ای عوامل استرس زا مانند تغییر آب و هوا کاهش می یابد.”

این یافته ها مشخص شده در این مقاله ‘تنوع زیستی را افزایش می دهد عملکرد اکوسیستم با وجود چندین عوامل استرس زا در صخره های مرجانی که منتشر شده در مجله طبیعت اکولوژی و تکامل.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>